Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Viper


mkaczko

Rekomendowane odpowiedzi

To ustsw np grzanie wody przez 1 h np od 4 do 5 rano s temp cwu ustaw np 60, przez ta gofzine woda bedzie sie grzala na maksa

A potem ustaw od 13 do 14

Od 17 do 18



Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że chcesz pomóc ale się nie rozumiemy nadal. Tu nie chodzi o fakt grzania wody. Problem jest z tym, że jak palnik nic nie robi przez te 3 godziny to temperatura na kotle spada sukcesywnie do poziomu takiego w którym palnik się załączy po to by dogrzać sam kocioł. Tego chciałbym uniknąć bo to zwyczajnie strata opału. Zwłaszcza w sytuacji gdy potrzebuję zagrzać wodę max 2 razy w ciągu dnia (mam solarny ogrzewacz ze zbiornikiem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź w KOCIOŁ -> OPCJE i parametr WYŁACZ PALNIK GDY OBNIŻENIE ustaw na 1. Wówczas po nagrzaniu CWU, jeśli żaden inny obwód nie będzie aktywny palnik będzie w czuwaniu ale się odpali dopóki nie będzie kolejnego żądania CWU. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie i o to mi chodziło. Przyznam, że nie mogłem tego znaleźć bo bazuję na tym co widzę w ustawieniach  na: http://wojszym2244.usermd.net ale tutaj są rozbieżności bo ja mam SKZP-04 a nie SKZP-02 pod który jest robiona "strona" i zwyczajnie niektórych ustawień tutaj nie ma. Podobnie miałem z ustawieniami zaworu 4D. Pójdę do sterownika jak wrócę z trasy i sprawdzę czy mogę takie coś ustawić. Na tą chwilę wielkie dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogłem już edytować postu. Byłem na moment w domu i faktycznie sprawdziłem na sterowniku, że jest ta opcja. Włączyłem ją. Nie miałem na razie za bardzo możliwości testu i chciałbym zapytać:

1) Powiedzmy że ustawiam temperaturę obniżoną (-20 stopni, czyli 40 zamiast 60) w godzinach: 08:00 - 12:00. Co się stanie jeśli w tym czasie temperatura CWU spadnie poniżej zadanej ? Czy załączenie się pompy CWU spowoduje rozpalenie palnika ? Czy w takiej sytuacji "obniżenie" nadal będzie aktywne ? No bo raczej przy zadanej temperaturze kotła 40 stopni nie dogrzejemy zasobnika do 50 stopni zadanej. Oczywiste, że temperatury obniżenia trzeba by "dograć" ale pytam czysto teoretycznie.

2) Z drugiej strony gdyby mieć zadaną na kotle 55 stopni i obniżenie -20 co nam daje 35 stopni zadanej to jest to poniżej temperatury załączenia się pomp. Co się stanie w sytuacji gdy temperatura CWU spadnie poniżej zadanej ale pompa CWU się nie załączy bo temperatura jest za niska na załączenie jej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustaw temperaturę obniżenia np. 1 stopień. Przy zaznaczonej opcji "WYŁACZ PALNIK...GDY OBNIŻENIE" nie będzie się w ogóle odpalał, aż spadnie temperatura na CWU. Wówczas się uruchomi  i nagrzeje do normalnej temp. zadanej na kotle, nagrzeje CWU i się znów wyłączy.

Tak naprawdę nie ważne na ile ustawisz obniżenie, bo i tak nie będzie tej temp. pilnował, tylko całkowicie wyłączy panik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, TomekBrz napisał:

Ustaw temperaturę obniżenia np. 1 stopień. Przy zaznaczonej opcji "WYŁACZ PALNIK...GDY OBNIŻENIE" nie będzie się w ogóle odpalał, aż spadnie temperatura na CWU. Wówczas się uruchomi  i nagrzeje do normalnej temp. zadanej na kotle, nagrzeje CWU i się znów wyłączy.

Tak naprawdę nie ważne na ile ustawisz obniżenie, bo i tak nie będzie tej temp. pilnował, tylko całkowicie wyłączy panik.

I znowu mam pytanie. Czy jeśli jest zaznaczona opcja: "WYŁACZ PALNIK...GDY OBNIŻENIE" to wtedy sterownik w ogóle reaguje na ustawienia programatora czasowego kotła ? Bo u mnie to wygląda tak jakby nie reagował, Jakie bym ustawił ramy czasowe i nieważne czy z zaznaczeniem "NORM" czy też "OBNI" to i tak na wyświetlaczu sterownika obok zadanej temperatury jest strzałka w dół a na: http://wojszym2244.usermd.net temperatura jest fioletową czcionką jako "obniżona".

EDIT.

Już chyba wiem co jest nie tak. Nie zauważyłem, że w programatorze na dniu dzisiejszym miałem wszędzie temperaturę obniżoną. Nie wiem jak to się stało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam


Palnik pelletowy uruchomiony

Idealnie spasowal do mojego kotla

Pytanie czy mozna zarzadzac kotlownia przez www, na stronie producenta sterownika skzp nie widze nigdzie opcji logowania tak jak mialem przy sppv2 przy ekogroszku

Mam telefon z androidem 8 a oprogramowanie timela wymaga androida 942d25595bd8a54e59c89009ffe4e7a48.jpg

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glupio zapytam ale jak se to uruchomic

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem starsza wersje apki ktora obslugiwala androida 8, zarzadzanie przez smartfona juz jest



Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta apka ? Można zmienić parę ustawień jak temperatura i tyle.

Zanim nie dowiedziałem się o inicjatywie kolegi Wojszym to grubo się zastanawiałem czy nie sprzedać SKZP-04 na rzecz Pello.

Naprawdę aplikacja od Timel oferuje najbardziej podstawowe ustawienia - dla mnie niewystarczające. Poprzez Wojszym masz dostęp do wszystkich ustawień.

Dodatkowo ta apka jest tak zrobiona, że cały czas zjada baterię w telefonie gdyż nonstop jest online.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero 1 dzien pracuje viper

Jesli chodzi o sterownik w czesci on line to na chwile obecna mi to wystarczy,

Apka nie powala na kolana ale lepsze niz nic

Jesli chodzi o sterownik w kategorii procesu spalania nie za wiele sie moge wypowiedziec, do tej pory mialem doczynienia z ekogroszkiem






Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też przechodziłem z ekogroszku i sterownika eCoal, który miał swoje wady ale 100% ustawień dało się przeprowadzić zdalnie. W SKZP-04 na etapie zakupu Vipera powiedziano mi, że jest apka i rzekomo wszystko da się ustawić bez konieczności ganiania do kotłowni lub siedzenia tam. Bardzo szybko okazało się, że można przestawiać tylko podstawowe parametry typu temperatura, włączanie i wyłączanie pomp. Jeśli chodzi o resztę to musiałem ganiać do kotłowni.

Na tą chwilę nie wyobrażam sobie pracy bez sterowania za pomocą Wojszym. Prawdopodobnie bym sprzedał SKZP-04 i przeszedł na Pello. Jednak co do samego prowadzenia spalania to produkt Timela mi się bardzo podoba - mimo, że w wersji 4 jest wiele niedoróbek i rzeczy, które są w SKZP-02 a w 4 nie ma a producent od jakiegoś czasu nie kwapi się żeby je wprowadzić. Jest też kilka błędów.

Z góry zaznaczę, że nie jestem osobą co ciągle siedzi, zmienia i testuje. Przykładowo w związku z pogodą jaką mamy to zmieniam profile ustawień żeby nie przełączać pomp i temperatur ręcznie. Tego nie zrobisz z apki Timela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Po kilku tygodniach uzytkowania palnika pojawil sie mianowicie problem zapalania

Wyskakuje blad

O ile kilka dni temu to byl 1 blad co kilka to dzis palnik nie chce w ogole odpalic

Nasuwaja mi sie 2 pytania

1. Jaka zapalarke kupic i jak wymienic w dtr ani slowa o tym nie napisali

2. Czy jest mozliwosc zmiany czasu grzania grzalki, doczytalen na innym forum ze zmiana czasu grzania z 20 sekund na 40 rozwiazalo problem rozpalania pelletu 8 mm, ja mam 6 ale zostalo mi kilka workow 8 wiec raz dziennie dorzucam kilka garsci tej 8 ale najpierw jak ciosam na drobne 4 mm kawalki

3. To czy ktos kiedykolwiek smarowal mechanizm czyszczacy bo strasznie skrzypi i mnie to wk...

4. Czy ktos uszczelnial palnik tak jak to ma miejsce przy retorcie w ekogroszku tzn. chodzi mi o sama gore


Pozdrawiam

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam


Przyczyna nie odpalania byla zle ustawiona rura podajnika

Zbyt duzy kat powodowal osadzanie paliwa w rurze spiro

Skrocilem rure o polowe, rura podajnika jest w 2/3 wysokosci poprzedniej

Pojawil sie za to inny problem , nad ranem nie odpalil palnik, przesypalo paliwo

Potencjal podawania 24 kg na dobe, dawka rozruchowa 20 sekund



Czy mial ktos z kolegow podobny problem z odpalaniem

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie *** przekaznik od cwu non stop chodzi pompa


Sterownik zdjety, jak dobrze pojdzie jutro kolega w pracy mi to przelutuje, jak nie da rady to bede musial odeslac ster do timela

Pozdrawiam


Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam


Po 12 h sterownik zaczal dobrze dzialac przekaźniki sa oki, sterownik jest elektrycznie sprawny


Pojawila sie za to dziwna rzecz po ustawienu pracy kotla w trybie "program czasowy powoduje ze kociol nie rozpala sie automatycznie

Czy komus tez robily sie takie szopki

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

witam koledzy po dłuższej przerwie

 

jak pisałem wcześniej od wiosny posiadam palnik pelletowy viper zamontowany z boku w kotle hef-eko plus kocioł 25 kw, palnik 25 kw, 

małymi krokami rozwiązuje pojawiające się problemy

1. problem rozpalania - w moim przypadku były 3 przyczyny,
    - pierwsza błędnie ustawiona dawka startowa, zbyt duża ilość pelletu,
   - zbyt wysoko ustawiona rura z podajnika pelletowego powodowała że rura spiro między podajnikiem a palnikiem przyjmowała kształt łuku i pellet zamiast spadać, osadzał się na karbach, skróciłem rurę o połowę i jest git,
   - zgrzorzelina która blokowała czyszczenie, obecnie posiadam 3 rodzaje pelletu, a1, i 2 rodzaje no name jeden od rolnika drugi z jednej z firm na  śląsku, na pellecie a1 wszystko działa jak należy, na pelletach no name konieczne było ręczne czyszczenie paleniska co 1-2 dni, ze względu na wysoką temperaturę w czopuch około 140 stopni przy 50-60 % mocy maksymalnej, postanowiłem poeksperymentować i ustawiłem moc maksymalną 30%, obecnie nie ma problemu zgrzoeliny (ale codziennie sprawdzam, żeby wykluczyć kwestię pelletu)

2. sterowanie temperaturą w domu
    - w instalacji CO jest wymiennik płytowy, kocioł jest ustawiony na 73 stopnie, histereza 8 stopni,
    - za wymiennikiem jest zawór 3d który ustawia temperaturę wody na instalacje, temperatura początkowa 35 stopni, korekta pogodowa 4 stopnie na spadek o 10 stopni temperatury zewnętrznej,
   - za wymiennikiem jest też bojler CWU  zasilany jest temp. 73 stopnie (wiem że bojler powinien być w obiegu pierwotnym, ale w 2009 roku instalator tak zrobił i postanowiłem tego nie zmieniać, tym bardziej że jest zawór 3 d)
  - w instalacji są same kaloryfery z głowicami termostatycznymi,
  - pracą instalacji a w zasadzie za start i stop pompy CO za zaworem 3d odpowiada odpowiada termostat pokojowy beznapięciowy Auraton Libra, 

dlaczego jest termostat skoro są głowice, uważam, że w okresach przejściowych głowice mają duży problem z utrzymaniem odpowiedniej temperatury w pomieszczeniach albo jest za zimno (zbyt niska temp. w układzie za zaworem 3d, słaby efekt konwekcji  a na dodatek ostatni kaloryfer w łazience na piętrze zawsze jest zimny), albo za gorąco przy temp. wody 35 stopni i ciągłym zasilaniu kaloryferów w domu idzie paść, oczywiście można ustawić na kaloryferach zamiast 3,5 mniej czyli 3 ale, bieganie i przestawianie prawie 15 kaloryferów to mi się nie chce,

kwestia pelletu, co do a1 nie mam uwag to przy tym pellecie no name konieczna była korekta powierza w górę (obecnie 5), bo jak dla mnie płomień był jakiś ciemnawy

co do spalania

sama woda 5 kg pelletu

przy obecnych temperaturach od 12 do 20 kg pelletu (może z 17 mj), (wcześniej 12 kg ekogroszku 25 mj )

popiół wiadomo tyle co wcale

zbiornik pelletu mam z pojemnika na smieci

pozdrawiam 

 

poniżej kilka fotek mojej maszynowni 🙂 

IMG_20211015_193757613.jpg

IMG_20211015_193807870.jpg

IMG_20211015_193817278.jpg

IMG_20211015_193834990.jpg

IMG_20211015_193842724.jpg

IMG_20211015_193854054.jpg

IMG_20211015_193928759.jpg

IMG_20211015_193943467.jpg

a tu jeszcze sterowanie www

sterownie www.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mkaczko Libra pracuje w PWM? Co do zbiornika na pelet, ja mam z "beczki po oleju" z lejem na dole sprawdza się bardzo dobrze, nie mam problemu z zbierającymi się trocinami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki źle napisałem to nie libra tylko model auraton 3021

Niestety PWM nie ma i to czuc

Wysłane z mojego moto g(6) play przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.