Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dobór kotła


totemklb

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, totemklb napisał:

idąc tym tokiem powinienem mieć 5kW piec

Przecież nie paliłem cały czas z mocą znamionową 17 kW tylko okresowo więc nie można tego tak liczyć.

Z tego wychodzi tylko to:W najmrozniejszym dniu isto tež nie paliles 24 godzin na full 17 Kw i nie to technycznie možliwe.

Nawet kociol podajnikowy može grzac w full mocy 24/7,nie rozpalanie,dopalanie,dokladanie,rusztowanie.Tylko 5 min.pauza dopelnianie zasobnika,wybrac popiol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o tym piecuz tej aukcji? PIEC KOCIOŁ Z PODAJNIKIEM O MOCY 15kW + internet 10122589258 - Allegro.pl

Posiada ktoś coś podobnego? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam lokowanie produktu, dajesz drugi raz ten sam kocioł od tego samego sprzedawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lokuje produktu, poprostu taki rzucił mi sie w oko, mowiliście o skampie ale każdy element trzeba kupować osobno a tu wszystko jest w pakiecie. Nie znam sie za bardzo na tych urządzeniach dodatkowych. Po za tym ten gość ma montaż i wniesienie w aukcji i daje wszystkie papiery, a nie chce zostać z kupionym piecem sam bez uprawnionego instalatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok kolego rozumiemy. Twoja kasa,twój wybór. Powodzenia w eksploatacji.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie jakieś przeciwwskazania do zastosowania akurat tego typu kotła? są jakieś wady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł jak kocioł, półkowy/poziomy wymiennik,trochę częściej trzeba go czyścić niż pionowy. Sekom posiada podobną konstrukcję,seria kotłów Technix. Co najważniejsze masz tu porządny palnik i dobry sterownik. Nie wiem jak wygląda kwestia współpracy tego Agrosa np. z analizatorem i zapalarką. Może być tak,że wystarczy Ci to co jest,a może się okazać że z czasem będziesz chciał dołożyć zapalarkę oraz analizator i wtedy trzeba będzie wyłożyć kolejne pieniądze( znam to z autopsji, zmiana sterownika +900, zapalarka +800, analizator +560,tylko że jak kupowałem kocioł to nie było tych opcji ) Pisałeś wyżej że będziesz korzystał z dotacji, więc ja od razu zrobiłbym,jak pisałem wcześniej NA BOGATO Co do wniesienia to znając życie kurier przywiezie kocioł i paleciakiem postawi na podwórku,co do montażu to i tak będziesz musiał za niego zapłacić oraz zakupić potrzebne do tego materiały.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez opcji na bogato  już będe miał maxymalną dotacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ty myślisz że dotacja pokryje Ci koszty inwestycji i że nie dołożysz nic lub tylko trochę? Chciałem Ci tylko pokazać że możesz za niewiele większe pieniądze,8300zł kocioł z twojego linku i jakieś 9000zł proponowany Skamp w wersji NA BOGATO,mieć naprawdę dobrze działający kocioł. A za montaż i potrzebny osprzęt ( pompy,zawory, kształtki,rury) to i tak będziesz musiał zapłacić dodatkowe pieniądze. Chyba nie myślisz że to jest już w cenie kotła?
Ok ja już swoje napisałem. Może myślisz że mam jakiś interes w tym,ale zapewniam Cię że jestem tylko zwykłym urzytkownikiem takiego zestawu, użytkownikiem bardzo zadowolonym.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Argos PID Plus bardzo fajny sterownik.

Dotykowy ekran jak w telefonach, obsługa 3pomp, siłownika mieszacza. Strefy czasowe na wszystkie pompy, wbudowany moduł internetowy.

To jest taki odpowiednik standardowego SKZP02 E z dokupionym czujnikiem mieszacza oraz dolozonym modułem internetowym.

Fajne grupowe sterowanie nadmuchem.

 

Ten sterownik rozbudujesz jeszcze maksymalnie tylko o radiowy panel domowy T1000rth ze stalą histerezą 0,5st.C 

Nie da się dołożyć czujnika spalin, pogodowego ani nie obsługuje zapalarki. Jak Ci te dodatki nie są potrzebne, to polecam. W moim domu mam SVkę z SKZP wersja E jednak z obsługą zapalarki, do czego potrzebny czujnik spalin. Do tego panel pokojowy. 

Nie mniej przy ekogroszku Argos Plus ma lepszy tryb podtrzymania i lepiej go ustawić, więc można klasycznie bez zapalarki na ekogroszku pracować. Soft w tym sterowniku pisany był pod palnik SV200 z klasyczną dmuchawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Pieklorz napisał:

Argos PID Plus bardzo fajny sterownik.

Dotykowy ekran jak w telefonach, obsługa 3pomp, siłownika mieszacza. Strefy czasowe na wszystkie pompy, wbudowany moduł internetowy.

To jest taki odpowiednik standardowego SKZP02 E z dokupionym czujnikiem mieszacza oraz dolozonym modułem internetowym.

Fajne grupowe sterowanie nadmuchem.

 

Ten sterownik rozbudujesz jeszcze maksymalnie tylko o radiowy panel domowy T1000rth ze stalą histerezą 0,5st.C 

Nie da się dołożyć czujnika spalin, pogodowego ani nie obsługuje zapalarki. Jak Ci te dodatki nie są potrzebne, to polecam. W moim domu mam SVkę z SKZP wersja E jednak z obsługą zapalarki, do czego potrzebny czujnik spalin. Do tego panel pokojowy. 

Nie mniej przy ekogroszku Argos Plus ma lepszy tryb podtrzymania i lepiej go ustawić, więc można klasycznie bez zapalarki na ekogroszku pracować. Soft w tym sterowniku pisany był pod palnik SV200 z klasyczną dmuchawa.

Dzięki Pieklorz za fachową porade. 

Powiedzcie mi, czyli piec na ekogroszek bez zapalarki to troche bez sensu? przykładowo w lecie chciałbym podgrzać wode to musze go codziennie odpalać samodzielnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak musi pracować cały czas,co oznacza że 80% czasu stoi w podtrzymaniu i spala ekogroszek. Lub rozpalasz go ręcznie według potrzeb,np. zagrzeje CWU i go wygaszasz.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie 95%kotlow na ekogroszek zapalarki nie ma i pracuje cały rok. Latem kotły najczęściej są w podtrzymaniu żaru i palenisko wygląda na wygaszone, co kilka minut dmuchawa lekko dmucha i raz na jakiś czas dokręci paliwo.  Do pracy załącza się rzadziej aby dogrzać bojler.

Na lato dobrać słabszy opał 23-26mj max , takie mają więcej popiołu i lepiej trzymają żar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie jest, u mnie w trybie podtrzymania latem leci około 125kg węgla miesięcznie. W zeszłym roku za grzanie CWU odpowiedzialna była PV, ale piec słabo zniósł takie wyłączenie. Strasznie wszystko pokryło się rdzą w środku. Więc w tym roku wracam do grzania kotłem, które wychodzi trochę drożej, ale przynajmniej utrzymuje piec w suchym stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jakie wtedy jest zużycie ekogroszku? Jest to opłacalne? Obecnie grzeje wode grzałka elektryczną w bojlerze 180 litrów. 

1 minutę temu, mkwapisz napisał:

Tak właśnie jest, u mnie w trybie podtrzymania latem leci około 125kg węgla miesięcznie. W zeszłym roku za grzanie CWU odpowiedzialna była PV, ale piec słabo zniósł takie wyłączenie. Strasznie wszystko pokryło się rdzą w środku. Więc w tym roku wracam do grzania kotłem, które wychodzi trochę drożej, ale przynajmniej utrzymuje piec w suchym stanie.

Ile masz kw piec? 

Dobra a teraz zbiegnę trochę z tematu. Bardziej opłaca się ekogroszek czy gaz? Bo licząc to wszystko już sam nie wiem czy nie wychodzi podobnie do opalania gazem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko w  opisie w moim profilu, piec ciężko przewymiarowany bo 25kW, ustawiony na 17kW na sterowniku. Z czasów kiedy im piec większy tym lepszy ?. Aż dziwię się, że nawet teraz niektórzy instalatorzy tak przewymiarowują instalacje. Może liczyć im się nie chce, albo nie umieją

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym roku zamierzam wykorzystać zapalarkę i latem grzać CWU w programie czasowym. W tamtym roku kocioł na samo grzanie wody zużywał zasobnik ekogroszku na miesiąc.Myślę że 10 godzin pracy kotła na dobę,rozbite na trzy cykle powinno wystarczyć. Woda grzana rano 5-9 ,po południu 13-15 i wieczorem 19-23.


Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.04.2021 o 09:12, totemklb napisał:

Macie jakieś przeciwwskazania do zastosowania akurat tego typu kotła? są jakieś wady?

Tak półki poziome więc częstsze czyszczenie skrobakiem vs rzadsze przy pionowych wajchami bez brudzenia się.

Do tego jak masz komin z cegieł i od wiosny do jesieni będzie niska temperatura spalin w kominie bo kocioł będzie pracował z niewielką mocą to możesz wyjąć te wajchy do czyszczenia a na nich są zawirowywacze - da to tyle, że temp. spalin się  podniesie i unikniesz powstawania kondensatu w kominie.

"ze stali kotłowej o grubości 6.2mm" to jakiś żart chyba bo blachy stalowe są sprzedawane 5 mm, 6 mm itd. chyba, że ktoś wyrwał tanio jakąś nietypową i się teraz chwali.

6 mm to i tak przerost bo podajnikowe Skam-y z 5 mm z 2000 r działają do tej pory a 2 moich sąsiadów ma takie od kilkunastu lat i też wszystko działa jak należy.

Od Argosa i palniczka do rozpalania zdecydowanie wolę SKZP-02 z zapalarką i taki zestaw polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, SUSPENSER napisał:

ze stali kotłowej o grubości 6.2mm" to jakiś żart chyba bo blachy stalowe są sprzedawane 5 mm, 6 mm itd. chyba, że ktoś wyrwał tanio jakąś nietypową i się teraz chwali.

To w naszym grajdole, a to blacha w systemie imperialnym-1/4 cala w dolnej tolerancji. Najpopularniejsza blacha w Ameryce i Azji na kształtowniki zimnogięte do budowy wieżowców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.04.2021 o 15:41, SUSPENSER napisał:

Tak półki poziome więc częstsze czyszczenie skrobakiem vs rzadsze przy pionowych wajchami bez brudzenia się.

Do tego jak masz komin z cegieł i od wiosny do jesieni będzie niska temperatura spalin w kominie bo kocioł będzie pracował z niewielką mocą to możesz wyjąć te wajchy do czyszczenia a na nich są zawirowywacze - da to tyle, że temp. spalin się  podniesie i unikniesz powstawania kondensatu w kominie.

"ze stali kotłowej o grubości 6.2mm" to jakiś żart chyba bo blachy stalowe są sprzedawane 5 mm, 6 mm itd. chyba, że ktoś wyrwał tanio jakąś nietypową i się teraz chwali.

6 mm to i tak przerost bo podajnikowe Skam-y z 5 mm z 2000 r działają do tej pory a 2 moich sąsiadów ma takie od kilkunastu lat i też wszystko działa jak należy.

Od Argosa i palniczka do rozpalania zdecydowanie wolę SKZP-02 z zapalarką i taki zestaw polecam.

SKZP-02 z zapalarką jest lepszy od argosa PID+? Jakie są różnice między tymi sterownikami bo również się nad tym zastanawiam który jest lepszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o takim zestawie SKAMP 13 ze sterownikiem argos PID+ z modułem internetowym? Bez zapalarki. Chyba nie ma sensu kupować zapalarki i rozpalać codziennie? Nie znam się również na ustawianiu wszystkich parametrów a z tego co wiem argos pid+ ustawia wszystko samodzielnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja tu widzę taki syndrom
ZŁOTÓWY??? Kupiłby ferrari ale w cenie poloneza Ja ze swojego doświadczenia brał bym ten kocioł ze sterownikiem SKZP02 z zapalarką i analizatorem.Mam i polecam. Moduł internetowy można dokupić później,albo nie mieć go wcale. Ale zrobisz jak uważasz,czy ten czy Agros to i tak kocioł będzie spalał ekogroszek. A co do tego że sterownik coś sam ustawia to chyba nie wierzysz w bajki. Najpierw musisz go ustawić,później już pracuje samodzielnie.
Na koniec dodam tylko że kupując taki zestaw od producenta to na pewno wyjdzie Ci taniej niż później kupować każdą część osobno.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka







Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soft Argos PLUS pisany był pod SVki na standardowych wentylach. Soft był tworzony na sv200- tym średnim z użyciem podłączonego ciepłomierza oraz sprawdzaniem emisji. Tu przy poprawnym podaniu przesypu i kaloryczności wszystko się zgadza. Wcześniej nawet na ytubie był filmik z pokazaniem ciepłomierza oraz tego co pokazuje Argos PLUS w oknie diagnostycznym. On nie zakłada 100%sprawnosci jak soft SKZP.

 

On jest jak klasyczny SKZP 02 z dodatkowym czujnikiem mieszacza oraz dodatkowym modulem internetowym. Tyle, że go już dalej nie da się rozbudować, nie obsłuży np. zapalarki i nie będzie też taki jak SKZP 02 FULL zapalarka, do takiego stanu nie da się go rozwinąć.

 

Ma jednak szklany dotykowy ekran jak w telefonach, ma lepszy tryb podtrzymania żaru, SKZP z kolei mocniej można rozbudować i lepiej wypada w nim %sterowabie zaworem choć wymaga tutaj odpowiedniego siłownika.

Ogólnie jak za dużo wodotrysków nie potrzeba, nie potrzebuje zapalarki, to jest to fajny sterownik z prostszą obsługą i bardzo dobrym trybem podtrzymania żaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.