Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piec elektryczny elektrodowy do domu 85cm


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, 

Mam pytanie odnośnie kotla eletrodowego do domu. 

Mam domek z poddaszem około 85m2 wszystkiego wszędzie ogrzewanie podłogowe +2 drabinki w łazienkach . 

Nie mam niestety dostępu do gazu ale też nie chce wydawać 20 tysięcy na kocioł na pellet. 

Wszystko rozchodzi się o to że to domek mamy bardziej na lato i będzie sporadycznie używany zimą i chce w nim utrzymać jak nas nie będzie przez parę miesięcy w okres zimowy dodatnią temperature powiedzmy 10 stopni

Może mi ktoś powiedzieć czy to wgl ma sens albo czy się spotkał z takim piecem i jakie jest jego ewentualne zużycie? 

Dom ocieplony 15 cm grafit 

Wełna 30cm

Pan wycenił taki pięć trójfazowy 6kv na 1200zl

W załącznikach przykładowe realizację z takim kotłem oraz sam kocioł

Bardzo dziękuję za pomoc

Pozdrawiam

 

Screenshot_2022-01-31-16-50-04-864_pl.tablica.jpg

Screenshot_2022-01-31-17-00-21-719_pl.tablica.jpg

Screenshot_2022-01-31-17-00-10-338_pl.tablica.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MICAR2018 napisał:

jakie jest jego ewentualne zużycie? 

Tyle ile budynek potrzebuje kWh ciepła przemnożone przez cenę 1 kWh prądu.

Cytat

Pan wycenił taki pięć trójfazowy 6kv na 1200zl

Uff, przynajmniej nie zdzierają 15 tysi jak inni magicy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy to jest wgl coś warte, bo szczerze mówiąc dziwi mnie tak niska cena i czy wgl opłaca się to zakładać? 

Ewentualnie co będzie najtańsze żeby ogrzewać ten domek w zimie? Tzn jakaś alternatywna dla tego urządzenia.? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nazwałbym tego kotłem a zwykła podgrzewaczem przepływowym z grzałka w środku.
Sama grzałka 6kw to ok 400-600zl. Kawał rury + 2 trójniki + spawanie... może wyjść 1200zl. Tylko zainstaluj sobie zabezpieczenie termiczne STB (jeśli go nie ma w zamówieniu a jak patrzę na skrzynkę to brak).
Nie mam tu na myśli zabezpieczenie termicznego podstawowego bo taki jest. Mam na myśli drugi stycznik który byłby włączony non stop a wyrzuci go dopiero czujnik STB po przekroczeniu np 100*. Zdarza się kiedy to stycznik podstawowy się sklei.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tam nie ma żadnych grzałek. To działa jak grzanie wody "na żyletkę" w wojsku czy akademiku, lub buzera w pierdlu. Można się bardzo zdziwić, gdy woda w instalacji nabierze własności przewodzących, bo wypłucze sobie trochę metalu z rur lub będzie więcej chloru czy jonów soli. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, HarryH napisał:

Można się bardzo zdziwić, gdy woda w instalacji nabierze własności przewodzących, bo wypłucze sobie trochę metalu z rur lub będzie więcej chloru czy jonów soli. 

Tzn? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.