Skocz do zawartości
IGNOROWANY

DREW-MET UNI DS. Co sądzicie o tym kotle?


coolfire

Rekomendowane odpowiedzi

Gdy kupowałem kocioł na wakacjach akurat pojawiła sie ich oferta, ale to jak zostałem olany jako klijent to szkoda gadać. Teraz obniżają cene o 1000zł a dalej nikt tego nie chce kupować.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość miki1212

Nie ma na razie info bo to ściśle tajne jakiś patent ma być czy coś ale z tego co piszą to jest jakaś ewolucja kotła Eko Wery, PP przez zasyp PW pod ruszta, cena fajna to może się niedługo znajdzie jakiś amator. Ceny widzę maleją na 5tą klasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwrócony górniak , PW pod ruszt a PG na miarkownik i pod zasypowe . Firma  OK . Powinien nieźle pracować . Nie ma proporcji komory zasypowej a to będzie dość istotne w przypadku takiego kotła i węgli koksujących . Płomieniówki w wymienniku i zwrotnica spalin to oznaka dobrej sprawności (można jeszcze poprawić ) i braku dymu na kotłownię przy załadunku . Cena jak i zakres mocy również przyzwoita . Niezły kociołek .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość miki1212

Paliłem w takiej konstrukcji węglem i są dwa zasadnicze problemy.

Jeden jest taki, że powietrze podawane nad zasyp idzie najkrótszą drogą do palnika czyli wypala tunel od góry do dołu przy palniku a zasyp w tyle się nie dopala i jest dużo koksu na koniec palenia, wiadomo komora jest wąska i długa, łatwo sobie to wyobrazić, powinno być raczej szeroko i krótko.

Drugi problem (z węglem ruskim szczególnie gdzie jest dużo popiołu i jednocześnie jest słaby) to szybkie zapopielanie się dołu czyli zapychanie palnika dlatego przy każdym dołożeniu zaleca się rusztowanie pod palnikiem oraz pod złożem. Drewnem nie paliłem na dłuższą metę więc nie wypowiem się ale pewnie nie ma tyle problemu bo i popiołu dużo mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No nie wiem czy tylko do drewna ten kocioł będzie dobry. Raczej tylko okazjonalnie a to z tego względu, że drewno jest w dużych kawałkach i dużo powietrza będzie się dostawać przez szczeliny pod palnik a to może skutkować osłabieniem ciągu i słabym spalaniem. To tylko teoria ale patrząc na konstrukcję to raczej kocioł głównie pod węgiel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Nie potrafię nigdzie otrzymać konkretnej odpowiedzi na pytanie czy  ten kocioł zasypowy zalicza się do programu Czyste powietrze czy nie? . 

W wymaganiach jest mowa o "braku rusztu awaryjnego", tylko taki kocioł zasypowy rusztu awaryjnego niema. Posiada zwykły jeden ruszt główny. Teoretycznie możnaby palić zwykłym węglem i drewnem. Czy jednak są jakieś ograniczenia w zapisach programu jeżeli chodzi o wielopaliwowość kotła?
Podsumowując, jeżeli chce się starać o dofinasowanie z programu to mogę brać pod uwagę wymienione kotły zasypowe + zamontowany bufor ciepła czy w grę wchodzą tylko kotły 5 klasy z podajnikiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Przeglądam forum od jakiegoś czasu, ale jest to mój pierwszy post, więc na początek chciałbym wszystkich gorąco przywitać. 

Czy jest na forum jakiś użytkownik kotła Drew-Met UNI DS? Szukam informacji na jego temat. O MPM DS można by napisać doktorat czerpiąc z doświadczeń użytkowników, a na temat UNI DS cisza. Mocno zastanawiam się nad tym kotłem, tylko nie wiem czy jest tak dobry, że nie ma o czym pisać, czy po prostu nikt go nie kupuje bo nie warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 miesiące temu...

A mi sie wydaje ze kilka stow roznicy w cenie 3.5-4 tys nic nie wnosi. A kotly ktore wymieniles to zwykle smieciuchy  z przegroda z tylu. Ja sie zastawialem nad drew met ale kupilem co innego i nie zaluje. Ale kazdy ma wiadomo rozne oczekiwania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, lukk9314 napisał:

Zrobiłem dziś rundę po sklepach i w moim rejonie sprzedaje się głównie ogniwo i ten drew met z tym że jest 600 zł tańszy od Ogniwa .

Ciężko się zdecydować który będzie lepszy

Skad jesteś na podkarpaciu ?

Twoja decyzja wybór masz spory - sam przed takim byłem rok temu... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie mam Ogniwa ,  ja kupiłem MPM - masz opis z boku profilu.

Jc fabrykę mają przy autostradzie koło Jarosławia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam. Również proszę o opinie tego kotła jeżeli ktoś użytkuje. Planuje zakup kotła zasypowego 5 klasy. 

Moje propozycje:

- w/w Drew-Met Uni DS 18kw

- SAS Varmo 15kw

- Kamen WDS 15KW

- Metal Fach Semax opti 16KW.

Każdy z nich posiada opcję zamontowania sterownika i wentylatora wyciągowego i tą opcją jestem zainteresowany. Który z nich będzie najlepszy do palenia drewnem/węglem (częściej drewnem)? 

Proszę o opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.