Skocz do zawartości
IGNOROWANY

LIDIA compact 5-25 vs ferroli biopellet 24


kocyl

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 19.05.2019 o 23:50, johny156 napisał:

Mam taki piec od paru dni i same problemy.W pierwszy dzień piec nie wyłaczał sie bo luty na dwóch stykach były fabrycznie zlane.Pózniej wtyczka była zle obsadzona w gniezdzie.Teraz zauwazyłem ,że pompa chodzi bez przerwy chociaz piec nie pali sie  .zawór tródrozny sie grzeje a pompka ,,wyciaga mi ciepła wode z bojlera.Czekam Na serwis i boję sie co mnie jeszcze czeka w przyszłości.Zuzycie tezwyszło makabryczne bo od 15do 19maja poszło 11worków po15kg.Wodę wspomagam grzałkami i solarem.

 

3 godziny temu, walczak1974 napisał:

Witam,u mnie sypaly się opiłki ze slimaka ,aż w końcu padł motoreduktor,teraz mam wymieniony slimak i tuleje, naradzie pracuje zobaczymy co dalej, aby do wiosny,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, kocyl napisał:

Modulacja w Lidii znacznie szersza bo od 5-25kW

No tak, ale ja wolę mieć dół, czyli te 3KW. Już nie mówiąc o nowych domach gdzie potrzebujesz kotła 3-12KW. Chcąc w Ferroli większy kocioł, kupujesz większy i tyle. Do wymiany na Wilo dolicz kolejne 500zl. Nadal jesteś 4k to przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko większy ferroli nie moduluje już tak nisko. Mimo wszystko masz rację, relacja cenowa zdecydowanie na korzyść ferroli. Laguna zdecydowanie lepiej modulację nie mówiąc już o Kotlach NBE, ale to już niestety inna półka cenowa i nie każdego stać . Tak więc w przedziale kotłów budżetowych ferroli nie ma konkurencji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@WENTOR, A jaka jest cena realna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko nawet przy równej cenie konkurencyjny na papierze jest lepszy ,przede wszystkim w pojemności zbiornika-105 kg i w zużyciu prądu 60wat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, maronka napisał:

 

Trochę mało realne te 60wat choćby ze względu na zamontowana w nim pompę. Do tego dochodzi wentylator, motoreduktor i sterownik. Mógłby ktoś zmierzyć prawdziwe realne zużycie podczas pracy ferroli biopellet pro? Lidka pobiera średnio ok 90 Wat. Przy rozpalaniu ok 400 W ale trwa to ok 3 min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Waty to liczą z pompą czy bez? Bo może brać 60W a może 100. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile pradu brały stare kopciuchy.Jak dobrze pamiętam mój stary zębiec miał angielską pompę  75 w.,,Wypalonego"światła w kotłowni w czasie ciagłego dokładania,rozpalania i czyszczenia juznie wspomnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie trochę inny Włoch z pompą na połowie mocy, wentylatorem wyciągowym i podawaniem bierze ok. 50W

https://drive.google.com/file/d/1JByY8ap6ZUyfn5j7Baty9lJmKqgh6oby/view?usp=drivesdk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmierzyłem dokładnie. Lidka u mnie bierze podczas pracy ok 65W, ok 100-105W podczas okresowego czyszczenia i 490 Wat (ok 2 -3 min) podczas rozpalania . Tak wiec ma się to nijak do danych katalogowych (180W praca, 550W rozpalanie)

Fajnie byłoby jakby ktoś zmierzył jak to wygląda w biopellet pro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dobrze rozumiem dyskusja zeszła na temat czy jeden piec od drugiego jest drozszy w eksploatacji o np.15 zł na sezon.Pewnie pellet tez kupujecie gdzie najtaniej a wczesniej paliliscie miałem.A przed domem stoi nowa fura.A ile pradu brały stare kopciuchy.Jak dobrze pamiętam mój stary zębiec miał angielską pompę  75 w.,,Wypalonego"światła w kotłowni w czasie ciagłego dokładania,rozpalania i czyszczenia juznie wspomnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam, oj tam.... Jakbyś nie zauważył temat tego postu to: 

"LIDIA compact 5-25 vs ferroli biopellet 24"

zatem porównanie ich funkcjonalności i poszczególnych cech jest jak najbardziej na miejscu. 

Chodzi głównie o to aby przedstawić wszystkie za i przeciw w odniesieniu do tych dwóch kotłów i jeśli nie widać różnicy to po co przepłacać....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera!Dopiero teraz zobaczyłem jak wyglada ten piec /ferroli/.Cena o 2tys mniejsza od mojego,zbiornik ponad dwa razy wiekszy.Wyglad tak samo estetyczy,prostota w działaniu taka sama.Reszta to pytanie o awaryjność i serwis.Na ten moment jestem frajer, ze nie poszukałem go wczesniej [email protected]ł i 105 kg pojemnosci to argument nie do przebicia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno jest pewne po tylu latach palenia węglem warto dać te pieniądze za taka wygodę.To tak jak jechać manualną skrzynią a automatem w kilkugodzinnym korku .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny które podałeś są jakby z kosmosu...

Za Ferroli 24KW normalnie płaci się w granicach 7,5k-8k, wersja PRO 24KW nawet taniej koło 7,5k

Co innego katalog a inna cena w sklepie co nie zmienia faktu, że są to śmieszne kwoty w porównaniu np z takimi syfami jak defro, czy kostrzewa.

ZA to Lidię przedstawiłeś w cenie netto albo na 8% taniej nie znalazłem.

A teraz zobaczyłem, że wszystkie netto :)

Chłopie skąd te ceny? Za tą cenę ferroli miałbym 2 szt dokładnie!

 

Teraz sprawdziłem i sytuacja wygląda tak:

Ferroli 12KW kupisz z marszu w salonie za 7100 brutto, Ferroli PRO 24KW 7800 na 23% bez łaski za to Lidię taniej jak 12500 na 23% nie ma szans jak się mylę, to podaj namiary gdzie?

Także sam widzisz, że z Twojego zestawienia wynika, że Lidia jest tańsza a tak naprawdę trzeba położyć 4k-5k więcej... 

Już pominę fakt, że połowę danych się nie zgadza jak brak sterowania pompami, czy zaworem 3d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podałem ceny oficjalne katalogowe, które znalazłem u producentów, jak wygląda reszta to już sobie każdy sprawdzi. Ferroli podobno nie ma serwisu dla kotłów na pellet, co jest zdecydowanie dużym minusem i wolę dopłacić nawet do samego urządzenia żeby mieć serwis. W Lidii nie trzeba też przeważać pelletu, aby ustawić podawanie ślimaka, przynajmniej nic w instrukcji nie piszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ferroli też nie wymaga żadnych ustawień. Pracuje identycznie jak konstrukcje typu Red Compact, Red selecta i pewnie Lidia, dokładnie ta sama zasada, nic nie ważysz i ustawiasz. Wciskasz ON i grzeje.

Serwis fakt kuleje, ale czy ja wiem, czy do nich jest potrzebny serwis? Nie ma co tam się zepsuć, prostota.

Ważne, że nie wymagają odpalenia pierwszego w kwocie 500zł jak to robi kostrzewa a i tak póżniej nic nie działa, bo żle przeważone :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A najlepsze są proste rozwiązania.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, jak ktoś jest kumaty i nie boi się pogrzebać, to jest to idealny kocioł. Chciażby takie coś jak sezonowe rozebranie kotła i czyszczenie.  Mi to odpowiada, bo przynajmniej śpię spokojnie i wiem, że mnie nic nie zaskoczy a problemy z jakimś pierdołowatym czujnikiem mogę w razie awarii ogarnąć w 5 min i w domu ciepło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U @Puławiak

http://sanitsystem.pl/id,2108/prod,ferroli-biopellet-pro-24-+-montaz

a montaż i serwis fachowy, Wojtek dba o swoje kotły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.