Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Viper


mkaczko

Rekomendowane odpowiedzi

Wybacz kolego i mi uwierz lub nie ale wczoraj o 2 w nocy próbowałem przeczytać całe 100 stron dokładnie ale z racji późnej pory w końcu zasnąłem chyba przy ostatniej stronie tak więc proszę o minimum zrozumienia. Dodam, że nigdzie w całym temacie nie znalazłem info, że to działa z SKZP-04. Zadałem konkretne pytanie w temacie i poczekam na odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam SKZP03 d peletu i strona działa nieprzerwanie, choć nie ma wszystkich opcji ze sterownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem. U mnie się nie łączy. Robiłem restart sterownika poprzez wyłączenie z prądu. Na ekranie jest czerwona kropka informująca o braku połączenia. Z tego co wiem to sterownik nie ma softu z tą literką "P" co oznacza kompatybilność z podajnikiem groszkowym.

 

Nie mogę edytować. Jednak działa ?

Zmyliła mnie ta czerwona kropka na sterowniku. Ona po jakimś czasie zmienia się na zielono i tak na przemian. Jeśli chodzi o sam dostęp to działa. Nie ma widoku palnika pelletowego ale same nastawy i funkcje są pokazywane poprawnie - tyle zdążyłem zauważyć.

Proszę moderatora o połączenie obu mych wypowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znów muszę napisać post pod poprzednim - coś nic nowego nie dzieje się w temacie. Mam do użytkowników Vipera oraz SKZP-04 takie pytanie.

Zauważyłem jedną rzecz. Podczas spalania cząstki pelletu są unoszone przez powietrze z palnika i spadają niedopalone. Są to oczywiście małe kawałeczki np. 3mm x 3mm. Nie wpływa to pewnie znacząco na ilość spalonego paliwa ? Tak sądzę ale nie wiem czy tak ma być i czy można zminimalizować tą przypadłość ? Podejrzewam, że może dałoby coś pozmienianie parametrów nadmuchu ? Na razie nic nie ruszam tylko chciałem zapytać czy macie tak jak fabrycznie jest to ustawione ? W ogóle się zastanawiam czy ten parametr: "DODMUCH GDY PODAJE" jest konieczny i co on daje oprócz tego, że w momencie podawania pelletu wentylator zwiększa obroty i chyba tym bardziej zwiększa zjawisko unoszenie z palnika cząstek paliwa ? Przesyłam zdjęcie jak to u mnie wygląda.

powietrze.jpg

Edytowane przez renekm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów piszących w tym temacie . Ja nadal pale viperem i sterownikiem skzp i co moge powiedzieć na temat tego duetu po następnym sezonie , w sumie to nic bo nic się nie wydarzyło kocioł palnik i sterownik pracują kolejny sezon bez problemowo moje spalanie w tym sezonie powinno się zakończyć w 3,5 t zakładając że będziemy palić do polowy kwietnia oczywiście nic się nie popsuło nic nie pękło więc produkty na dobrym poziomie . Mogę też dodać że w mojej okolicy zostało zmodernizowanych kilka kotłowni miedzy innymi na tych zestawach i żaden klient nie dzwonił nie pytał wiec można uznać że jest OK . Bardzo się cieszę że podjąłem współpracę z nowymi producentami kotłów HEATING Sp. z o.o. jak i SEKOM .

 

  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również jeszcze raz Ci dziękuję w tym, że pomogłeś mi w podjęciu dobrej decyzji. Ja palę Viperem dopiero 2 tygodnie. Spaliłem przez ten czas trochę ponad 300 kg pelletu. Wynik uważam za bardzo dobry. Uwagę jaką muszę dodać to taką, że istnieje rozbieżność między faktycznym spalaniem tym co pokazuje sterownik a rzeczywistym zużyciem pelletu. Jest to spowodowane bezwładnością samego podajnika czy też zestawu motoreduktor-sztoker. Chodzi o to, że zawsze tego pelletu spadnie więcej a sterownik tego nie jest w stanie wychwycić. Dlatego trzeba skorygować doświadczalnie ustawienie potencjału podajnika. Oczywiście jest to prostsze jeśli pali się tym samym pelletem cały czas. U mnie rozbieżność wyniosła około 30k w ciągu tych 14 dni. Sprawdzałem to kilkukrotnie i raczej nie popełniłem błędu. Jeszcze mam beczkę ale wkrótce będzie zasobnik 300l to będzie okazja jeszcze raz wszystko obadać i poustawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wyliczyłem potencjał sugerując się spaleniem 180 kg czyli pełny kosz i w ten sposób można wyliczyć prawie idealny przesyp w moim przypadku błąd jest w granicach 7\10 kg na zbiornik 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam


Za kilka dni odpalam palnik w kotle hefa eko plus 25 kw


Palnik udalo mi sie nabyc okolo miesiaca temu

Koncze kompletowac klamorki do montazu

Pozdrawiam


Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka



b04ceb130becf9903bf01f98faf73cf1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzywany 2 sezony

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od Klaudiusza ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie do Was. Może nie do końca chodzi jedynie o Vipera a również o SKZP-04.

Chodzi mi konkretnie o możliwość sterowania palnikiem tak żeby mógł przechodzić nie w CZUWANIE tylko w STOP. Konkretnie sprawa rozbija się o to, że grzeję CWU i chciałbym mieć jak najmniejsze straty. Jak miałem palnik na ekogroszek to nie zwracałem na to uwagi gdyż cały czas trzeba było podtrzymywać żar. Natomiast przy pellecie można wygasić palnik jak wiadomo i rozpalić na nowo w razie potrzeby a nie utrzymywać konkretnej temperatury zadanej na kotle i trzymać go w CZUWANIU. U mnie jest coś takiego, że nawet jak kocioł jest bezczynny i powiedzmy przez 3 godziny kiedy nie działa pompa CWU to temperatura na kotle spada mimo histerezy 5 stopni co powoduje rozpalanie palnika i podgrzewanie samego kotła do temperatury zadanej. Generalnie u mnie by wystarczyło żeby zagrzać CWU 3x w ciągu doby po godzinie czasu i byłoby ok. Obecnie robię to ręcznie ale nie tędy droga. Oczywiście być może powinienem poprawić izolację rur koło kotła i to zapewne poprawi trochę sytuację. Myślę też że może u mnie działa grawitacja na obiegu w kotle wtedy gdy pompy są załączone i ta woda sobie krąży z góry na dół i też może ma to wpływ na częstsze rozpalenia palnika. Postaram się to wyeliminować ale zastanawiam się jak sterować palnikiem tak jak pisałem wcześniej. Jakieś pomysły ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od Klaudiusza ?
Nie

Palnik byl wtystawiony na olx

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie do Was. Może nie do końca chodzi jedynie o Vipera a również o SKZP-04.
Chodzi mi konkretnie o możliwość sterowania palnikiem tak żeby mógł przechodzić nie w CZUWANIE tylko w STOP. Konkretnie sprawa rozbija się o to, że grzeję CWU i chciałbym mieć jak najmniejsze straty. Jak miałem palnik na ekogroszek to nie zwracałem na to uwagi gdyż cały czas trzeba było podtrzymywać żar. Natomiast przy pellecie można wygasić palnik jak wiadomo i rozpalić na nowo w razie potrzeby a nie utrzymywać konkretnej temperatury zadanej na kotle i trzymać go w CZUWANIU. U mnie jest coś takiego, że nawet jak kocioł jest bezczynny i powiedzmy przez 3 godziny kiedy nie działa pompa CWU to temperatura na kotle spada mimo histerezy 5 stopni co powoduje rozpalanie palnika i podgrzewanie samego kotła do temperatury zadanej. Generalnie u mnie by wystarczyło żeby zagrzać CWU 3x w ciągu doby po godzinie czasu i byłoby ok. Obecnie robię to ręcznie ale nie tędy droga. Oczywiście być może powinienem poprawić izolację rur koło kotła i to zapewne poprawi trochę sytuację. Myślę też że może u mnie działa grawitacja na obiegu w kotle wtedy gdy pompy są załączone i ta woda sobie krąży z góry na dół i też może ma to wpływ na częstsze rozpalenia palnika. Postaram się to wyeliminować ale zastanawiam się jak sterować palnikiem tak jak pisałem wcześniej. Jakieś pomysły ?
Uruchom pompe cwu i kociol w trybie programu czasowego str 29 instrukcji

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet dzisiaj czytałem tą stronę. Co to mi ma dać jak po dogrzaniu CWU sterownik przechodzi w CZUWANIE a nie w status STOP. Gdy jest w czuwaniu to nadal pilnuje temperatury zadanej C.O, czyli np. 60 stopni i jak ta spadnie o histerezę powiedzmy 5 stopni, czyli do 54.99 stopnia to kocioł palnik wyjdzie z trybu czuwania i się rozpali by osiągnąć zadaną temperaturę C.O mimo, że nie pracuje żadna pompa.

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kociol tez usttaw przez program czasowy

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.