Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiennik pod palnik Viper


kamikami

Rekomendowane odpowiedzi

To kup Vipera z kotłem dedykowanym pod ten palnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A badania na ecodesign kolega zrobi we własnym zakresie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może napisałem na wyrost, że nie mogę nic znaleźć. Tak jak napisał @michalwa patrzę na Ogniwo z powodu pionowego wymiennika i dużej jego powierzchni - 3,5 m2 dla mocy 38kw a w taką celuję.

W Heating mają "oryginalne" max do 15kw brak szczegółowych info o bebechach i ogólnie wyglądem to nie zachwyca.

Sam palnik widziałem i dziwię się czmeu jest tak mało popularny..chyba przez brak dobrego marketingowca bo wad w nim nie widzę bo jak dla mnie to przenieśli najlepsze rozwiązanie z ziemi włoskiej do Polski 🙂 no i sterowanik ok.

Aha co do ecodesign to mam to w nosie bo nie jest mi do niczego potrzebne. Teraz nawet stary miałowiec z wszczepionym palnikiem ma 5 klasę i eko na papierze nawet dla 30 procent mocy a jak przychodzi do działania to smoła, smród i nerwy.. a potem bufory i tysiące postów na forum..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja posiadam takowy palnik w kotle hefa eko plus 25 kw, palnik też ma 25 kw
Pojemność wodna 130 litrów wymiennik pionowy 2,5 m2, 3 ciagowy

Sam palnik jest dopracowany i przemyślany

Wymaga tylko w miarę dobrego pelletu

Co do sterowania to mam skzp04p z internetm, ma kilka irytujących drobiazgów ale ogolenie dałbym mu 4 punkty na 5

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ten palnik wpadłem przypadkiem a później się okazało, że znajomy ma taki już dwa sezony.

@mkaczko myślisz, że on ma jakąś cudownie lepszą sprawność niż pozostałe? Trochę bujdy o nim piszą w ulotkach typu od 20 procent niższe spalanie w porównaniu do innych palników pelletowych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm

O sprawności decyduje wiele rzeczy nie tak bym to rozpatrywał

Zdecydowałem się na niego bo tylko taki może być zamontowany u mnie w kotle

Gdybym miał ścianę z wodą na wprost palnika to brałem pod uwagę palnik vip i ecovarm

Ale ten był w super cenie

Co do sprawności to jest to mój 1 sezon i mam do odfajkowania frycowe

Jak poradzę sobie z rozjazdami czasowymi pomiędzy odpaleniami a uruchomieniem pompy CO to będzie ju git

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palnik nie ma cudownych właściwości. Te porównania typu 20% mogą być między palnikami które nie radzą sobie z modulacją mocy i np niepoprawnie spalają pelet.

Potrzebna Ci tak duża moc kotła? 15kW powinno obsłużyć spokojnie do200- 250 metrów powierzchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.