Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Viper


mkaczko

Rekomendowane odpowiedzi

Ten który działa koło mnie biega wciąż na pelecie przemysłowym za 500zł więc konstrukcja widać daje radę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na etapie szukania ustawień szkoda tylko że użytkowników skzp04 jest mało albo się nie ujawniają , poradziłem sobie z skzp02 to 04 też ogarnę różnica jest kolosalna bo w 04 jest dużo opcji powiązanych z stop palnika i muszę to zrozumieć przyzwyczajenia z 02 jak narazie wprowadzają mnie w błędne myślenie to tak jak przesiadka z auta manual/ automat .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedziesz inwestowac w bufor ???

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie jestbza maly troche ???

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie okolo 140 kg, od 4 dni do 8

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak palnik, zadowolony ???

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A upatrzyles juz jakies pewnego dostawce

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

No więc bylem dziś u źródła jeśli chodzi o Vipera i wreszcie zaspokoilem ciekawość. Wiem już, że faktycznie przy 10% mocy palnik nie dymi bo zmyślnie podawany ma tlen, którego nigdy nie brakuje, przez co nie kisi paliwa. 

Niedługo firma zaprezentuje pełną ofertę kotła wraz z palnikiem i nową odsłoną Timela SKZP-04 w mocach 8 i 14KW. Już teraz jednak mogę napisać, że będą to konstrukcje z nieskomplikowanymi półkami poziomymi, jednak co ciekawe same konstrukcje będą spełniać Ecodesign bez tony szamotu w środku. Wersja 14KW ma 120l pojemności wodnej. Aha, palnik 8KW będzie miał odpowiednio mniejsze palenisko.

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć , bardzo fajnie że mogłeś odwiedzić producenta i poznać konstrukcje kotła , cieszę się że sterownik firmy Timel dobrze spisał się i razem z viperem przeszli badania .Cały czas zastanawia mnie pojemność wodna kotła , jedni mają przy 16 kw 36 litrów a jeszcze inni 100 lub więcej .Mam nadzieje, że nie tylko mnie to zastanawia .

pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klaudiusz a jak wyglada u ciebie ilosc pelletu na grzanie cwu ??


Masz ten palnik jeszcze ???

Pozdrawian

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja CWU nie mam i myślałem że jak byłeś u mnie to zauważyłeś brak zbiornika . Z kilku źródeł słyszałem że cwu 200 l pochłania dobowo 2 kg pelletu i jak się nie mylę to chyba Kamil też pokazywał taki wynik jak nie 1,8 kg/24 h .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Klaudiusz3

Bardzo prosiłbym Cię o opinie VIPERa po pełnym sezonie. Biję się z myślami, czy wart jest swojej ceny. Tak czy owak palę 2 sezon pelletem w retorcie Pancerpola i nie zamierzam wracać do czarnego złota. Pellet na pewno wygodniejszy, ale czy ten Viper wart jest adaptacji zamiast retorty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć ,po tym sezonie mogę śmiało polecić ten palnik zero awarii nie napotkałem na żadne problemy do dnia dzisiejszego spaliłem 3075 kg na dom 240 metrów w czym jest pralnia w piwnicy i klatka schodowa na której są skręcone termostaty no ale sopli nie było wiec tem w granicach 19 stopni .Obsługę palnika zrobiłem tylko raz od marca 2019 polegała na wyjęciu oraz wyczyszczeniu otworów napowietrzających i nie było to spowodowane awaria tylko moją ciekawością i profilaktyką.Jeśli  ktoś szuka palnika pancernego do swojego wymiennika to mogę polecić z czystym sumieniem .

w razie pytań proszę śmiało pisać .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Ci za odpowiedź. Temat w tamtym roku był "gorący", a później ucichło. Ale jak mówisz, że wszystko Ok to będę czynił starania w jego kierunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem się wyciszyć bo dużo ludzi mi zarzucało stronniczość do Timela i że niby dlatego go zachwalałem , ale możesz mi wierzyć że jak było by coś nie tak to po testach oddał bym ten palnik a nie kupował i męczył się z niby czymś złym .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Sie ma

Czy maaz tez moze jakies doswiadczenia z palnikiem pelletowym witkowskiego

Ekopel


Pozdrawiam7e2a1220e93af0f48f09399e962750e3.jpg

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
W dniu 17.08.2019 o 19:15, eliks napisał:

No więc bylem dziś u źródła jeśli chodzi o Vipera i wreszcie zaspokoilem ciekawość. Wiem już, że faktycznie przy 10% mocy palnik nie dymi bo zmyślnie podawany ma tlen, którego nigdy nie brakuje, przez co nie kisi paliwa. 

Niedługo firma zaprezentuje pełną ofertę kotła wraz z palnikiem i nową odsłoną Timela SKZP-04 w mocach 8 i 14KW. Już teraz jednak mogę napisać, że będą to konstrukcje z nieskomplikowanymi półkami poziomymi, jednak co ciekawe same konstrukcje będą spełniać Ecodesign bez tony szamotu w środku. Wersja 14KW ma 120l pojemności wodnej. Aha, palnik 8KW będzie miał odpowiednio mniejsze palenisko.

 

Eliks,

Szukałem wszędzie tego kotła i nie mogę znaleźć.

Może źle szukam ?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, arthek napisał:

Może źle szukam

No źle szukasz

 

http://abcpelletu.pl/kociol-na-pellet-solar14/

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie , ale skąpa ilość informacji jest na ich stronie.

Nie ma ani przekroju kotła ani zdjęć wnętrza.

Generalnie mało informacji w sieci na jego temat

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.