Skocz do zawartości
IGNOROWANY

LIDIA compact 5-25 vs ferroli biopellet 24


kocyl

Rekomendowane odpowiedzi

No to kiepskiego macie tam dystrybutora.U mnie były różne problemy ale serwisant mojego sprzedawcy nigdy nie zawiódł.Sprzedawca tez jest do dyspozycji.To się nazywa dbanie o klienta i rynek.

.Napisz w necie kto tak dba o swoich klientów aby ludzie wiedzieli gdzie nie należy kupować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, johny156 napisał:

No to kiepskiego macie tam dystrybutora.U mnie były różne problemy ale serwisant mojego sprzedawcy nigdy nie zawiódł.Sprzedawca tez jest do dyspozycji.To się nazywa dbanie o klienta i rynek.

.Napisz w necie kto tak dba o swoich klientów aby ludzie wiedzieli gdzie nie należy kupować.

Ducatti kominki z Wrześni "polecam"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.12.2019 o 13:11, kocyl napisał:

Do Wentor!

Wiadomo już coś o module internetowym do Lidki, kiedy będzie dostępny? Mocno ułatwiłoby to życie np. w kwestii monitorowania pracy kotła (czas pracy na poszczególnych mocach, ilość rozpaleń itd.) To chyba póki co jedyny kocioł na rynku który nie ma takiej opcji.

 

Moduł internetowy jest wykonany. Aplikacja jest na ukończeniu. Obecnie trwają testy działania całego systemu. Proszę być cierpliwym. Poinformujemy Was o tym, gdy produkt będzie już dostępny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jeśli będzie to poniżej 800zl raczej nie kupisz. Po co Ci to? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda współpraca tych kotłów z buforem? Chodzi mi dokładnie o ferroli.
Chodzi mi, czy obsłuży to bez dodatkowych czujników, modułów rozszerzeń itp.

Czujnik kotła jest chyba w płaszczu wodnym - więc tutaj nic nie zdziałamy, ale może Bufor ustawić jako CWU i w ten sposób ładować?

Czy np. lepiej wywołać grzanie poprzez zwarcie styków z innego urządzenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

No jeśli będzie to poniżej 800zl raczej nie kupisz. Po co Ci to? 

 

Bo obecny sterownik nie daje żadnych informacji o ilości rozpaleń, pracy w poszczególnych mocach,  godzin pracy itd., zużycia pelletu itd.

ponadto dobrze mieć jakąś zdalną kontrolę.  Oczywiście kluczowa jest cena, bo jak będzie kosztować "miliony" to nikt tego nie kupi.

Ta funkcjonalność przydałaby się również pod kontem serwisu i gwarancji (historia pracy, parametrów, błędów itd)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo kolego, jak liczysz na takie funkcje dzięki temu modułowi to się możesz przeliczyć. Generalnie te internety w tego typu kotłach to bieda z nędzą. Albo zapytaj wprost czy są przewidziane opcje o których mówisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  W dniu 17.09.2019 o 10:56, kocyl napisał:
Do wentor.

korzystając z okazji że udzielacie się na tutejszym forum chciałby zapytać o możliwości Lidii odnośnie statystyk pracy kotła tzn ilości godzin pracy kotła, ilości rozpaleń, zużycia pelletu itd. Taka funkcja byłaby bardzo przydatna  pod katem użytkownika ale również serwisanta. Ilość rozpaleń i czas pracy to bardzo istotne informacje. Podsumowując to czy istnieje szansa na taką funkcjonalność w naszych Lidkach? Z tego co wiem konkurencyjne ferroli posiada taką możliwość.

 

Tak, to przydatna rzecz i pracujemy nad jej wprowadzeniem. Niestety na tą chwilę trudno jest powiedzieć ile to potrwa. Proszę śledzić na bieżąco naszą stronę www na której umieszczamy informacje o nowościach. 

Wg tego co napisali to taka funkcjonalność ma być dostępna.

Nawet gdyby nie było dostępnej historii to posiadając dostęp do poszczególnych parametrów online (moc, temperatury, nadmuch ) można samemu coś takiego zrobić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam jestem szczęśliwym posiadaczem właśnie tego kotła lidia compact i stanowczo go odradzam to jest jakaś pomyłka na starcie po odpaleniuaniu kotła wszystko chodziło jak Marzenie po dwuch miesiącach poszedł sterownik załatwiłem sprawę chyba po dwóch miesiącach prosilem się o wymianę to było przed sezonem grzewczym w listopadzie padła mi grzałka i tak czekałem na nią dobre trzy miesiące i do tego sam musiałem wymienić bo czekał bym dalej na serwisanta a teraz mam problem z podajnikiem za dużo podaję pelletu a piec nie zdążą wypalić tego co ma w sasobniku i zabija się ślimak od podajnika 

Także uważam że to jest strzał w kolano z kupnem tego pieca 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz to po co jest forum.Do wychwalania to jest radio i TV.A na forum ludzie powinni sie wymieniać swoimi doświadczeniami i szukac porady a ty tylko wkurzasz i nic pozytywnego nie wnosisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, walczak1974 napisał:

Mariusz,weź się zastanów co ty piszesz, mnie też oczernialesz, że  szukam afery,się nudzę, i co niecałe 2 tygodnie temu mialem poważną awarię,!!!! Narazie  jest ok.ale zobaczymy co dalej się może .......

Kolego Walczak możesz wyjawić co to znowu za awaria? 

Co do oceny samego kotła, to u mnie chodzi bezawaryjnie. Na pewno nie jest to windhager ale w tej cenie nie można wymagać cudow . Jest nieco droższy od ferroli biopellet pro ale za to sterownik o większych możliwościach oraz lepsza pompa. 

W każdych kotłach zdążają się awarie. Nawet w tak wychwalonej lagunie. Problemem są niektórzy sprzedawcy i serwisanci którzy po sprzedaży olewają klienta. Dlatego warto kupić kocioł z pewnego źródła aby w razie problemów moc liczyć na fachową pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 pytania.

Dlaczego Lidia ma lepszą pompę?

Jakie są większe możliwości sterownika?

Ile kosztuje Lidia w twojej wersji? (Brutto)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, kocyl napisał:

Kolego Walczak możesz wyjawić co to znowu za awaria? 

Co do oceny samego kotła, to u mnie chodzi bezawaryjnie. Na pewno nie jest to windhager ale w tej cenie nie można wymagać cudow . Jest nieco droższy od ferroli biopellet pro ale za to sterownik o większych możliwościach oraz lepsza pompa. 

W każdych kotłach zdążają się awarie. Nawet w tak wychwalonej lagunie. Problemem są niektórzy sprzedawcy i serwisanci którzy po sprzedaży olewają klienta. Dlatego warto kupić kocioł z pewnego źródła aby w razie problemów moc liczyć na fachową pomoc.

Witam,u mnie sypaly się opiłki ze slimaka ,aż w końcu padł motoreduktor,teraz mam wymieniony slimak i tuleje, naradzie pracuje zobaczymy co dalej, aby do wiosny,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, przyczyn może być wiele. Wada produkcyjna lub użytkowa. Wystarczy że jakieś "obce ciało" wpadło w podajnik lub było kupę drobnej frakcji (kiepski pellet) i spowodowało deformacje ślimaka i w konsekwencji awarie motoreduktora. Ważne jest to że zostało to naprawione (Mam nadzieję że w miarę rozsądnym czasie). Tak jak pisałem, awarie się zdażają w najlepszych kotłach (niekoniecznie wady produkcyjne, czasem z winy nieprawidłowego użytkowania). Ważne jest to, aby serwis zareagował w porę i nie zostawił użytkownika bez ogrzewania na dłuższy czas. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kocyl napisał:

Ma grundfosa elektroniczną. Sterownik w standardzie obsługuje 3 obiegi grzewcze, zawor 3d, 4d, pogodowkę itp. Cena byla 9900 netto.

Ferroli kosztuje 5700 netto.

Pompa elektroniczna Wilo.

Sterownik obsłuży mieszacz i pogodowke jeśli dołożysz sterownik Techa za 330zl który w komplecie ma wszystkie czujniki, ale za to pokazuje ilość spalonego pelletu.

Możesz dołożyć internet (w Lidii nie).

Teraz sobie możesz wszystko zsumować ;-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, kocyl napisał:

Hmm, przyczyn może być wiele. Wada produkcyjna lub użytkowa. Wystarczy że jakieś "obce ciało" wpadło w podajnik lub było kupę drobnej frakcji (kiepski pellet) i spowodowało deformacje ślimaka i w konsekwencji awarie motoreduktora. Ważne jest to że zostało to naprawione (Mam nadzieję że w miarę rozsądnym czasie). Tak jak pisałem, awarie się zdażają w najlepszych kotłach (niekoniecznie wady produkcyjne, czasem z winy nieprawidłowego użytkowania). Ważne jest to, aby serwis zareagował w porę i nie zostawił użytkownika bez ogrzewania na dłuższy czas. 

Zawsze się zastanawiam jak "drobna frakcja" może spowodować uszkodzenie, deformację ślimaka. Z czego One u Was są zrobione? Mam czasami kilka garści pyły w worku i nawet na to uwagi nie zwracam, zasypuję i znika, przecież to pył i się spala?  
Żeby uszkodzić ślimak musiałby nie wiem jakiś 10cm gwóźdź tam chyba wpaść? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, eliks napisał:

Ferroli kosztuje 5700 netto.

Pompa elektroniczna Wilo.

Sterownik obsłuży mieszacz i pogodowke jeśli dołożysz sterownik Techa za 330zl który w komplecie ma wszystkie czujniki, ale za to pokazuje ilość spalonego pelletu.

Możesz dołożyć internet (w Lidii nie).

Teraz sobie możesz wszystko zsumować ;-)

 

Cena katalogowa jest znacznie wyższa. Zastanawiam się skąd biorą się tak niskie ceny u sprzedawcow. Pompa willo jest w ferroli biopellet , w wersji pro z  tego co widziałem już niestety nie. Modulacja w Lidii znacznie szersza bo od 5-25kW. Brak opcji modul internetowego to spory minus (choć z deklaracji producenta i dystrybutora jest w fazie testów i ma niebawem pojawic się w sprzedaży) Z całą resztą się zgadzam. Różnice nie adekwatne do ceny. Ferroli to świetne budżetowe kociołki. Sam często je polecam ludziom którzy szukają prostego i niedrogiego kotła w rozsądnych pieniądzach. 

 

2 godziny temu, RadoRado napisał:

Zawsze się zastanawiam jak "drobna frakcja" może spowodować uszkodzenie, deformację ślimaka. Z czego One u Was są zrobione? Mam czasami kilka garści pyły w worku i nawet na to uwagi nie zwracam, zasypuję i znika, przecież to pył i się spala?  
Żeby uszkodzić ślimak musiałby nie wiem jakiś 10cm gwóźdź tam chyba wpaść? 

Ja też nie mam z tym problemu ale widziałem w innym kotle jak ten zalegający na dole zasypnika pył spowodował zablokowanie motoreduktora . Tylko w tym przypadku pellet był z produkcji chałupniczej i tego pyłu było dość sporo. Niemniej jednak jest to możliwe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.