Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dobór kotła - wydzielone z tematu "Dopalanie płomieni w gs"


janosh

Rekomendowane odpowiedzi

Chlopaki... Z kotla mam fontanne. Troche zaspawalismy ale musze wymienic. Czas nagli. Dajce jakies sprawdzone na priv. Dolniak, podajnik, groszek, pellet. Bo jak mi pryjdze za pare dni kupowac to pojecia nie mam. Bogaty nie jestem ale tez raz a dobreze. Proszę.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość witek1234

Ja jeśli miałbym natychmiast kupić coś co nie za dużo kosztuje i spełnia wymogi V klasy a jednocześnie można spalać nie tylko wysokich lotów eco, wybrałbym SKAMP-PV z palnikiem SV 200N.  Na ten sprzęt moją uwagę skierował kolega Marcus i mnie przekonał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuuu cieżki temat ci wyszedł szczególnie teraz w lutym -  kociołek nie wytrzymał temperatur i pracy z lepszą efektywnością ....  - co do wyboru wszystko zależy od zasobności portfela - na podajnikowca szykuj  10k + 4k obowiązkowo wkład do komina (z peletem to samo) , z zasypowców polecam mpm'a -14kw masz za 4k,   ale mysle że 10kw by ci spokojnie wystarczył , ja ost zmieniłem i jestem bardzo zadowolony - ale wybór jest twój

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kciolek nie wytrzymal z racji wieku. 2004 r. To nie spawy puscily tylko dziura w wymienniku. Na poczatku jakby dziurka po igle a potem...Plat rdzy tylko wzbil sie na czubku fontanny. ..

Czopucha od strony kotla tez pare cm2 brakuje... Wypalone dzury na dwa palce...

Wklad jest.pewnie tez nie młody ale jest...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, janosh napisał:

Chlopaki... Z kotla mam fontanne. Troche zaspawalismy ale musze wymienic. Czas nagli. Dajce jakies sprawdzone na priv. Dolniak, podajnik, groszek, pellet. Bo jak mi pryjdze za pare dni kupowac to pojecia nie mam. Bogaty nie jestem ale tez raz a dobreze. Proszę.....

Teraz gdybym miał kupować to szedłbym w podajnik, w LM widziałem takiego malucha.

001.thumb.png.5d95d51581f9eee7ca4451b720ec512d.png002.png.ce9ed9df45e8e46bf6ca1b61561a7d73.png

Cena niewielka bo i jakość adekwatna zapewne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SKAM-PV 13kw nie bedzie za duzy na 100m2 ? Plus piwnica....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość witek1234

Myślę że nie, bo ma sporo w dół na minimalną moc, teraz nie pamiętam ale gdzieś 3,5 kW.

Ja mam zgryz czy brać 20 czy 13 kW ale mimo wszystko skłaniam się do 13-tki. No i kusi cena , bo spełnia wszelkie wymogi a palnik bardzo obiecujący, mogący przełknąć to, czego inne nie łykną. Ale wybór Twój, albo Skontaktuj się z Marcusem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem skamp. Teraz zbieram piwniadze gdzie sie da. W zasadzie non stop chodza 2 farelki 2kw i tylko dwa pomieszczenia ok 20* reszta ponizej 17* a nawet z 15*. A 0 na dworze. Nie mialem czasu grymasic. Boje sie tylko o komin i jego stary wklad...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość witek1234

Obecnie wlkad to praktycznie wymóg producentów. A ten który masz, na pewno trochę pociagnie:)

No i spadła na mnie odpowiedzialność:)Jasna ch***ra. Ale jeśli będziesz zadowolony to ja będę następny.Powaznie pisząc, wg mnie to fajny sprzęt. życzę zadowolenia i recenzji:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość witek1234
2 godziny temu, Jamjestcichy napisał:

A spójrz na ten kocioł.

Witek mógłby napisać czy konstrukcyjnie ok bo podajnik itd ma taki sam jak skam.

https://kotlypleszewskie.pl/pl/p/Kociol-UNIVERSAL-5-8kW/37

Podoba Ci się? :)

To powiedzmy klon Skampa, palnik to Technix czyli to samo co Skamp.W sensie że ta sama firma go produkuje.

Konstrukcyjnie też klon

Tak jak Zębiec i Per Eko 

Defro i Setlans

I wiele,wiele innych. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość witek1234

Dziwnie podają moc minimalną:) ale pewnie ja dziwacze. Tylko czy na Twoje zapotrzebowanie do ciągłego palenia....chyba że przepalanie. 

Najlepiej kontakt z producentem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, janosh napisał:

Zamówiłem skamp. Teraz zbieram piwniadze gdzie sie da. W zasadzie non stop chodza 2 farelki 2kw i tylko dwa pomieszczenia ok 20* reszta ponizej 17* a nawet z 15*. A 0 na dworze. Nie mialem czasu grymasic. Boje sie tylko o komin i jego stary wklad...

Zwróć  uwagę na typ palnika żeby to już był ten najnowszy model SV 200 n  i  sterownik  . W kotłach 5 klasy jeżeli podana jest moc 13 kW to jest to moc nominalna starsze podajnikowce miały 30 % przeważnie zapasu więcej mocy .Paliłeś węglem to wiesz ile idzie na dobę średnio można przyjać że 1 kg to 5kW reszta prosta do wyliczenia palnik sv 200 n pracuje w 5 klasie od mocy 3,7 kW oczywiście niżej też bedzie się paliło  ale spadnie nieco sprawność .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość witek1234
7 godzin temu, Jamjestcichy napisał:

@witek1234

Ja piszę,że się podoba,ale nie myślę o kupnie :)

30% mocy to 2.4kW,więc akurat od temp 5* bo cwu też coś tam pobiera.

W każdym bądź razie ten mebel nie pasuje do kuchni:)

Tak zawsze myślałem więc i nie proponowalem.:)

Marcus, wg Twoich danych u mnie zapotrzebowanie oscyluje w granicach 6kW. 13-tka by była spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie akurat kocioł pracuje teraz z taką mocą 6 kW zerknij do linku jak to wygląda sa tam statystyki i zakładka sterowniki tam możesz sobie poogladać u innych co się dzieje w kotłowni jakie spalanie są opisy instalacji wielkości ogrzewanych budynków itd.Specjalistą od skampv i sv 200 n  jest Pieklorz on odpowie na pewno szczegółowo na każde pytanie .https://ekotlownia.pl/sterownik-5/78

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kociolek stoi na dworze. Jutro montaz... Zęby w ścianę ale trudno.... Boje sie ze zaduży. No, napweno mniejszy niz kopciuch 18. Komin zeby przeżył... Pocieszcie chłopaki...

Palnik 200n bo takie w standardzie mo tują. A sterownik Argos PID WiFi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy kopciuchu szlo min 1kg na godzine sosnicy to pewnie ze 4 kw.... Ruska szlo 2 na godzine

Z drugiej strony 3 farelki 2kw ledwo polowe domu grzeją a cieplaw woda z czajnika 

Nie wiem jak to policzyc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@janosh Masz dobrze dobrany komplet jeżeli masz od Pieklorza to na pewno masz wszystko już ustawione w sterowniku i gotowe do pracy wystarczy zasypać rozpalić i cieszyć się ciepłem .U mnie na ceglany komin parę lat już idzie temperatura w granicach 100 st i ma się dobrze nawet go już 3 sezony nie czyściłem bo nie ma z czego jest czysty w środku .Porób foty i wklej  jak to wygląda wszystko palnik kocioł .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.