Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik ekopal


MarekDabrowski

Rekomendowane odpowiedzi

Dzwonił do mnie kolega i mówił że jeśli masz możliwość żebyś podniósł deflektor że 3cm do góry będzie czyściej w kotle jak będzie palnik pracował na niskich mocach

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Czy ktoś ma jeszcze taki palnik wulkan? I jak wygląda u was zaślepienie otworów od strony dmuchawy? Ja mam  zaslepiony jak w post 398 i nadal mam problem na małych mocach nadal nie dopala na przeciwko dmuchawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam palę teraz tylko na cwc ale musiałem mu podnieść powietrze w czuwaniw i czas wydłużyć  do minuty i troszk obniżyłem kopiec ale ja mam iryda itak samo dziury pozatykane jak marek pokazywał bo ja  go testowałem troszke miałem w jednym rogu nie dopalonego ale po tych korektach narazie jest okej   tylko teraz idzie mało opału i trzeba z tydzień poczekać

 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Mam tego eko-pal`a z kwadratowym paleniskiem i podłużnymi "otworami" napowietrzającymi.

Złego słowa nie powiem, choć faktycznie potrafi się trochę spiekać, ale jest ok. Ślimak z przeciwzwojem.

Pracuje w dwustanie.

5s podawania

95s przerwy.

spacer.png

Edytowane przez o6483256
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem. Niby kolumbijski. 

Ustawiłem tak, bo jest optymalnie lekki kopczyk, ewentualne spieki wylatują bez problemu przez koronę. Jest na oko mocno kaloryczny. Spieki dają się pokruszyć w palcach.

Edytowane przez o6483256
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

Przy takiej przerwie to wskazuje na spiekajacy. Taki wegiel musi polezec na palenisku. Gdybys ustawil przerwe na 50 i podniosl nadmuch odpowiednio z paleniska wylazilaby ci tzw. kolba kukurudzy. Takie wegle sa naprawde mocno kaloryczne. I pala sie z malym plomieniem. Niewprawny palacz moze sobie z czyms takim nie poradzic. Tylko dwustan. Bo PID tez tego nie ogarnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaloryczność to ma faktycznie na oko sporą. Pali się niewielkim płomieniem zgadza się ! Nadmuch malutki. Ja bardzo lubię takie groszki (palę tylko takimi), nie lubię wynalazków o niskiej kaloryczności w stylu wychwalanego kiedyś sibugol`a bo palą się jak papier. Tu już lepszy (bo tańszy) czeski młody węgiel.

Jestem naprawdę bardzo zadowolony z tego palnika. Dla mnie bezproblemowy .-) Sterownik Argos też sie sprawdza bardzo dobrze. Prosty, łatwy w obsłudze. Czego chcieć więcej ?

Spalanie z poprzedniego miesiąca 8,7kg, teraz między 12,5-11 (skończy się miesiąc to zobaczymy dokładnie).

Edytowane przez o6483256
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę się mądrzył, bo nie paliłem wszystkim. Może ten bobrek jest mocno spiekalny i robią się spore kalafiory które nie chcą wyłazić z palnika.

W zeszłym roku miałem dosyć mocny węgiel ruski mocno spiekający i jakoś to szło przez sezon.

Ja jestem z palnika zadowolony, bo węgiel ładnie się dopala, eksperymentować z węglami nie będę, skoro jestem zadowolony z tego którym palę .-)

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumbijski jak prawdziwy ma pod 31,5MJ, część producentów używa go do badania kotłów.

To bardzo dobrej jakości opał, podawana ilość popiołu 1% ,siarki ma 0,5 a podawana spiekalnosc na oryginalnych workach to niby 0RI

 

Jak ktoś potrafi się obsługiwać sterem i może to iść na niższej mocy oraz dmuchawie, to spala się bardzo dobrze.

Tyle, że kosztuje w granicy 1300zl za tonę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co mam to podobno kolumbijski. U nas to sprowadzają zdaje się z Holandii. Zrzuca się kilku importerów i wagony jadą. Tego są chyba różne rodzaje. To co mam na moje oko nie ma 31MJ, raczej ok 27-28.

PS Tak naprawdę, to nikt z nas nie wie skąd ma opał, na moim nie ma napisów made in columbia .-) Ważne, że się dobrze pali.

Edytowane przez o6483256
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Godzinę temu, Pawel0377 napisał:

Mierzył może ktoś z was potencjał podajnika ekopal?

Jaka moc palnika?

36 kg/h to chyba 38 - 50 kW. To już potwór.

12 - 25 kW  na standardowej przekładni ma ok. 18 kg/h . Piszę około ,  bo zależy to od rodzaju  paliwa i jego stanu w zbiorniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak duży potencjał podajnika , która to wartość jest wartością "końcową"  , do tak małego kotła to nie najlepszy wybór , powiedziałbym nawet - niedobry.

Ale skoro dla Ciebie jest to "proste" to niech tak zostanie.

W końcu to nie mój kocioł .

Edytowane przez Jasa
uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.