Skocz do zawartości
IGNOROWANY

LIDIA compact 5-25 vs ferroli biopellet 24


kocyl

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, jak będzie sysalo -10*. Na razie będzie + kilkanaście stopni, dlatego warto spróbować i wykluczyć pewną tezę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś testowałem podłączenie bezpośredniego nawiewu z zetki. Nic to nie dało. Kocioł pracuje tak samo jak bez tej rury. Nadal kopci w początkowej fazie grzania na wysokiej mocy (20-25kw). Podniosłem nadmuch na mocy 15, 20, 25 kw, trochę lepiej ale bez rewelacji. W popielniku dużo niedopalonych grudek pelletu i komora okopcona ( dziś wyczyściłem całą komorę). Zauważyłem też że podczas pierwszej godziny grzania przez okienko było widać skropliny w okolicach szkiełka (kocioł wychłodzony do 24 stopni do momentu rozpalenia, zadana  70*, start pompy 60*) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kocyl proszę Cię pisz w jednym temacie bo będziemy się gubić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasu nie mam, ale nie spędzam go w kotłowni, może dlatego :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal sądzi, póki co ograniczyłem moc do 15kW (do tego momentu w miarę się pali, bez widocznego dymu z komina).

Wydaje mi się że na wyższej mocy kocioł sobie nie radzi ( jak z chipem w dieslu, pondiesiesz dawkę paliwa, auto żywsze, lepiej się zbiera ale chmura dymu za tobą.) Swoją drogą to by tłumaczyło ta szeroka modulację 5-25.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podliczyłem pierwszy pełny miesiac palenia Lidką.Wyszło 2 worki tj.30kg na dobę.W domu 250mkw ,20 osób do kapania,tem.nie mniej jak 20st nocą.Mnie to zadowala.Moze tylko modulacja troche dziwna bo przy nastawieniu 65st dochodzi do 70 i odcina a piec wiekszosc chodzi na około 20kkw.Najmniejsza jaka widziałem to przy odkreconych tylko trzech grzejnikach 9kw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 1.12.2019 o 20:55, Animus napisał:

Tymi opiłkami może być zanieczyszczony pellet.

Co tak wszyscy ucihli ?to nie są opiłki z peletu!! Jest luz na ślimaku ,motoreduktor podczas pracy się podnosi!! To jest wada konstrukcyjna,!! Może kolega Mariusz się wypowie.?jak się nudzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Wentor!

Wiadomo już coś o module internetowym do Lidki, kiedy będzie dostępny? Mocno ułatwiłoby to życie np. w kwestii monitorowania pracy kotła (czas pracy na poszczególnych mocach, ilość rozpaleń itd.) To chyba póki co jedyny kocioł na rynku który nie ma takiej opcji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.