Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Viper


mkaczko

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy pytanie poza protokolem

Czy na obecnym motoreduktorze
Siti 0,9 kw

Moge palic tylko pellet ??

Czy do pelletu potrzeba innego motoreduktora ???




Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mkaczko możesz ! Tylko musisz policzyć ile będzie Cię to kosztowało , pellet wymaga mniejszych wiatrów motoreduktor podaje pewnie duże dawki a to trzeba spalić czyli nie uzyskasz na tym niskiej mocy , ale chcesz to walcz . Zanim zacząłem z typowym palnikiem robiłem próby na tłoku , szło całkiem dobrze ale ekonomi zero .

Edytowane przez besix
A do Klaudiusza to nie dostaniesz wykresu bo u mnie dziś było 20 stopni i kocioł nie chciał robić , ale obiecałem to dotrzymam słowa w weekend zmuszę go do pracy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Klaudiusz3 napisał:

Jutro będą wnioski bo dziś odpalił się 3 razy a nie chce chwalić i zapeszać .

280/M2 chata, kocioł odpala się 3 razy, spala ok 7 kg na dobę i cieplo w chacie...   Samo rozgrzanie tak dużej instalacji pochłonie dużo opału, a co dopiero mówić o dogrzaniu chaty. Masz chłopie wyobraźnię....  No chyba, że dogrzewasz chatę do 19 st., albo i mniej... 

Edytowane przez Trener40
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trener40 ja właśnie mam wyobraźnie dlatego za nim co kolejek robię właśnie ona mi podpowiada co i jak mam zrobić Ty  jak sądzę jesteś miłym gościem i wierzysz tylko w duże spalania i niech tak zostanie nikt nie będzie Cię prosił abyś w cokolwiek uwierzył i proszę się nie denerwować , Druga sprawa jest taka ze 3 odpalenia to 3 dawki paliwa po 2,5 kg wiec nie wiem czy jesteś zaskoczony i nie zapominaj ze na podwórku w dzień jest po 15 stopni ale ciepła nie na minusie .

Pozdrawiam Cię i życzę więcej wiary i optymizmu .

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie.  U mnie kocioł dzisiaj w dzień włączył się na.... 40 minut i wciąż stoi. W domu 23 stopnie 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie.  U mnie kocioł dzisiaj w dzień włączył się na.... 40 minut i wciąż stoi. W domu 23 stopnie 
I przez te 40 minut zagrzal cwu na caly dzien ???

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam takich bajerów ale tu masz 2 rzeczy. Termometr z salonu i film z kotła pokazujący temperaturę wody i spalin.  Od momentu jak pisałem kocioł jeszcze raz się załączyl i do 23:00 na pewno będzie stał a potem już do rana na obniżeniu nocnym. Tam na filmie potem pokazuje godzinę żebyś nie gadał, tam się minuty nie zgadzają ale to szczegół 

20190405_220055.thumb.jpg.4916ac75da8a53bc2c2688a2710ea42f.jpg

 

https://drive.google.com/file/d/1KApNlc6KT88Wg3j0vzpv5-da704vo2UY/view?usp=drivesdk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem o wykres, ale skoro go nie masz.,to napisz jasno o której godzinie w dzień Ci się włączył... P. S. Na tym zegarku jest 16-ty styczeń ( czy się mylę) 

Besix. 

A po co Ci mój wykres? :) hehe 

Edytowane przez Trener40
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rano 6:00 i działał półtorej godziny. W dzień odpalił się na 40 minut jakoś po południu no i godzinkę wieczorem koło 20. Dziś odpalił się o 6:00 na 1h40min. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, besix napisał:

Mnie to specjalnie nie dziwi , a wręcz uważam że elkis pisze prawdę a to chyba wystarczy bo spalin sobie nie obniżę jak kocioł pracuje 

https://prntscr.com/n828v9

To tylko słońce i kolektor , a nie grzanie gazem 

U Ciebie to inaczej wygląda niż u eliks-a. U niego kocioł odpala się po południu,wiec można wnioskować, że dom nie stoi idealnie względem słońca, a to ma  istotny  wpływ, oraz temp zadana w domu + ustawiona histereza ponownego odpalenia palnika.  ( o czym besix nie raz rozmawialiśmy) Dodatkowo gdyby eliks nie obniżał temp na noc, to byłoby kolejne odpalenie, a może i nawet dwa w nocy. 

Ja mógłbym napisać, że  mam jedno odpalenie, tylko poczekajcie... Poklikam w sterownik i mu coś zmienię :)  

Jak widać dużo ludzie piszą, ale o szczegółach czasami zapominają :) 

Pozdro ludziska ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację,  u mnie główne okna od południa.  Od północy niestety okno balkonowe i weranda. Także tym nie nadrobie, za to w lato przyjemnie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zajrzę o 22 to będę wiedział ile poszło.  

 

@Trener40 zawsze śmiałem się z rodziców że pobudowali dom na samej górze miasta,  gdzie ciągle wiatr owiewa go zewsząd,  to kupiłem dom, który w większości dnia jest w cieniu ☺ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Klaudiusz3 napisał:

Dziś spalił 8,7 kg C1E33853-8629-406E-96BC-D179A71FB825.png

Możesz doprecyzować co oznacza u Ciebie "dziś", bo dla mnie dziś zacząło się o godz 0.00. To wykres z ostatniej doby, czy wycięty jakiś fragment. Nie ma na nim godzin, więc ciężko cokolwiek odczytać. Czy jeden ten kwadracik oznacza " jedną godzinę"? 

A widzisz eliks. 

Jest takie przysłowie. 

Nie śmiej się dziadku... :) 

Jak widać dużym plusem jest to, że jak chałupa stoi od wschodu do południa, to są tego zalety ( może nie koniecznie latem), ale w lato nie ma kosztów, no chyba, że ktoś ma klime. 

Pozdro ludziska :) 

Edytowane przez Trener40
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.04.2019 o 17:56, Klaudiusz3 napisał:

Witam kolegów ja moją przygodę z pelletem zacząłem 2 tygodnie temu spaliłem 100 kg opału .

I to potwierdza, a także wykresy, że jednak wyobraźnia działa... Nie chcę mi się już tego komentować. Każdy sobie wyciągnie wnioski.  Dodam jeszcze, że 2.5 kg to sobie możesz podgrzac chate 280m/2 o 0.3 st, bo samo rozgrzanie kotla ktory stygnie pomiędzy rozpaleniami + rozgrzanie instalacji pochłonie dużo więcej paliwa niż   Ty tu piszesz. Dla mnie totalne bzdury. 

Edytowane przez Trener40
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.04.2019 o 16:51, eliks napisał:

Dokładnie.  U mnie kocioł dzisiaj w dzień włączył się na.... 40 minut i wciąż stoi. W domu 23 stopnie 

Witam dziś wiosna zawitała w pełnym wydaniu i kocioł był odpalony 2 razy wiec chyba nadchodzi czas czyszczenia i pożegnania się z zabawą i testami ,no chyba że jeszcze kwiecień pokaże pazur . Nowy filmik z podsumowaniem palenia pelletem 8 mm na YT .

Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja wczoraj jeszcze drapałem szybki. Dzisiaj 1 stopień. Kocioł codziennie odpala się podobne, t.j. o 6:00 na do 7:30-7:40, potem przed południem jeszcze na godzinkę, koło 14:00 na niecałą godzinkę i koło 20:00 na godzinkę. W przerwie nocnej ani razu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.