Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Viper


mkaczko

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie pompa ładuje bojler jeszcze 10 minut po wygaszeniu kotła, wykorzystując zgromadzoną w nim energię, więc nie widzę celu w tym, by wędzić w kotle na mocy 2kw...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko co chcesz kolego Benton661 udowodnić , że obrotówka jest dla Ciebie ? To już wiadomo bo masz , a to że korzystasz z wybiegu pompy co wiąże się z montażem dodatkowego zabezpieczenia na wylocie CWU ,a przynajmniej powinno , nie jest rozwiązaniem dla wszystkich.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie chcę udowadniać, kolego besix. Są gorsze i lepsze palniki od obrotowego. Z żadnego dodatkowego zabezpieczenia CWU nie korzystam, bo po co? Pompa na wybiegu dobija mi średnio do 48-50 stopni wody w bojlerze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu zaczynaja się  dywagacje czy korzystać z ułomnej funkcji wybiegu pompy czy lepiej tej funkcji nie mieć ,  a może grzać wodę do określonego poziomu bez uciekania się do myków >może znajdzie się sprytny który odpowie na to pytanie ale póki co to ja wole swój palnik który schodzi mi z mocą jak dogrzewa zasobnik 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha i po dogrzaniu kocioł Ci stygnie bezproduktywnie. Pomijam już sprawność spalania, a raczej wędzenia na 2kw mocy palnika. Ja korzystam z ułomnej funkcji wybiegu i spalam średnio 3-4 kg pelletu na dobę w lecie. 4 osoby w domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli 120 kg na m-c

Zeszlego lata na cwu szlo mi 140 kg ekogroszku 21 mj

A jaki kolega ma palnik i sterownik

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palnik Revo Pellasx, sterownik od Pluma, bo innego nie ma do tego palnika :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem do Twojego stera i ustawień kolego Benton661, ale 10 minutowy wybieg pompy CWU szału nie zrobi i Twój kocioł też stygnie bezproduktywnie w lato.

Jak już wybieg pompy to temperaturowy a nie 10 minut 

I nie będę wstawiał danych porównawczych jeśli chodzi o spalanie na potrzeby CWU bo wspierają mnie solary i tu ktoś by mógł pomyśleć że ściemniam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, besix napisał:

Z całym szacunkiem do Twojego stera i ustawień kolego Benton661, ale 10 minutowy wybieg pompy CWU szału nie zrobi i Twój kocioł też stygnie bezproduktywnie w lato.

Jak już wybieg pompy to temperaturowy a nie 10 minut 

Miałem kiedyś wybieg pompy na 45 minut, dużą histerezę na bojlerze , zadaną kotła 70 stopni. Niestety, do następnego rozpalenia, kocioł bywał wychłodzony nawet do temperatury poniżej 30 stopni, co skutkowało roszeniem na wymienniku. Teraz kocioł nie wychładza się aż tak bardzo, przy kolejnym rozpaleniu roszenia nie widać...

5 godzin temu, besix napisał:

I nie będę wstawiał danych porównawczych jeśli chodzi o spalanie na potrzeby CWU bo wspierają mnie solary i tu ktoś by mógł pomyśleć że ściemniam .

Szacunek dla Ciebie :)

1 godzinę temu, robin60 napisał:

Kolego @besix a ja i nie tylko ja chciał bym poznać Twój palnik i jego sterownik

Podejrzewam że chodzi o palnik Kostrzewy i sterownik Estymy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś już na tym forum  pisałem kolego robin60, że to palnik Kostrzewy najprostszy , najmniejszy i przy dobrym pellecie niezawodny bo prosty.

Skoro jest prośba nie widzę problemu , aktualne dane z 24h dotyczące CWU  najlepiej zobaczyć na wykresie https://prntscr.com/n6z0i7

jak widać wiadomo kiedy się kapiemy , ale myślę że takie dane żona mi wybaczy

jak kolega robin60 ma specjalne życzenia to śmiało pisać podam albo wrzucę foty .

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów ja moją przygodę z pelletem zacząłem 2 tygodnie temu spaliłem 100 kg opału .wczesniej paliłem eko groszkiem teraz mam vipera i szokuje mnie jego prostota wykonania można porównać do aut z PRL , 

Palnik nie jest mój wersja testowa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czy ktos z was pali pelletem z luski slonecznika ???

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, mkaczko napisał:

Koledzy czy ktos z was pali pelletem z luski slonecznika ???

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka
 

Omijaj ten wynalazek......jeszcze trochę, to ludzie będą się pytać, czy można palić kozimi bobkami... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja paliłem na palniku Viper. Generalnie da się tym palić ale nie polecam. Bardzo dużo popiołu, zabrudzony wymiennik. 

Nie mogłem się doczekać aż wypalę zakupione 500 kg, żeby wrócić do drzewnego.

To jest tak, że paląc słonecznikiem tracimy komfort i czystość, na którą pozwala palnik pelletowy.

Palnik do słonecznika raczej tylko z odpopielaczem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łuski to mieszaj z ekogrochem i pójdze .Palniki typowo pelletowe nie strawią takiego opału
 
 
I to robie :-) z ekogrochem idzie idealnie

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.