Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Elektrodowy


Rekomendowane odpowiedzi

Norman trochę błądzisz. W promieniu ok 5 KM od komina elektrociepłowni czy też elektrowni węglowej jest najczystsze powietrze. Zanim ten pył spadnie wiatr wywieja go kilka km dalej. Nie bez powodu buduje się tak wysokie kominy. Nie tylko po to by zwiększyć ciąg.

 

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka

No widzisz a ja mieszkam obok takiej elektrowni może max z 10km w linii prostej i jeśli chciałbym mieć czyste okna to bym musiał je myć przynajmniej raz w tygodniu o żółtym osadzie na parapetach nie wspomnę więc kto błądzi ten błądzi. Ja mogę podyskutować na takie tematy i prostować bzdury bo mam to na co dzień. O chłodniach kominowych też mogę napisać kilka rzeczy jak zaczynają działać tylko dwie z nich a jest ich chyba ze sześć to potrafią pół nieba zasłonić i zero słońca...

Najlepiej to nie mieć takich atrakcji ale niestety na śląsku chyba nie ma takich miejsc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat żółty osad to na 99% pylenie sosny. I nie łączyłbym tego z procesem spalania.

 

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemysław szczególnie tam między sklepem hydraulicznym, pocztą a cmentarzem (po drugiej stronie) z takiego murowanego komina pyli sosna właśnie zimą najbardziej .poz Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaciekawił mnie temat -  jak pracują te piecyki?

 

Zapytaj się w "pierdlu" używają ich do parzenia czaju .poz Hermogenes

To jak działają w teorii to wiem, bardziej chodzi mi o eksploatację. Ile czasu wytrzymują elektrody, co się dzieje jak np pompa stanie a grzałka będzie pracowała dalej, itp. jak wygląda sprawa zabezpieczeń. Rozumiem że większość to 3P, co stanie się jak np na linii znikną 2fazy? Czy zabije każdego kto dotknie do grzejnika?

Edytowane przez szakallo
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w pracy od 14 lat działa 3 fazowy elektrodowy podgrzewacz przepływowy cwu. Grzanie jest impulsowe dość dokładnie utrzymuje zadaną temperaturę. Nikogo jak do tej pory prąd nie poraził, choć instalacja miedziana ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozbierałem tego, ale "gość", który to montował mówił, że działa to jak "buzała" z żyletek do grzania wody jakie się dawniej robiło, gdy grzałek nie było :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kazdym sterowniku i pompie jest ochrona wiec bez paniki panowie;) w razie awarii zabezpieczenie przejma te urzadzenia chyba ze padna wszystkie na raz a to raczej nie realne;)

 

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś jakiś człowiek zachwalał filtry do wody pitej i pokazywał mi przy pomocy jakiegoś urządzenia do elektrolizy jak  "brudna" woda jest z instalacji.

Czy ta sama zasada "elektrolizy" występuje w kotle elektrodowym? Jeśli tak, to w jakimś problemie z przepływem może tę wodę zelektrolizować...i nabawimy się wyjątkowego brudu w instalacji i fafołów  nie do wyczyszczenia z instalacji?

Chyba nie zamontuję tego w domu...
pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś jakiś człowiek zachwalał filtry do wody pitej i pokazywał mi przy pomocy jakiegoś urządzenia do elektrolizy jak  "brudna" woda jest z instalacji.

Czy ta sama zasada "elektrolizy" występuje w kotle elektrodowym? Jeśli tak, to w jakimś problemie z przepływem może tę wodę zelektrolizować...i nabawimy się wyjątkowego brudu w instalacji i fafołów  nie do wyczyszczenia z instalacji?

Chyba nie zamontuję tego w domu...

pozdro

Trzeba by było zalać wodę demineralizowaną bo kranówka raczej zawsze jest z kamieniem przynajmniej u mnie czajniki bardzo szybko padają bo woda twarda. Ale podobnie się dzieje w kotłach  bo kamień zawsze się odkłada a jak instalacja otwarta to i grzejniki rdzewieją, nawet czasami gwarancja tego nie uwzględnia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda demineralizowana ma konduktywność na poziomie krzemu więc można ją zaliczyć do dielektryków lub półprzewodników, dopiero domieszkowana staje się przewodnikiem. poz Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślałem się ale chodzi jeszcze o konkretne zastosowanie do tego kotła. Opracowanie podlinkowane wcześniej "mówiło", że prototyp opracowany przez nich może działać bez względu na skład chemiczny wody, co może oznaczać, że inne już niekoniecznie. Gdzieś wyczytałem, że trzeba stosować do tego płyn niezamarzający a to już cenowo sporo zmienia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.