Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Viper


mkaczko

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 3.04.2019 o 17:56, Klaudiusz3 napisał:

Witam kolegów ja moją przygodę z pelletem zacząłem 2 tygodnie temu spaliłem 100 kg opału .

Twój wykres sprzed dwóch tygodni, a wykres w tym sterowniku jest pokazywany z ostatnich 12-tu godzin o czym można również przeczytać w jego instrukcji. Więc ilu jeszcze brakuje odpaleń z kolejnych 12-tu godzin to tylko ty wiesz " mistrzu spalania"  

No i sam tu pisałeś, że spaliłeś 100 kg / dwa tyg, co się zupełnie mija z prawdą patrząc na wykres 12-to godzinny. 

 

 

Screenshot_2019-04-08-10-01-24-1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witan

Jakis czas temu rozmawialem z jakims Panem z ABC Heating

Niestety nie umialem sie z kolesien dogadac

Moze tobie lepiej pojdzie

Pozdrawiam

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Falek77 napisał:

Możesz jakieś namiary na tego producenta mi podesłać 698175790 

 

Priv 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.04.2019 o 10:19, Trener40 napisał:

Twój wykres sprzed dwóch tygodni, a wykres w tym sterowniku jest pokazywany z ostatnich 12-tu godzin o czym można również przeczytać w jego instrukcji. Więc ilu jeszcze brakuje odpaleń z kolejnych 12-tu godzin to tylko ty wiesz " mistrzu spalania"  

No i sam tu pisałeś, że spaliłeś 100 kg / dwa tyg, co się zupełnie mija z prawdą patrząc na wykres 12-to godzinny. 

 

 

Screenshot_2019-04-08-10-01-24-1.png

Sory że cytuje ale ty kolego koniecznie zmień dilera , bo wstawiasz wykres z przed 2 tygodni a piszesz o odpaleniach z przed 2 dni ,nie będę więcej z Tobą dyskutował bo Twój poziom jest o wiele wyższy niż mój wiec nie cytuj , nie mów o mnie bo po prostu sobie tego nie życzę i nie chce abyś  oszalał tak jak ja .

Dwa tygodnie temu była inna data i inna temperatura na podwórku ,ale to pewnie tez już wiesz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to Twoj wykres ( bodajże z 29 marca, o ile dobrze pamiętam, albo 24 - go) a skoro sam pisałeś 3-go kwietnia, że od dwóch tyg robisz testy i spaliłeś 100 kg, więc pisałeś bzdury, bo na filmiku jest pokazane spalanie ( ponad 17 kg / dobe ), a to, że na dworze robiło się cieplej, nie oznacza, że spalanie nagle spadnie do 7 kg, które sobie wymyślułeś.

Jeszcze należy  wziąć tolerancję błędu wyliczeń sterownika ( test wagowy nigdy nie daje 100%  poprawnego wyliczenia zużycia paliwa - przeważnie zaniża, tak jak to robią producenci samochodów :). Tere fere. 

Kolega trzeba worki liczyć ile się spala, a nie bazować na sterowniku, który może również tak jak i ty pokazywać bzdry.

Swoje bajeczki opowiadaj innym po wsi, ale nie mnie. Inni tu użytkownicy forum poprostu nie dyskutują z " czarodziejami", bo jak widać czarodziej nadal CZARUJE. 

P. S.. 

Jeszcze się musisz duzo nauczyć... 

Pozdro ludziska. 

Edytowane przez Trener40
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy kto kupi SKZP -04 w gratisie zostaje czarodziejem . 

Druga sprawa nie wiem jaką Ty firmę reprezentujesz ale chętnie zobaczę Twoje osiągnięcia i sukcesy ,najwyższy czas wnieś do tematu konstruktywne wypowiedzi .

 

Edytowane przez Klaudiusz3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam tak, gdybym miał normalnie położoną chalupe jak już tu Trener zauważył, to bym miał przynajmniej jeden odpał kotła mniej.  W sumie dobowo to wychodziło 3-4 razy. W domu 23,5* gdzie na werandzie która ma okno 3 skrzydłowe od południa z zakreconym kaloryferem miałem 24,5*. Zamiast tych 13-14kg peletu pewnie zmieścił bym się w 10. A jako że mój biedny sterownik nie pokazuje spalania,  zrobiłem sobie w zbiorniku kreski ☺

Edytowane przez eliks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kolegi Klaudiusza.

 

Mam Ci przedstawić swoje zapiski? No to Cię informuje, że pokrywają się ze wskazaniami sterownika z dokładnością do 3 kg licząc od 24 września kiedy kocioł zaczął pracować w trybie auto ( dogrzanie, wygaszania, ponowne rozpalanie. Test wagowy wyniósł 2,13 kg przez 15 min ciągłej pracy podajnika, a żeby sterownik pokazywał ile rzeczywiście spalił ( liczone kg poprzez wrzucone worki)  to musialem w sterowniku zamiast 8.5 kg ( 2.13 *4) ustawić 11. Czyli ok 29% więcej...  Gdybym ustawił.8.5  to do dziś pewnie miałbym z 500 kg mniej niz sam wsypalem. 

Pozdro ludziska. 

Edytowane przez Trener40
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za info , przesyp palnika który mam został wyliczony i zważony przez producenta na pellecie Lava  6 mm to 21 kg na 1 godzinę ciągłej pracy przy pellecie z olx przesyp wyszedł 22,2 kg n/h i obecnie mam taki wpisany . 

Dziś kocioł odpalił się rano i wieczorem .

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Klaudiusz3 napisał:

Dziękuje za info , przesyp palnika który mam został wyliczony i zważony przez producenta na pellecie Lava  6 mm to 21 kg na 1 godzinę ciągłej pracy przy pellecie z olx przesyp wyszedł 22,2 kg n/h 

 

I nawet zrobiony test przez okrągłą godzine nie będzie odzwieciedlał rzeczywistych spalonych kilogramów, a żebyś wiedział dlaczego, to postaram Ci się to jakoś wytłumaczyć. 

Praca cykliczna motoreduktora polega na tym, że motoreduktor robi start-stop co ( przykładowo 20 sek.) motoreduktor ma swoją bezwładność, a tego już sterownik nie zalicza. Sterownik zlicza czas podawania od start do stop. Jezeli masz ustawiony czas podawania 4.5 to przez 4.5 sek idzie napięcie na motoreduktor i właśnie z tego czasu sterownik zapisuje całkowite zużycie opału względem tego co mu wpisałes z testu wagawego, czyli wylicza sobie  średnią z każdego cyklu ( bezwładność już nie " widzi") , a jak chcesz się o tym przekonać, to podczas pracy zdejmij rurę od podajnika  i zobacz cz w momencie wył zasilania na motoreduktor ślimak jeszcze obróci się o ułamek sekundy ( 0.2-0.3 sek) i właśnie tego już sterownik nie zalicza, a paliwo zostaje spalone. Wątpię abyś w motoreduktorze miał hamulec, ktory po wył zasilania nagle zatrzymuje ślimak. 

Jeżeli jest tak jak opisałem, to "czarodziejem" w tym przypadku jest producent, ktory robił test wagowy, a właśnie on powinien dokładnie to wiedzieć. Tylko po co mówić, że sterownik może zaniżać, przecież ty testujesz i ewentualnie później kupujesz... 

Mam nadzieję, że już rozumiesz dlaczego ja nie mam wpisanego testu wagowego 8.5, a mam 11. Bo by się rzeczywiste spalone kilogramy nie pokrywały ze sterownikiem. 

Może gdybyś dłużej używał palnika, to sam byś stwierdził, że coś się nie zgadza ze spalonymi kilogramami. 

Pozdro ludziska :) 

Edytowane przez Trener40
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak:

Kasuje co 150kg licznik (ciepłomierz w instalacji) i spalanie pokazane przez sterownik różni się od wsypanej wagi peletu nie więcej niż 5kg, a to przede wszystkim zależy od długości poszczególnych peletów i ilości trociny/drobnicy. Sterownik SKZP 03.

Pozdrawiam RedEd 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ekspertów ,zrobiłem ponownie przesypy palnika ale nie przez ściągnięcie rury podajnika tylko fizycznie przez palnik ,podłączyłem pod czasówkę która w trybie przerywanym start stop palnika pracowała w sumę  15 minut  (praca ciągła)to co wylądowało w wadze razy 4 co daje nam godzinny potencjał podajnika ,wynik odbiega od poprzedniego na +400 gram wiec nowy wynik wpisałem do sterownika .Reded jak byś znalazł chwile jutro wieczorem zadzwoń do mnie ,mam kilka pytań o ustawienia mieszacza .

Pozdrawiam

Edytowane przez Klaudiusz3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Klaudiusz3 mógł byś opisać ew. pokazać sposób czyszczenia palnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Klaudiusz3 napisał:

,podłączyłem pod czasówkę która w trybie przerywanym start stop palnika 

A co ma praca czasowa palnika z pracą cykliczną  podajnika? Przecież test wagowy jest liczony z zasobnika, a nie z palnika. 

Zrób to samo, ale już z zasobnikiem, bo to z niego idzie cyklicznie paliwo... 

Rozumiem, że ta czasówka działa w takich odstępach czasowych jak sterownik i z takimi samymi przerwami? 

P. S. 

I to co zostało przesypane, to proponuję zważyc na wadze sklepowej. Tam jest mała tolerancja błędu :)

Pozdro ludziska :) 

Edytowane przez Trener40
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Trener40 napisał:

Eliks. Proszę uprzejmie. No chyba, że chcesz widzieć jak to wygląda w czasie pracy, to już Klaudiusz musi pokazać. 

 

Dzięki,  o to mi chodziło.  Aż trudno uwierzyć że ten system tak skutecznie działa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten palnik przypomina mi palnik na przepracowany  olej [ taki garnek ]  czyszczenie wydaje się dosyć głośne , jeśli mechanizm oczyszczający zdaje egzamin to to palnik wydaje się dosyć ciekawym rozwiązaniem , ale to czas pokaże , gdybym nie miał już swoich palników to kto wie ,moze i bym się skusił .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i bardzo dobra decyzja :) Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Trzymam kciuki Klaudiusz zeby spalnie bylo na podobnym poziomie co ekogroszek

Pozdr

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Klaudiusz3

Zobaczysz, nie będzie źle. Ja też się trochę obawiałem, a jest super.

Kupiłem 4 palety pelletu na zimę, a jeszcze jedna została

Edytowane przez gilal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.