Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piec elektrodowy


Rekomendowane odpowiedzi

Daje radę ja też grzeję 12/12 z tym że odwrotnie, 5-6 impulsów w dzień. Teraz mam 22,5 C do  9 rano spadnie na 21,5 C jeśli spadnie wcześniej do 21C to "olejak" strzeli dodatkowy impuls regeneracyjny dzienny na 22 C. Potem ja przejmuję kominek nagrzewam cegły teraz 58 C na wejściu, na wyjściu do komina właściwego w granicach trzydziestu, piszę o temperaturze powierzchownej. Woda w płaszczu za warstwą szamotu oscyluje 40-60 C  pompa start 40 C. W tym sezonie zutylizowałem 3,5 m 3 drewna plus metr gałęzi wszystko z posuszu i może 20 litrów oleju. Pozdrawiam Hermogenes    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałem że "olejak" lub kominek. Odpowiedź była w temacie; czy można grzać przez połowę doby, jeśli warunki  akumulacyjne domu na to pozwalają to tak. Jeśli się grzeje małym zładem wody w cienkich rurkach to trzeba podgrzewać ciągle.  Pozdrawiam Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam rurkimiedziane15 ale piec elektrodowy podlonczony jest do pieca co węglowego i wtedy piec co. Pracuje jako bufor ciepła po nagraniu wody w piecu co. Pieca przez pięć elektrodowy pompa włącza załącza się przy ustawionejtemeraturze 45stopni pcha wodę na grzejniki rurka 15 piec elektrodowy zadziej się załącza jedynie tylko do utrzymania danej temperatury. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.07.2019 o 19:25, piotrekb90 napisał:

Jestem posiadaczem kotła elektrodowego od stycznia czyli można powiedzieć, że użytkowałem go przez połowę okresu grzewczego. Użytkowałem go razem z buforem ciepła 1000l, grzanie tylko w drugiej taryfie.

Możesz zrobić zdjęcie całej instalacji jaką posiadasz??Jaki masz kocioł jakiej mocy i firmy i jakie masz zabezpieczenie główne w domu?

Bufor masz z nagrzewnicą w środku czy może jak Kolega CZICZI ma jako bufor piec??

Co masz w układzie wodę czy glikol? sprawdzałeś może jakie masz zużycie dzienne energii?

znajoma ma glikol lub coś podobnego w układzie to po pewnym czasie zrobiła jej się galaretka, zużycie Energi zwiększyło się dwukrotnie. Dlatego pytam się czy sprawdzasz?

Panowie co posiadacie Kotły macie układ zamkniety??

W dniu 27.01.2020 o 22:39, Hermogenes napisał:

12/12 z tym że odwrotnie, 5-6 impulsów w dzień.

co to są impulsy- zużycie prądu czy może na liczniku pokazuje

jakie macie Piece elektrodowe jakiej Firmy i mocy??

ja muszę mieć piec 9 Kw - to zabezpieczenie 32A będzie wystarczające czy za małe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piec 9 kW pobiera 16 A na fazę zabezpieczenie na sam piec pozom wyżej więc 20 A, Ile na cały dom zapytaj tego co projektował, lub będzie projektował przyłącze. Co do cytatu zdanie wyrwane z kontekstu już wyjaśniłem wcześniej. Pozdrawiam Hermogenes 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Palę cały czas wyłącznie w kominku muszę spalać drewno póki jeszcze nie wprowadzili zakazu, a nawet jak wprowadzą to będę gasił światło.

Tak Sambor na każdą z wszystkich 3 z osobna, Pozdrawiam Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie grzanie co. Piecemelektrodowym firmy galan za miesiąc 16 grudzień do16styczen okres rozliczeniowy rachunek za sam piec wyniusl 160 zł. Oświetlenie jest podlonczony do paneli słonecznych. W skład pieca elektrodowego jest podlonczony ćw ciepła woda użytkowa rachunek do wglądu jak ktoś ma niedowierza. Pozdrowienia cziczi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam rozliczenie półroczne bo mam instalacje pv 3kw. Za okres lipiec-grudzień zapłaciłem 1700 PLN. W tym ogrzewanie, cwu i prąd bytowy. W domu wszystko na prąd. Nie ma podlicznika więc nie jestem w stanie powiedzieć ile dokładnie za samo ogrzewanie czy cwu. Z tym że w tamtym okresie piec działał ok 3 godz więcej na dobę niż to jest teraz. Jaki rachunek wyjdzie zobaczę w czerwcu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrekb90 jak masz PV to prawdopodobnie 1700 zl.to kosztowało Cię samo ogrzewanie.

Układ masz zalany roztworem wodnym

 Możesz zdradzić mi jakie powinno być stężenie wody z sodem. Masz jakieś urządzenie do sprawdzenia stężenia?

 

Cziczi dziękuję Ci za informację o kosztach za miesiąc grudzień. Prawdopodobnie za styczeń będziesz miał takie same koszty. Układ masz zalany wodą czy też roztworem jakimś?

Powiedzcie mi Panowie czy macie jakiś sterownik w domu do ustawiania temperatury. Np w nocy macie 20 C a w dzie 23C. Jak tak to jaki i w jakiś sposób macie to połączone

 

Ja w tym roku planuje przejść na pięć elektrodowy i zbieram informacje.

Jak na razie to muszę założyć zawory termostatyczne, kupić piec galan tylko niewim dokładnie jaki czy 9 da radę u mnie czy kupić 15kw . Szczególnie że mam 200 Mk domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cziczi i jak udało się coś znaleźć na temat dobrania kotła i jak zrobić stężenie wody z solą??

Jak koszty wyszły Ci za kolejny miesiąc?przewiduje że tyle samo .

Ja tylko znalazłem że muszę mieć piec 15kw. I tylko tyle. 

Powiedzcie mi czy macie jakies filtry w układzie? Czy tylko siatkowy podstawowy jak przy piecu węglowym? Słyszałem że piec elektrodowy dobrze czyści układ i musi być jakiś dobry filtr.

Zastanawiam się nad buforem ciepła.

Piotrekb90 ty masz bufor. Nagrzewasz ten zbiornik nagrzewnica 30kw - to do ogrzania nie potrzebujesz dużo wody ( chodzi mi o układ nagrzewnica i piec elektrodowy- czyli kilkanaście litrów roztworu). A zbiornik 1000l +rurki i grzejniki to zwykła kranówka - dobrze myślę???

Powiedz mi jeszcze jedno czy twoj piec pracuje długo . Zastanawiam się nad piecem 9kw i takim samym buforem.

Aha jakie masz wymiary tego bufora 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Układ wężownica - piec elektrodowy zalany jest ok 25 litrami wody destylowanej z roztworem sody. To jest w układzie zamkniętym z grupą bezpieczeństwa. Cała reszta czyli bufor, grzejniki i podłogówka jest zalana zwykłą kranówką. W ciągu doby piec jest ustawiony na 6 godz pracy. 22:00-00:00, 3:00-6:00, 14:00-15:00. W tym czasie wyłącza się po nagrzaniu do temperatury zadanej, potem znowu załącza. Więc z tych 6 godz pracuje pewnie 80-90%, nie liczyłem tego bo nie miałem takiej potrzeby. Wymiary to 205x99 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Michall napisał:

Cziczi i jak udało się coś znaleźć na temat dobrania kotła i jak zrobić stężenie wody z solą??

Jak koszty wyszły Ci za kolejny miesiąc?przewiduje że tyle samo .

Ja tylko znalazłem że muszę mieć piec 15kw. I tylko tyle. 

Powiedzcie mi czy macie jakies filtry w układzie? Czy tylko siatkowy podstawowy jak przy piecu węglowym? Słyszałem że piec elektrodowy dobrze czyści układ i musi być jakiś dobry filtr.

Zastanawiam się nad buforem ciepła.

Piotrekb90 ty masz bufor. Nagrzewasz ten zbiornik nagrzewnica 30kw - to do ogrzania nie potrzebujesz dużo wody ( chodzi mi o układ nagrzewnica i piec elektrodowy- czyli kilkanaście litrów roztworu). A zbiornik 1000l +rurki i grzejniki to zwykła kranówka - dobrze myślę???

Powiedz mi jeszcze jedno czy twoj piec pracuje długo . Zastanawiam się nad piecem 9kw i takim samym buforem.

Aha jakie masz wymiary tego bufora 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał wejdź na str. weoze. pl tam wszystko sobie doczytasz 15kw piec galan ogrzewa powierzchnię do 220m2 lub str www galan shop. Eu jest tam po polsku a w zakładce jest adres przedstawiciela na Polskę z przemysla firma po ok solidna rachunek za prąd 140zl i marzsc 160zl..piec zalewam tylko woda natomiast filtr na powrocie jest obowiązkowy zajrzyj też na stronę można znaleźć choć może być kłopot z wejsciem svoimirukami. ru jakby co to pomogę w schematach pozdrowienia cziczi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.