Skocz do zawartości

sylwazx

Nowy Forumowicz
 • Zawartość

  8
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

3 Neutralny

O sylwazx

 • Tytuł
  Nowy Forumowicz

O sobie

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  śląskie

Informacje o ogrzewaniu

 • Co ogrzewam?
  55 m2
 • Instalacja
  3 grzejniki panelowe + 1 żeliwny 10 żeberek, obieg wymuszony
 • Kocioł
  (GS) EkoCentr UKS 7KW

Ostatnie wizyty

131 wyświetleń profilu
 1. sylwazx

  Dopalanie płomieni w gs

  Takie materiały ogniotrwałe są kruche i nie są wieczne, producenci musieliby zapewnić części zamienne na wiele lat, a to kłopot. Dlatego świadomi palacze szukają własnych rozwiązań poprawiających fabrykę. Zauważ że większość producentów zalecało w górniakach rozpalać od dołu, bo po prostu tak jest łatwiej. Zalecało bo przez taką krótkowzroczną politykę wzmógł się hejt na smog i teraz takich kotłów już nie ma.
 2. sylwazx

  Dopalanie płomieni w gs

  Kolega @lepik ładnie pokazał taki GS jako odwrócony DS, szczelina jak w DS-ie. Napewno sprawdza się przy drewnie i przy węglu w fazie odgazowania, ciekawe jak to wygląda po skoksowaniu węgla.
 3. sylwazx

  Dopalanie płomieni w gs

  Tutaj może pomóc sprzęgło hydrauliczne tylko grawitacyjnie wtedy nie pójdzie. Fabryczne są drogie, ale jak umiesz spawać to do rury fi 100-150 wspawujesz 6 końcówek z gwintami jakie potrzebujesz. 2 końcówki podpinasz do kotła, 2 idą na grzejniki i 2 na cwu. Cały knif polega na wysokości na jakiej wspawane są końcówki. Na początku woda płynie między kotłem a sprzęgłem i kocioł szybko się nagrzewa, później coraz więcej ciepłej wody idzie na grzejniki/cwu by po rozgrzaniu całej instalacji pracować tak jakby sprzęgła nie było, to taki substytut zaworu 4D. edit: zapomniałem o jeszcze 2 końcówkach - do odpowietrzania i spuszczania syfu ze sprzęgła @lepik - Fajny patent.
 4. sylwazx

  Dopalanie płomieni w gs

  Chyba na czopuchu. ;) Czyli jakiś progres jest, idziesz w dobrym kierunku. rozpalanie - długie, jasne płomienie bo to raczej rozpałka się pali (drewno) a nie węgiel odgazowywanie - w zależności od węgla, jasnożółty/niebieskawy płomień o dł. kilku cm koks - niebieskie krótkie płomyki przy małej ilości tlenu, przy większej dawce tlenu koks robi się biały i daje takie ilości energii że ciężko dziada opanować a temperatura w czopuchu mocno idzie w górę
 5. sylwazx

  Dopalanie płomieni w gs

  Ja w rozetkę włożyłem zwiniętą blachę z puszki po piwie :) skierowaną lekko w dół, takie KPW. Tak żeby dmuchało w zasyp pod półkę szamotową.
 6. sylwazx

  Dopalanie płomieni w gs

  Tą cegłę szamotową podnieś wyżej tak żeby odległość od niej do dolnej półki wynosiła 3 max 5 cm. Ta półka stoi na bocznych szamotkach, tył bez szamotek. U mnie się sprawdza.
 7. sylwazx

  Kocioł Zasypowy - Górniak - 8 Kw Jak Palić, Czym Palić.

  Futerko z sadzy też u mnie występuje niestety. Wstawię poglądowy obrazek mojego kociołka, rozmiary i proporcje nie zachowane. Po lewej rurka 1 cal, pod wymiennikiem półka z szamotu i zawirowywacze jak na obrazku, czopuch ma wyjście do góry a nie do tyłu, szyber wymontowałem.
 8. sylwazx

  Kocioł Zasypowy - Górniak - 8 Kw Jak Palić, Czym Palić.

  Witam zgromadzonych bo to mój pierwszy post na tym forum. janosh - mam to samo na wysoko energetycznym węglu, tzn. brak płomieni na wierzchu i mocno dymi z warstwy poniżej. Trzeba dać dużo PW żeby płomyki tańczyły po powierzchni, jak już odgazuje to żar trzyma bardzo długo. Teraz jadę na słabszym węglu i jest dużo dużo lepiej pod względem kopcenia, tylko ciepełko trzyma 12 godzin zamiast 15. Może pomyśl o KPW, nieco pomoga przy rozpalaniu i mniej kopci przy odgazowaniu.
×

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.