Skocz do zawartości
IGNOROWANY

LIDIA compact 5-25 vs ferroli biopellet 24


kocyl

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, dzięki za odpowiedzi, mam jeszcze 2 tygodnie do namysłu, więc chwila jest. Dół mam  podłogowe, góra korytarz i łazienka podłogowe  i 3 grzejniki w pokojach. Generalnie pochodzę z kamienicy, gdzie 20 stopni było komfortem, więc nie mam jakiś wielkich wymagań, ma być w miarę ciepło, a do kotłowni codziennie na chwilę też mogę wpaść, aby tam nie mieszkać :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ferroli Biopellet to taki Red Compact którego już nie ma, a który przez wiele lat był synonimem i wzorem kompaktowego kotła na pellet. Tu w tej cenie masz kocioł z układem pompowym, wbudowanym manometrem i naczyniem przeponowym, co już Ci daje na starcie kolejne kilka stówek do przodu. Cena do jakości zabija :-)

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kłopotów z Lidią ciąg dalszy: po niedawnej ,już nie wiem której interwencji serwisanta  -przyjechał wymienił nowy/drugi z kolei/ sterownik na nowszy i po kilku godzinach na ten ,,stary" i pojechał.Dzisiaj odpaliłem piec na grzanie domu tak na pół godziny.Po godzinie wchodze do kotłowni ,piec wystudzony ,wody ciepłej w zasobniku też juz prawie nie ma a pompka pracuje .Próba wyłaczenia nie powiodła sie trzeba było odłaczyc od pradu. Czy ktos mi podpowie o co chodzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt ci nic nie podpowie bo to usterka typowo elektroniczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, johny156 napisał:

Kłopotów z Lidią ciąg dalszy: po niedawnej ,już nie wiem której interwencji serwisanta  -przyjechał wymienił nowy/drugi z kolei/ sterownik na nowszy i po kilku godzinach na ten ,,stary" i pojechał.Dzisiaj odpaliłem piec na grzanie domu tak na pół godziny.Po godzinie wchodze do kotłowni ,piec wystudzony ,wody ciepłej w zasobniku też juz prawie nie ma a pompka pracuje .Próba wyłaczenia nie powiodła sie trzeba było odłaczyc od pradu. Czy ktos mi podpowie o co chodzi ?

Serwisant nie testował działania kotła po wymianie sterownika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, walczak1974 napisał:

Mam lidie 25 z tym nowym sterownikiem.od samego poczatku problemy.nie byl podlaczony wentylator wyciagu spalin.potem okazalo sie ze nie ma czujnika tenperatury spalin. Dużo innych problemów To jest jakiś prototyp !!! Wyrzucam to guwno i montuje polski kociol na ecogroszek

Bo z tych 2 kotłów co są w tytule źle wybrałeś :-)

Edytowane przez eliks
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, walczak1974 napisał:

Mam lidie 25 z tym nowym sterownikiem.od samego poczatku problemy.nie byl podlaczony wentylator wyciagu spalin.potem okazalo sie ze nie ma czujnika tenperatury spalin. Dużo innych problemów To jest jakiś prototyp !!! Wyrzucam to guwno i montuje polski kociol na ecogroszek.

Czyli w lidii prestige jest montowany inny sterownik niż w Lidii compact?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie masz kocioł na gwarancji, serwis ma to ogarnąć i koniec. @Kroitzman chyba też te kotły serwisuje i problemy podobno zaczynają się dopiero od tych kotłów z dołożona automatyką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, ktoś to sprzedał, zamontował i ma działać. Nie wypuściłbym serwisanta zanim by nie rozwiązał problemu, a nie krytykował  kocioł który u większości działa bezawaryjnie.

Najlepsze urządzenia się psują ale po to jest serwis i gwarancja aby te problemy eliminować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, kocyl napisał:

Dokładnie, ktoś to sprzedał, zamontował i ma działać. Nie wypuściłbym serwisanta zanim by nie rozwiązał problemu, a nie krytykował  kocioł który u większości działa bezawaryjnie.

Najlepsze urządzenia się psują ale po to jest serwis i gwarancja aby te problemy eliminować.

Kocyl jaki ty masz kocioł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwisant dzisiaj przysłał wiadomość abym spróbował podwyższyć temp. grzania wody do 50st..Może to pomoże ale jak dla mnie to 

jakaś kombinacja/lipa/.Piec ma na kompie ustawienia do min 30st to dlaczego ja mam ustawiać na 50jak lubię np.35st ?

Chyba ktos tu nie daje rady .Pytanie czy ktoś spotkał sie z taka sytuacja ,że oddano zamontowany już piec i zażadano zwrotu wszystkich kosztów ,poniewaz firma nie ogarnia problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwisant nie sprawdzał działania sterownika bo i tak spedził u mnie w kotłowni prawie cały dzień.A rezultat już znacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może napisz do wentora - może oni coś Ci podpowiedzą tam o ile dobrze pamiętam to Grzegorz Hofmann się zajmuje kotłami Lidia może on coś wyjaśni. Reda to miałem w małym palcu i takie problemy rozwiązywałem ale lidii to niestety nie moja bajka i aż tak dobrze to jej niestety nie znam ale jak będę montował w Chwaliszowie to mogę rzucić okiem na ten kocioł. 

Edytowane przez Puławiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Hofmanem rozmawiałem kilka miesięcy temu/nie był przyjemny/obiecał ,że kiedyś wpadnie zobaczyć mój piec.Obiecanki cacanki a zima tuż tuż.Dlatego główną winą obarczam WENTOR i ich podejscie do klienta.Czytałem gdzies w internecie ,że kazali ludziom w zimie czekac na naprawę 2 miesiace.Niestety przeczytałem to zbyt pużno piec już był zakupiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.