Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zastanawiam się czy by nie przejść na takie cudo  piec eletrodowy galan

https://gratka.pl/dom-ogrod/kociol-elektrodowy-elektryczny-galan-gejzer-9-9-kw-trojfazowy-ze-sterowaniem/oi/360248

Zaletą tego urządzenia jest prostota i tanie opłaty (z opisu) tylko nie wiem czy ktoś już coś takiego ma może zainstalowanego i może podzielić się swoimi uwagami?

Obecnie posiadam piec węglowy ogniwo Biecz zużywam ok 3-4 ton węgla a powierzchnia mieszkania to 120m kamienica nie ocieplona.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ten opis to dzieło debila lub oszusta. Musisz liczyć ok. 15 000 kWh, bez względu na użyty rodzaj kotła elektrycznego. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zbankrutujesz, to jest grzałka do prądu, choć o trochę innej zasadzie działania.

• Zgadzam się 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Koszt grzania będzie na poziomie 9tys/ sezon czyli bardzo oszczędnie!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli nie taki jak w opisie  :( tam sie miał wahac pomiedzy 3,5 a 4,5 kw na dzien

Tez mi sie to za tanie wydało dlatego chciałem to zweryfikowac

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U ciebie zapotrzebowanie na ciepło się przecież nie zmieni - nadal będzie to co kolega wyliczył - 15 000 - 16 000kWh pomnóż to przez cenę 1 kWh to masz cenę grzania.

Cały ten tekst to wielkie oszustwo do naciągania naiwnych ludzi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W opisie jest   "Średnie zużycie energii dla kotła o mocy 9Kwh wynosi od 2,5Kwh – 3Kwh dziennie" . Jakim trzeba być dyletantem przecież tyle zje 120 W żarówka włączona na stałe przez 24 godziny.

poz Hermogenes 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
23 minuty temu, Hermogenes napisał:

Jakim trzeba być dyletantem

Takim, jakim większość z nas jest w większości dziedzin życia. Kiedy już mnie świerzbi, by wykąpać w pomyjach kogoś, kto nie odróżnia kW od kWh, to sobie przypominam, że sam nie odróżniam mol od dur.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szczególnie że "śpiewać każdy może" i nikomu krzywdy nie wyrządzi -sory Maksymiukowi; chociaż On bardzo tolerancyjnym gościem jest .

Ale gdybyś sprzedawał partytury wypadało by odróżniać choćby na papierze.

poz Hermogenes

Edytowane przez Hermogenes

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

15.000  to zapotrzebowanie na miesiąc ogrzewania ?

przy mojej cenie prądu to jest ok 2200zl na miesiąc czyli prawie całe sezon grzewczy przy węglu 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, lazialo napisał:

Czyli nie taki jak w opisie  :( tam sie miał wahac pomiedzy 3,5 a 4,5 kw na dzien

ten co to pisał odruchowo przecinki powstawiał :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeżeli potrafisz palić w piecu węglowym i palisz równo, to liczysz 5 kWh prądu na kazdy spalony kg węgla. To, czy kocioł jest oporowy, indukcyjny czy elektrodowy nie ma znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam!

Jestem posiadaczem kotła elektrodowego od stycznia czyli można powiedzieć, że użytkowałem go przez połowę okresu grzewczego. Użytkowałem go razem z buforem ciepła 1000l, grzanie tylko w drugiej taryfie. Ogólnie z działania kotła jestem zadowolony - jest bezobsługowy. Za ten okres grzewczy zapłaciłem ok 2000 zł wliczając w tym grzanie cwu (w tej kwocie uwzględniłem tylko grzanie co i cwu). Żeby zmniejszyć koszty ogrzewania i cwu zastanawiam się na założeniem kolektorów słonecznych do wspomagania ogrzewania w okresie jesienno-wiosennym. Wtedy rownież trzeba ogrzewać dom ale wiadomo że nie w takim stopniu jak w zimie przy mrozach. Mam podłogówkę w domu więc grzanie niskotemperaturowe. Kolektory chcę podłączyć pod bufor ciepła (wężownica). Czy ktoś ma taki zestaw może w domu?? Co sądzicie o moim pomyśle??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi