Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piec elektrodowy


Rekomendowane odpowiedzi

Cziczi zastanawiam się jak rozwiązać tą sprawę,a mianowicie z buforem czy bez.

Mam piec o pojemności 110l+rurki 70l+grzejniki aluminiowe chyba 150szt-czyli 150l=około 300l układ. I co wybrać. Co poradzice??

Sąsiad próbuje mnie namówić żebym. Wziął bufor bo piec elektrodowy po pewnym czasie uszkodzi grzejniki i cały układ. Dlatego się pytam co jest z tym.

A jeszcze jedno czy piec macie podłączony do roznicowki?? Ja mam dom w której jeszcze nie ma jej ale zawsze mogę założyć dla własnego bezpieczeństwa. Widziałem się raz z facetem co założył teraz taki piec i mówił że nie może być ona podłączona. Facet zajmował się sprzedażą paneli fotowoltaicznych. Więc jak jest z Tym Panowie u Was

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie uziemienie do wodociągu, chyba w Bangladesz albo w Rosji; kiedyś poznałem takiego co wsadził do doniczki z kwiatkiem. W Polsce się nie "podłoncza" tylko podłącza, jak i pobur ze studni świadczy o Twojej ignorancji.   Pozdrawiam Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Rozmawiałem dzisiaj z gościem od pieców elektrodowych. Z Przemyśla.

Facet zaproponował mi piec 15kw a lepiej byłoby 25kw. I do tego bufor ciepła najlepiej 2000l.

Mówi mi że jeśli ja mam dom 200 mk i spałam 6ton węgla to musze mieć taki duży piec i najlepiej z buforem ponieważ, mnie koszty z żjedza za to grzanie w normalnej taryfie.

I co wy o tym myślicie. 

 

Cziczi i Piotrek  i reszta jak u Was było ze spalaniem węgla wcześniej??

Jak to się ma spalanie węglem do pieca elektrodowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michall

Wydaje mi się, że to jest bardzo fajny kocioł na prąd. Tylko on bardziej skierowany dla domów energooszczędnych i pasywnych. Do tego fotowoltaika i po co jakieś pompy ciepła :). Prosty jak budowa cepa. Wymiennik z kwasówki. Ma trochę automatyki, która może się popsuć. To chyba nic w porównaniu z popsuciem się pompy ciepła... Ten piec elektrodowy Galan, rosyjski to chyba jakaś samoróbka? To ma jakieś certyfikaty bezpieczeństwa i inne potrzebne rzeczy, że produkt jest bezpieczny i nadaje się do eksploatacji na terenie Polski?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czci dobrze mówisz.

Węgiel jeszcze mi został, postaram się zakupić piec i podłączyć do układu i przetestuje go w zimę , zobaczymy jak to wszyst wyjdzie.

Zastanawiam się czy wyrobie się z tym wszystkim do jesieni. Ze względu na inne prace rozpoczęte .

Tylko jeszcze jedno pytanie zostało:

Czy nie zakładać bufora ciepła?

Ale z drugiej strony czy ja go potrzebuje jak mam tyle wody w układzie.

Może ktoś  coś podpowie co miał podobny problem . Lub już założył piec do takiej ilości płynu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 23.03.2020 o 09:33, piotrekb90 napisał:

Zgadza się. Układ wężownica - piec elektrodowy zalany jest ok 25 litrami wody destylowanej z roztworem sody. To jest w układzie zamkniętym z grupą bezpieczeństwa. Cała reszta czyli bufor, grzejniki i podłogówka jest zalana zwykłą kranówką. W ciągu doby piec jest ustawiony na 6 godz pracy. 22:00-00:00, 3:00-6:00, 14:00-15:00. W tym czasie wyłącza się po nagrzaniu do temperatury zadanej, potem znowu załącza. Więc z tych 6 godz pracuje pewnie 80-90%, nie liczyłem tego bo nie miałem takiej potrzeby. Wymiary to 205x99 cm.

Piotrekb90 

powiedz mi gdzie masz podpięty czujnik temperatury od kotła elektronowego w układzie zamkniętym bym był Wdzięczny za jakieś zdjęcie instalacji bo właśnie takie coś buduje za parę dni będę to wszystko startował i chciałbym wiedzieć gdzie dokładnie po podłączać wszystkie czujniki temperatury a najbardziej interesuje mnie czujnik temperatury pieca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hektor 87

Instalacje juZ zrobiłeś? Wszystko działa? Napisz czy masz bufor ,jaki piec, grzejniki , jak masz to wszystko podłączane. Dodatkowo jaki dom masz do ogrzania. Możesz podesłać kilka zdjęć.

 

Piotrekb90 

Jakie u Ciebie wyszly koszty za drugą połowę roku.

 

Panowie interesuje mnie jak macie podłączony bojler-na piecu macie przykładowo ustawione 45 stopni na ogrzewanie domu a jak jest z bojlerem?  Macie np.zawór trojdrogowy i wyszła temperatura idzie na bojler a niższa na grzejniki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam

Właśnie zakupiłem piec elektrodowy firmy Gazda 12kw i mam zamiar ogrzać dom 180m2 ogrzewany piecem węglowym, Mam instalacje PV 10k

Piec podłączyłem na osobnym układzie zamkniętym z wymiennikiem ciepła 35kw pojemność wody ok 3l

po jednym dniu pracy podlicznik wskazał ok 40kw na dobe przy temperaturze na dworze 11 w dzień -wydaje mi się ze dużo!

może podpowiecie czy lepszym rozwiązaniem by było podłączyć piec bezpośrednio w układ CO

a i gdzie najlepiej przymocować czujnik temperatury

 

Pozdrawiam

a najchętniej bym porozmawiał przez tel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej trudno o wysoką sprawność kotła na tak niskiej mocy - myslę, że bliżej 10kg. Jednak zimą sprawność kotła węglowego będzie rosła, a elektrodowego nie. Więc prąd G12 jest koniecznościa, a co za tym idzie bufor. Parę lat temu miało to sens, ale w międzyczasie prąd podrożał, węgiel potaniał a ecodesign realnie poprawił sprawność kotłów na mocach częściowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, drago23 napisał:

Właśnie zakupiłem piec elektrodowy firmy Gazda 12kw i mam zamiar ogrzać dom 180m2 ogrzewany piecem węglowym, Mam instalacje PV 10k

 

19 minut temu, HarryH napisał:

Przecież to jest tylko 1,5 kW mocy grzewczej

Tak to jest jak ludzie nie umieją liczyć. Zakładając max zapotrzebowanie na poziomie tylko 40W na metr, to zużucie dobowe wzrośnie do 170 kWh na dobę. I niewiele pomoże to 10 kWp z PV. 

Należało pomyśleć o pompie ciepła. Wtedy przy takiej ilości paneli lekka zima mogłaby być bezkosztowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli sam koszt ogrzewania. PV u kolegi też darmowe nie było.  10 kWp na dachu jak znam życie, miało zminimalizować koszty ogrzewania. A tu już pierwszego dnia przy laitowej pogodzie zżarło 40 kWh. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.