Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piec elektrodowy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam zastanawiam się czy by nie przejść na takie cudo  piec eletrodowy galan

https://gratka.pl/dom-ogrod/kociol-elektrodowy-elektryczny-galan-gejzer-9-9-kw-trojfazowy-ze-sterowaniem/oi/360248

Zaletą tego urządzenia jest prostota i tanie opłaty (z opisu) tylko nie wiem czy ktoś już coś takiego ma może zainstalowanego i może podzielić się swoimi uwagami?

Obecnie posiadam piec węglowy ogniwo Biecz zużywam ok 3-4 ton węgla a powierzchnia mieszkania to 120m kamienica nie ocieplona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W opisie jest   "Średnie zużycie energii dla kotła o mocy 9Kwh wynosi od 2,5Kwh – 3Kwh dziennie" . Jakim trzeba być dyletantem przecież tyle zje 120 W żarówka włączona na stałe przez 24 godziny.

poz Hermogenes 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Hermogenes napisał:

Jakim trzeba być dyletantem

Takim, jakim większość z nas jest w większości dziedzin życia. Kiedy już mnie świerzbi, by wykąpać w pomyjach kogoś, kto nie odróżnia kW od kWh, to sobie przypominam, że sam nie odróżniam mol od dur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczególnie że "śpiewać każdy może" i nikomu krzywdy nie wyrządzi -sory Maksymiukowi; chociaż On bardzo tolerancyjnym gościem jest .

Ale gdybyś sprzedawał partytury wypadało by odróżniać choćby na papierze.

poz Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli potrafisz palić w piecu węglowym i palisz równo, to liczysz 5 kWh prądu na kazdy spalony kg węgla. To, czy kocioł jest oporowy, indukcyjny czy elektrodowy nie ma znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam!

Jestem posiadaczem kotła elektrodowego od stycznia czyli można powiedzieć, że użytkowałem go przez połowę okresu grzewczego. Użytkowałem go razem z buforem ciepła 1000l, grzanie tylko w drugiej taryfie. Ogólnie z działania kotła jestem zadowolony - jest bezobsługowy. Za ten okres grzewczy zapłaciłem ok 2000 zł wliczając w tym grzanie cwu (w tej kwocie uwzględniłem tylko grzanie co i cwu). Żeby zmniejszyć koszty ogrzewania i cwu zastanawiam się na założeniem kolektorów słonecznych do wspomagania ogrzewania w okresie jesienno-wiosennym. Wtedy rownież trzeba ogrzewać dom ale wiadomo że nie w takim stopniu jak w zimie przy mrozach. Mam podłogówkę w domu więc grzanie niskotemperaturowe. Kolektory chcę podłączyć pod bufor ciepła (wężownica). Czy ktoś ma taki zestaw może w domu?? Co sądzicie o moim pomyśle??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
W dniu 30.07.2019 o 19:25, piotrekb90 napisał:

Kolektory chcę podłączyć pod bufor ciepła (wężownica). Czy ktoś ma taki zestaw może w domu?? Co sądzicie o moim pomyśle??

Inwestycja duża, a zysk kiepski jeżeli chodzi o okresy przejściowe. Zwroty inwestycji nastąpi po zgonie ;)  Lepiej pomyśl o fotowoltaice. W okresie letnim nadwyżkę oddasz do ZE, a w sezonie zimowym sobie odbierzesz... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc piotrek. My wlasnie rozwazamy zainstalowanie pieca elektrodowego. mam duzo sprzecznych informacji na ten temat z roznych zrodel i szukam kogos kto uzytkuje i moglby sie podzielic wrazeniami - rozwazamy 9kw galan. czy nie masz problemu z korozja metalowych czesci instalacji?  bo podobno podczas elektrolizy wytwarza sie duzo wodoru no i tlenu co szybko koroduje instalacje. co ile wymieniasz wode i czyścisz elektrody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Ogulnikowy filmik z pracy kotła cichy i.bezobslugowy w pojemność wody w co. Pieca 90l.wody ogrzewa powierzchnię mieszkalną 110m2 do zagrania 90l wody potrzebuje 1godzine 15 minut do określonej temperatury poczym piec przechodzi w stan czuwania. Co do rachunku przedstawię jak dostanę aby była świeża jak pytania będą mogli proszę odpowiem jak ktoś zainteresowany zrobię 2 film posciagam obudowy z pieca co pokaże się jaki bufor ciepła jest dostawiony do pieca co. Węglowego 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.