Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sprawdzony Eko-Groszek.


pablos83

Rekomendowane odpowiedzi

Można sprawdzić tego Taurona za darmo tylko najpierw trzeba wygrać w konkursie na hasło reklamujące ten opał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakupiłem 3 rodzaje

po 2 tony z oferty prestige. Czekałem 2 tygodnie, suchy, dobra waga, granulacja nie powala.

No i chyba mają jeszcze letnią promocję. Właśnie dziś poszedł do kotłowni.

 

I po zawodach, widzę że w Prestige

skończyła się promocja.

Zarobiłem po 70 zł. na tonie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka  jest  jakość   ekogroszku   Bartex  Silver   jest  w  Obi   bo  się  zastanawiam  nad  zakupem  w poprzednich  latach  chwalony  ale  wiadomo  że  wszystko  się   zmienia  może  ktoś  nim  pali , trochę  kosztuje  to bym  prosił   o  opinię  może  ktoś   ma  doświadczenie  z  tym  ekogroszkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dwa worki testowo, po pierwszej dobie du..y nie urywało, narobiło mi sporo spieków, później skręciłem powietrze i było w porządku. Mimo że worki brałem z hali i były teoretycznie suche po kilku dniach w zasobniku miałem sporo wilgoci, wcześniej testowałem dwa worki czeskiego Bartexa i zjawisko osadzania wilgoci nie wystąpiło.

 

Generalnie zakup Bartexa w Obi to niezły pomysł szczególnie jak masz swój transport ponieważ ceny są sporo niższe niż bezpośrednio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jakies opinie na temat:

 

RETOPAL - https://pgg.pl/sklep/index/produkt/id/4%2CRetopal+-+Ekogroszek

STABEK - https://stabek.pl/?gclid=CjwKCAjwtdbLBRALEiwAm8pA5TI8ZvHDZmXascYLbgVUhgkVotjc7WlbzrziQS_NaTdqInEXbkSDfBoCAfIQAvD_BwE

 

Myślalem żeby na zimę kupić 2 tony pierwszego i tonę drugiego. Co myślicie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie zakup Bartexa w Obi to niezły pomysł szczególnie jak masz swój transport ponieważ ceny są sporo niższe niż bezpośrednio.

 

 

Kupiłem dwa worki testowo, po pierwszej dobie du..y nie urywało, narobiło mi sporo spieków, później skręciłem powietrze i było w porządku. Mimo że worki brałem z hali i były teoretycznie suche po kilku dniach w zasobniku miałem sporo wilgoci, wcześniej testowałem dwa worki czeskiego Bartexa i zjawisko osadzania wilgoci nie wystąpiło.

 

Generalnie zakup Bartexa w Obi to niezły pomysł szczególnie jak masz swój transport ponieważ ceny są sporo niższe niż bezpośrednio.

 

W OBI taniej, niemożliwe. Ja widzę że 60 zł. drożej i Bartex sam wysyła nie trzeba nawet własnym transportem.

O wilgoci w zasobniku była wymiana zdań na forum i opisany "domowy" sposób na jej eliminację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W OBI taniej, niemożliwe. Ja widzę że 60 zł. drożej i Bartex sam wysyła nie trzeba nawet własnym transportem.

O wilgoci w zasobniku była wymiana zdań na forum i opisany "domowy" sposób na jej eliminację.

Czeski tona 600zł czyli 60zł taniej niż w Bartexie a jak miałbym kupować Silvera za 900zł, który jest odpowiednikiem Retopalu to wolę oryginał z pgg.pl za 797zł

Obi mam w odległości 20km a transport tony to żaden problem dlatego plan na zimę to tona czeskiego na okres jesienny plus dwie tony Retopalu na cięższe dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zastanawia że na tej stronie jest podane zużycie 4.71 tony tego ekogroszku za sezon na 150m2 ocieplonego domu i temperaturze 21C.

 

PS.

Nie paliłem nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Przede mną 2 sezon z eko. Dzięki opiniom na forum kupiłem 3 m-ce temu na próbę Retopal z PGG. Opał suchy, na lato idealny - jasnoszary pył. Jedyna wada wg mnie to więcej popiołu.

Chciałbym na zimę coś mocniejszego, żeby nie gonić za często z popiołem, ale zarazem nie za mocnego coby się palenisko nie zaklejało.

 

Tamtej zimy kupiłem ekomagnum z:  https://pw-d.pl/15-ekogroszek, ale był mokry (w sumie jak sie zamawia w grudniu to czego oczekiwać),

który spalał się całkiem dobrze - drażniło suszenie.

 

Coś podrzucicie co warto ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do najbliższego obi mam 100km, więc odpada.

To szaleństwo może minie ? Bo jak nie to nawet ze sklepu bartexu bym kupił jak suchy i dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszło na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj na lokalnym składzie.

Skarbek Piekary luz 900/t

Skarbek Piekary i Bobrek workowane 950/t

Bez dowozu.

 

Bobrek w oryginalnych workach foliowych pakowany na kopalni.

Piekary worki jutowe pakowany lokalnie.

Workowany jest na hali, luz jest pod plandeką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za te ceny możemy podziękować rządzącym z wiejskiej.

Zamiast zrobić porządek że związkami które to podbijają gratis cenę i ok 100% to oni nic z tym nie robią a podnoszą cenę dla klienta końcowego.

Pani premier mówiła kilka miesięcy temu "by kopalnie byly rentowne to węgiel musi kosztować 1400zł za tonę".

Aktualnie lokalne składu mają problem z dostępem węgla.

Moim zdaniem to nagonka na szybka wymianę piecy ba bardziej ekologiczne.

Ręce opadają.

Jak te ceny za tonę faktycznie dojdą do tych 1400zł to w moim przypadku gaz z butli będzie bardzo porównywalny.

 

Edit. W kotłowni i w garażu jest już 3t Eko że starych dostaw w cenie 960zł za tonę o wartości energetycznej 26-28MJ.

 

Wysłane z mojego LG-H440n przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem z lokalnego składu eko z bobrka - Skarbek - za 880 workowany z dowozem. Leżał pod plandeką suchutki, spakowali na miejscu. Luzem był po 800.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za te ceny możemy podziękować rządzącym z wiejskiej.

Zamiast zrobić porządek że związkami które to podbijają gratis cenę i ok 100% to oni nic z tym nie robią a podnoszą cenę dla klienta końcowego.

Pani premier mówiła kilka miesięcy temu "by kopalnie byly rentowne to węgiel musi kosztować 1400zł za tonę".

 

Chodzą słuchy, że to kopalnie same dumpinguja ceny, Zamiast zwiększać wydobycie zachowując ceny i byc konkurencyjnym. Tylko jak tak dalej pójdzie to ludzie przestana kupować polski węgiel, a zaczną importowany. No ale w tym kraju nic nie jest normalne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.