Skocz do zawartości

Deafnezz
Wiadomość dodana przez marcin,

W temacie dyskutujemy wyłącznie o polecanych aktualnie ekogroszkach (zalety, wady, jakość, cena). Wszelkie ogólne dyskusje proszę prowadzić np: Ogólnie o cenach opału itp... i podobne tematy

Rekomendowane odpowiedzi

Ja jestem już zadokowany grochem na maxa, a na yootube ćwierkają że na rynek ma wejść nowa "marka" ekogroszku pod sygnaturą Kamil Miernik. Pewnie coś w rodzaju Diablo u Zagórskiego. Zaczynam żałować że pospieszyłem się z zakupem, pewnie coś dobrego mnie ominie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Zbierajcie powoli na PC lub gazowe bo za kilka lat zamkną wszystkie kopalnie z węglem energetycznym bo już teraz w Rudzie Śląskiej mają zamykać 4 kopalnie czyli Halemba,Bielszowice,Pokój,Śląsk czyli kwk Wujem w Rudzie Śląskiej a potem reszta , mają zostać tylko kopalnie od węgla koksującego . ja na następny rok już kombinuję zmienić ogrzewanie bo nie ma na co czekać wszak umowa na atomówki podpisana .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.07.2020 o 13:39, user2018 napisał:

Bo oczywiście węgiel to tylko w Polsce a jak u nas kopalnie zamkną to już się go nie dostanie...

Dobrze prawisz.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61
1 godzinę temu, user2018 napisał:

Bo oczywiście węgiel to tylko w Polsce a jak u nas kopalnie zamkną to już się go nie dostanie...

Już teraz wywierają presję a co będzie jak postawią w końcu te atomówki ? myślisz że tak zezwolą na import i tzw kopcenie wg ich ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.07.2020 o 12:07, pawi napisał:

Sklep internetowy pgg.pl     na zdjęciu ekogroszek karlik z dołu palety .paleta zabezpieczona tylko folia strecz .zamówiłem 1palete na próbę i wiem ze juz tam nie kupie .zamówiłem tez sobionka pantere i ten byl lekko wilgotny i z tego jestem zadowolony a jak sie beda palic zobaczymy zima

Do reklamacji wystarczą zdjęcia, żadnych badań nie trzeba robić. Widać że nie spełnia norm. Na twoim miejscu, jak masz taką możliwość, przeważyłbym te worki. Jak będzie 25kg to niestety kupiłeś wodę i workowali już taki mokry. Powinni dosłać ci parę worków. Do sezonu grzewczego woda wyparuje.

U mnie ostatnio zalało piwnicę i węgiel który sobie w niej leży. Po otwarciu worków był tylko wilgotny i na pewno wizualnie był dożo bardziej suchy od twojego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.07.2020 o 23:17, berthold61 napisał:

mają zostać tylko kopalnie od węgla koksującego

Artur Braszkiewicz wskazuje, że Ruch Halemba ma przed sobą przyszłość, a jego dalsze istnienie jest uzasadnione ekonomicznie. 

- Myśmy właśnie dotarli do najlepszych pokładów węgla koksowego. W październiku zostanie uruchomiona pierwsza ściana w pokładzie 405, a w pierwszym lub drugim kwartale przyszłego roku ma ruszyć pierwsza ściana w pokładzie 410. Jako kopalnia ponieśliśmy już 99 procent kosztów udostępnienia tych pokładów oraz zakupu urządzeń i maszyn niezbędnych do jego eksploatacji - wskazuje Braszkiewicz. - Zainwestowano około 260 milionów złotych w to, by Halemba mogła zwiększyć produkcję węgla koksowego typu 34 i 35.1. Przypomnę, że niezbędny w procesie produkcji stali węgiel koksowy został wpisany na listę surowców strategicznych Unii Europejskiej, ma zatem przed sobą dobre perspektywy, bo Unia nie będzie z nim walczyć, jak to robi wobec wszelkich inwestycji związanych z węglem energetycznym - zaznacza Braszkiewicz, cytowany w Solidarności Górniczej. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

No to się zgadza tylko idioci węgiel z takich kopalń jak Halemba, Bielszowice sprzedają jako energetyczny po około 300 zł ale cały wic polega na tym że np w kopalni Bielszowice został tylko węgiel koksujący lub silnie koksujący typ 35 i jak idiotów zrozumieć ?  to jest polityka i palanty o ekonomi nie mają zielonego pojęcia czy to komuchy pełowcy pisowcy jeden uj .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decyzje nie zostały jeszcze podjęte myślę że dokonają dobrego wyboru 

Do końca września br. zarządy Polskiej Grupy Górniczej i innych spółek węglowych, związkowcy i przedstawiciele rządu mają wspólnie wypracować program naprawczy dla największej górniczej firmy i całej branży. Wcześniejsza propozycja, przewidująca likwidację kopalń Ruda i Wujek, nie będzie wdrażana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Zamiast przenieść kopalnie które mają węgiel koksujący do Jastrzębskiej spółki i sprzedawać po co najmniej 900 zł tona to wariaci sprzedają do energetyki węgiel koksujący jako energetyczny który jest w sumie niewiele wart , jest po prostu marnowany , nie wiem jak inne kopalnie ale Halemba ,Bielszowice ,Sośnica to na bank kopalnie z węglem koksującym ,ktoś  rozumie politykę i logikę Polaka ??? jak to ktoś już powiedział że Huta Baildon przeżyła dwa rozbiory oraz dwie wielkie wojny światowe ale nie przeżyła jak Polak dorwał się do władzy (jestem Ślązakiem) Ślązacy albo Niemcy tu rządziły to się kulało dobrze a potem gorzej i gorzej aż dna sięgło bez obrazy ale niestety tak to wygląda i chyba ten Bismarck miał rację z jego słynnym powiedzonkiem , nie cytuję bo większość pewnie zna .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem 3 t Karlika. Polecił mi znajomy, który co roku bierze z PGG grocha. Dziwią mnie niektóre wpisy o słabej jakości tego węgla. Nie paliłem go jeszcze, ale wizualnie też można ocenić. Jest suchy, dość wyrównane ziarno (przynajmniej zgodnie ze specyfikacją). Wyglądem przypomina Skarbka z Bobrka zanim go zje...li. Przetestuję go dopiero jak spalę resztę Killera - 300 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karlik i retopal to całkiem fajne ekogroszki. Tylko od czasu do czasu są zgłoszenia że przychodzi bardzo mokry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś kupuje 2 wagony, to mu się wyrówna:-) Też rekomenduję fajne groszki z PGG :-) Dla lubiących emocje jak w totku - będzie ekogroszek, czy tona rozmoczonego w wodzie miału. 

Jakość polega na powtarzalności, bądźmy poważni. A tu prawie 1000 pln/tonę jak w najlepszych ekogroskach   i loteria - dostaniesz węgiel warty 800, czy 300.  Ja już tego nie tykam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spaliłem retopala dwie palety, 2*750kg, mnie ten węgiel nie zachwycił, dużo popiołu, w kotle firanki, waliło siarką       na dworze, cena wtedy była z transportem, obecnie za te złotówki można kupić dużo lepszy opał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chodzi o ekogroszek na nadchodzący sezon wybór padł niespodziewanie na REDA z firmy Pan Groszek. Dlaczego niespodziewanie? Miałem poprzedniej zimy przeprawy z YELLOWEM - mokry, spadła kierowcy paleta przy rozładunku. Ogólnie średnie wspomnienia. Szef firmy zaproponował upust przy następnych zakupach i w sumie miałem nie skorzystać z niego, bo chciałem utargować większą kwotę, a nie chciał się zgodzić. Dałem im ostatnią szansę.

Przyjechały 2 tony REDA. Palety tym razem ustały na paleciaku. Najważniejsze towar suchy. Otworzyłem przy kierowcy jeden worek, bo umowa z szefem Pana Groszka była taka, że jeśli będzie mokry zabierają go z powrotem. Przy znoszeniu pękły bodaj 2 worki, więc miałem okazję sprawdzić jeszcze suchość i tu bez zmian.

Teraz o zauważonych minusach. Wspomniane przed chwilą worki mimo wszystko nie są rewelacyjne. Na prawdę trzeba ostrożnie je obsługiwać. Frakcja jest dość drobna. Zdjęcia tego nie oddają, ale myślę, że uziarnienie 5-15 mm to spokojnie 70%. Ja mam malutkie palenisko, więc może w moim przypadku to wcale nie tak źle. Spiekalność podana na stronie i na workach to max 15 RI, a w dołączonym świadectwie jakości paliw max 25 RI. To chyba byłoby na tyle.

Oby tylko miał moc ten ekogroszek bo planuję zacząć nim palić od połowy listopada. Teraz pozostaje mi kupić jeszcze 1 tonę czegoś słabszego. Chyba postawię na Ałtaj Premium.

RED_1.jpg

RED_2.jpg

RED_3.jpg

RED_4.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1,5 tygodnia temu dotarł Sobianek Lew. Żaden worek nie uszkodzony, worki czyste. Wizualnie wygląda na kaloryczny, ale to wyjdzie w praniu. Po przeważeniu kilku worków waga wskazywała od 24,8 do 25,2 kg. Węgiel mocno wilgotny, więc od wagi każdego worka można odjąć. Gnoju nie ma, ale po włożeniu ręki podziarno klej się do dłoni. Worki od środka też są pokryte przyklejonym wilgotnym miałem. Uziarnienie drobniejsze niż w tamtym roku. W świadectwie jakości paliw zawartość popiołu 12%, kaloryczność min. 24, spiekalność 25, wilgotność 15. Albo coś źle wklepali w papier, albo zabezpieczają się przed reklamacjami, gdyby ktoś wysłała na laboratorium. Na workach są zupełnie inne parametry. Ogólnie wygląda to średnio. Groch zamawiany w połowie sierpnia, gdy była susza i brak opadów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.