Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piec elektrodowy


Rekomendowane odpowiedzi

Kotły elektrodowe, indukcyjne są dla domów zeroenergetycznych. Inaczej bankructwo. PV 10 kWp to bardzo mało. Haracz 20%, zużycie na potrzeby domowe i prawie nic nie zostanie na potrzeby grzania kotłem elektrodowym przez sezon grzewczy. Sam jeszcze pół roku temu kalkulowałem a może jakiś indukcyjny + PV. Nie da rady nawet jak dom będzie dobrze ocieplony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dowalą jeszcze opłaty za moc bierną pojemnościową to jeszcze do tego PV trzeba będzie dopłacać... 

Na dziś jedyne możliwe rozwiązanie to pompa ciepła przy założeniu, że mamy dobrze ocieplony dom i PV na dachu. Wtedy nawet można zasilać pompą ciepła grzejniki niskotemperaturowe np. C33. Za bardzo to ekonomiczne nie będzie jak podłogówka na niskim parametrze, ale przy COP powyżej 2.0 nie powinno być tragedii.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zatem myśleć o kompensacji mocy biernej. Bo jak do rachunków dowalą to układy na rynku podrożeja kilkukrotnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie jest ten kolega od grzałek i PV co mnie tak minusowal bo tylko on się jeszcze nie wypowiedział, no i co kolego gdzie są teraz te twoje genialne obliczenia? Chyba nie będziesz milczał? 

Do kompletu przydała by się ostra zima żeby przetestować jeszcze te super oszczędne pompy powietrzne z COP 4, ciekawe czy też będę mógł napisać a nie mówiłem?

Nie ma się co obrażać na fakty nawet jak nie pasują do czyjejś rzeczywistości/matematyki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy ostrej zimie to i kocioł węglowy 15 kW spali na dobę 50 kg węgla a pelletowy 75 kg pelletu. A twoja gruntówka jaki będzie miała wtedy COP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem cierpliwy, czekam tylko kiedy uruchomisz swojego pelleciaka i skończy się COP 4.0, czy będziesz miał na tyle odwagi żeby o tym powiedzieć ale nie nam tylko samemu sobie przed lustrem bo mnie to przecież nie zależy :) A wiem, że tak będzie bo jak pisałem mam kontakt z takimi instalacjami.

Moja gruntówka ma stały COP bez podgrzewania pelleciakiem, doliczania CWU i innych magicznych zabiegów :) Zapowiadają zimniejszą zimę coś czuje, że jeszcze klika razy napiszę

A nie mówiłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już ci pisałem Kolego. Nie mam problemów o jakich mówisz. I bez prywatnych wycieczek. A CWU nie grzeję splitem jakby co. Najwidoczniej masz jakiś problem z moim peleciakiem i generalnie ze wszystkimi, którzy mają pompy powietrzne. Zajmij się swoją instalacją w pierwszym rzędzie, żeby dobrze działała. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hallo DRAGO!

Nie przenosiłbym gazdy do bezpośredniego grzania w układ grzejnikowy. wtedy elektroliza będzie następować w całości tej  instalacji.

A tam już jest już dosyć ":syfu"  z racji pracy kotła węglowego. Zużycie  40 kWh  ciepła/prądu/ na dobę wg mnie to jest "normalne" dla Twojego domu. Chyba że jest super ocieplony, to wtedy ciut za dużo...

POzdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, HarryH napisał:

Przecież to jest tylko 1,5 kW mocy grzewczej - to bardzo mało. ,,,

 

8 godzin temu, dorecho napisał:

,,, Zużycie  40 kWh  ciepła/prądu/ na dobę wg mnie to jest "normalne" dla Twojego domu. ,,,


Odnoszę wrażenie, że kolega @drago23 chciał się tylko pochwalić, ile zużywa energii elektrycznej dla zapewnienia komfortu ciepłego, w budynku o powierzchni 180 m2.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Witek-z-Ulicy napisał:

 


Odnoszę wrażenie, że kolega @drago23 chciał się tylko pochwalić, ile zużywa energii elektrycznej dla zapewnienia komfortu ciepłego, w budynku o powierzchni 180 m2.   

To nic nie mowi.

Za miesiąc październik według wskazań ciepłomierzy do instalacji CO oddałem średnio 23 kWh/dobę. Budynek 160 m2 jak w opisie. Preferencje temp. 22-23.5C

I to tez nic nikomu nie powie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

koledzy jestem nie znikłem pracuje

chciałem podpytać bardziej doświadczonych w tych tematach.nie chwale się

musze jeszcze założyć termostat pokojowy może wtedy będzie mniejszy pobór bo teraz piec włącza się kilka razy na godzine i w domu jest za ciepło.

jak zamontuje termostat to napisze o wynikach

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam

Na to forum trafiłem całkiem przypadkiem, ale chciałbym się dowiedzieć jak macie rozwiązane instalacje C.O. z tym piecem.

Mam założoną fotowoltaikę ok 10kWp i zainstalowany piec Galan 9kW. Dodatkowo mam podlicznik zużycia energii przez sam piec. Przerażenie mnie bierze jak przy obecnych temeperaturach widzę zużycie dzienne na poziomie 100kWh. Podajcie mi proszę jakieś wskazówki co poprawić w instalacji zużycie prądu. Piec elektrodowy pracuje w połączeniu z piecem węglowym. Połączenie przez wymiennik ciepła. Nie mam żadnego bufora, a może być powinien. Proszę o sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Sam akurat posiadam kocioł elektrodowy już dłuższy czas teraz leci 5 sezon . Przeszedłem mase producentów jeżeli chodzi  o te kotły . Kocioł bez bufora . Całkowita powierzchnia okolo 450 m2 z czego realne ogrzewane jest okolo 160 m2 ( reszta działa na temperaturze okolo 12 stopni ) . Zużycie jest mniej wiecej około od 40 do 80 KWh w zależności od temperatury na zewnątrz ( np . miesiać listopad i grudzien miałem zuzycie okolo 4300 Kwh) .
DonCamilios co do rozwiązań pytanie jaki metraż i w jakim trybie pracy działa ci kocioł ( praca z termostatem czy praca ciągła ) . Na metraż ten który posiadam mam kocioł o mocy około 16 KW . 
Co do bufora przydaje sie jezeli chcesz zmniejszyc sobie koszty , ale nie zmniejszy a nawet może zwiekszyć pobór KW ( zmieni sie tylko kwota za którą płacisz ) . Jeżeli masz foto polecił bym ci taryfe G13 ( w okresie zimowym masz dodatkowo 2 godziny w tańszej taryfie ) . jak nie miałbys jeszcze foto poleciłbym ci taryfe G12AS ( w zależnosci od regionu czy dystrybutora innaczej sie nazywa ) ta taryfa jest jeszcze tańsza . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam Wszystkich !

Jestem tu nowy , nie znam się , więc muszę zapytać .

Widzę , że tu trochę cicho od jakiegoś czasu , ale może coś się ruszy po moim pytaniu .

Może ktoś wie , albo coś podpowie .

Chciałbym zapytać jaka jest lub teoretycznie może być różnica kosztów w eksploatacji pomiędzy kotłem elektrodowym , a kotłem indukcyjnym ?

Dzięki ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam

dwa sezony grzewcze miałam przyjemność być użytkownikiem pieca elektronowego. W 2019 i 2020 roku rachunki za ogrzewanie domu 100m2, nowy, docieplony, w taryfie nocnej, z buforem dwufunkcyjnym 500l (w tym 160l oda użytkowa), temperatura w domu ok 20stopni, wraz z użytkowaniem codziennym, pranie, suszenie elektryczna suszarką, gotowanie na indukcji… itp rachunki miesięczne nie przekraczały 430zl. 
Piec sprawdza się rewelacyjnie, jeżeli mądrze się go używa. Jest kompletnie bezobsługowy.
Teraz buduje drugi dom, trochę większy (150m2) i przy obecnych cenach gazu, mimo iz gaz mam już doprowadzony do domu, montuje jeszcze raz piec elektrodowy.

dam znać jak będzie się sprawował przy większej powierzchni. 
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam szukam jakies alternatywy dla ogrzewania weglowego w mieszkaniu 40.5 mkw. W ubiegłym sezonie ogrzewanie w c.o weglem wynosilo okolo 230zl/mc. Szukam alternatyw raz ze wzgledu na ceny węgla dwa na bezobslugowosc. Nie bede wiecznie mieszkal z matka a jak sie wyprowadze nikt nie bedzie targal workow z weglem na 3p. Mieszkanie sloneczne narożne slonce od 11 do zachodu budynek ocieplony choc okna stare drewniane. Szukam czegoś co mozna by bylo podpiac pod ten zamkniety układ c.o który mam teraz. Natknąłem sie na to ogrzewanie na allegro i wyszlo jakos 1800+ ze sterownikiem ale nie wiem jak to sie sprawdzi w mieszkaniu bo wszedzie mowa jest o domach

Na allegro ogladalem to :

https://allegro.pl/oferta/elektrodowy-elektryczny-kociol-galan-ognisko-3-kw-12231685200?fromVariant=11891016902

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 28.12.2018 o 09:41, lazialo napisał:

Witam zastanawiam się czy by nie przejść na takie cudo  piec eletrodowy galan

https://gratka.pl/dom-ogrod/kociol-elektrodowy-elektryczny-galan-gejzer-9-9-kw-trojfazowy-ze-sterowaniem/oi/360248

Zaletą tego urządzenia jest prostota i tanie opłaty (z opisu) tylko nie wiem czy ktoś już coś takiego ma może zainstalowanego i może podzielić się swoimi uwagami?

Obecnie posiadam piec węglowy ogniwo Biecz zużywam ok 3-4 ton węgla a powierzchnia mieszkania to 120m kamienica nie ocieplona.

Jak się spisuje ile prądu zużywa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.08.2022 o 12:27, donhavoc napisał:

interesuje mnie jak sie sprawdzi i jak sie zmieni rachunek za prad

 

W dniu 4.10.2022 o 08:24, Citymen1 napisał:

Jak się spisuje ile prądu zużywa ?

Przy grzałkach nie ma żadnych czarów - bez różnicy czy będzie to zwykła oporowa za 150zł czy (indukcyjna, elektrodowa ) 10-100x droższa

rachunek za ogrzewanie będzie taki sam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.