Skocz do zawartości
IGNOROWANY

LIDIA compact 5-25 vs ferroli biopellet 24


kocyl

Rekomendowane odpowiedzi

19 minut temu, sambor napisał:

UPS powinien mieć moc ponad 2x moc znamionowa grzałki,

szukać, czytać i kupować prawidłowo

Tu masz przykład totalnej bzdury... 312W 

https://www.olx.pl/oferta/zapalarka-ceramiczna-do-pelletu-biomasy-psx-2-240-b-CID628-IDqWDgt.html

Więc ludzie szukają, czytają i kupują... I są mocno zdziwieni :) 

Znajdź mi sambor sprzedawcę, który opisuje, że sprzedaje PSx-2, ktora zaczyna grzać od 1 KW. 

Wszyscy piszą " niski pobór 300 W" 

Edytowane przez Trener40
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, pastor napisał:

Gorzej jak kros już ma ups. A tu wymiana grzałki i kicha. Nawet w szczycie ups nie daje rady

O co Ci chodzi, to nie rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież kupujesz UPS do grzałki a nie grzałkę do UPS-a , te 312W to moc podczas pracy anie podczas startu, element żarowy na zimno ma dużo mniejszą rezystancję niż na ciepło, taka sama sprawa jest z żarówką - na początek uderzenie prądu, a jak się nagrzeje to pobór znamionowy.

Moja grzałka ma 300W, a pobiera podczas startu prawie 800W i UPS 1000VA ledwo to ciągnie.

Do grzałki z ogłoszenia to min 1000VA USP-a trzeba nabyć.

Pamiętajcie o tym że moc w UPS-a jest podawana  VA a moc pobierana z UPS- w Watach.

Średnio to 1000VA z danych UPS-a = do 800W obciążenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, sambor napisał:

Przecież kupujesz UPS do grzałki a nie grzałkę do UPS-a , te 312W to moc podczas pracy anie podczas startu, element żarowy na zimno ma dużo mniejszą rezystancję niż na ciepło, taka sama sprawa jest z żarówką - na początek uderzenie prądu, a jak się nagrzeje to pobór znamionowy.

 

Jakoś grzałka Kostrzewy (bodajże 370W)nie ma żadnego " udeżenia" poboru,a też posiada element żarowy. 

Bzdury piszą sprzedawcy i tyle. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, sambor napisał:

 

Musiałby być miernik z funkcją peak-hold czyli pomiarem szczytowego prądu.

No to ten mierniczek pokazuje szczytowy pobór prądu przy PSx-2 ( czas załączenia grzałki 1.06) 

Co jest to bardzo realne, tak samo jak na przykładzie grzałki Kostrzewy. 

Edytowane przez Trener40
Literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten "mierniczek" wbrew pozorom jest bardzo dokładny i pokaże nawet sekundowy skok i go zapisze. Mam coś podobnego u siebie, dlatego wiem że moja grzała taki skok również ma, ale jeśli ktoś myśli że to ma wpływ na portfel przy rachunku za prąd to jest w błędzie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puławiak, jak Ciebie nigdy nie ma w domu to i UPS niepotrzebny hehehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, sambor napisał:

 

Licznik en el takiego skoku praktycznie nie wyłapuje.

Ech... Szkoda, że już nie mam starego licznika z tarczą i filmiku na którym było widać jak po włączeniu grzałki PSx-2 zapitala tarcza i powoli zwalnia... , bo bym Ci udowodnił,a co dopiero mowic o liczniku elektronicznym,który jest bardziej " inteligętny" 

Eliksowi chodziło o to, że rachunki drastycznie nie wzrosną... 

Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dla ciekawości: Nie tak dawno u kolegi w bloku założyłem drugi licznik (elektroniczny) na szynę bo podejrzewał ze ten stary przekłamuje. Nawet zgłosił do PGE aby sprawdzili. Różnica zamknęła się w ulamkach procentu. Ten elektroniczny naliczył więcej. Dał se spokój z wymiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, PioBin napisał:

Ten elektroniczny naliczył więcej. Dał se spokój z wymiana.

..., bo naliczy...jest bardzo " wrażliwy"  nawet jedna ładowarka do tel w kontakcie będzie dla niego " ważna", co przy starym tarczowym nie było mowy - nie ruszył. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, stówa napisał:

Tak jeszcze kamyczek do Wentora. Jak mi się żarnik skończył i dzwoniłem w celu zakupu, to powiedziano mi w Waszej pomocy technicznej, że ceramiczny do mojego kotła nie pasuje. Dlatego moje pytanie.

Tak, żarniki ceramiczne do kotłów Lidia, zwłaszcza te zamienniki, to nowy produkt u nas. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja mam ten kocioł i zapiera... Jak trzeba i instalację robiłem sam jak czytam te brednie  od Pana Walczaka to stwierdzam że lepiej się z głupim  zgubić jak znaleźć może ja przyjadę i podłącze Twoje CO i CWU jak można ten temat tak długo męczyć to się staje nudne  a może wesołe Pozdrawiam

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, walczak1974 napisał:

Witam , zawór ochrony powrotu wymieniony na odpowiedni,dużej różnicy nie ma, grzanie cwu.do dupy ,grzeje tylko na kaloryfery, jakieś pomysły??

Witamy.

Najważniejsze ze zawór został wymieniowy, wiec teraz można po zastanawiać się dalej.

Prosimy sprawdzić co pokazuje wyświetlacz w momencie ładowania zasobnika CWU. 
Czyli na wyświetlaczu w tym momencie będzie widoczny symbol kranu. Kocioł też pokazuje aktualną moc z którą pracuje. Proszę sprawdzić jaka jest wartość temperatury wody w kotle oraz jaką moc pokazuje kocioł w momencie ładowania CWU. 

Adnotacja 2019-10-04 090609.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.