Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ranking palników - palnik optymalny


Jasa

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma zadnych dodakowych kanalow

Kanaly sa na gorze wianka bardziej plaskie i szerokie


Ja nie widze zadnej roznicy na razie na plus po samym wygladzie w stosunki do tego co mam teraz z hefa

Fachowiec z pancerpola w rozmowie stwierdzil ze dzieki temu wiankowi i talerzowi jest lepsze spalanie

Nie wiem bo na razie jest problem z montazem

Dzis albo jutro zmontuje to potwierdze lub zaprzecze

W kazdym razie zdecydowalem o kupnie palnika 15-17 kw, biore pod uwage rko z stalkotu, ardeo nie obrotowy, i pancerpola zwyklego

Pozdrawiam

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

No to jestem ciekaw co oni z tym talerzem zrobili , czyli jednym słowem nie ma się co napalać bo prawdopodobnie mam to samo no prawie bo ja mam pps15 czyli ten najmniejszy z rurą i ślimakiem 60mm ale sam palnik prawie taki sam no jedynie średnica u mnie mniejsza ale ja od dołu koronkę nacinałem takie rowki oraz nawiercone 8 otworków fi 9mm w koronce to chyba lepiej mi to działa niż ten nowy ale zobaczymy w praktyce , mam już wyspawany swój ala sv-200 tylko nie ma czasu aby go założyć i testować no i nie wiem czy aby nie wymienić rury i ślimaka na standardową średnicę 80 czy 85mm bo wnerwia mnie te częste i długie podawania .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mogę coś napisać, bo trochu trwało, ale testy robiłem na Silverze z Bartexu jak i na Greenpalu z Pgg. Przy niskim zapotrzebowaniu jak również przy wyższym. Ogólnie na plus jest to, że na poprzednim palniku nie dało się okiełznać równomiernego napowietrzania tak, żeby przy wyższych mocach z jednej strony nie wypalało bardziej. Tu widać poprawę, jest też dużo większy rant talerza, więc mocniejszy eko ma się gdzie dopalić. Jak do tej pory, na tych węglach na których robiłem testy, narazie jestem zadowolony.

Co prawda u mnie też były problemy z wysokością, ale podesłano drugi talerz podfrezowany wg moich wskazówek i "siadł" dzięki temu na garnku niemalże idealnie. Brakowało niecały milimetr, co rozwiązałem uszczelkami z blachy aluminiowej.

Retorta wygląda tak:

IMAG0032.thumb.jpg.7afb66eae4d949acab7e4e5774c66b33.jpg

a tak wyglądały różnice, które po podłożeniu od dołu podkładek zniwelowałem praktycznie do zera.

IMAG0031.thumb.jpg.100ebddb1354bac881e192baca37ac76.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.04.2019 o 10:34, berthold61 napisał:

Ale jak to jest ten ze zdjęcia (trochę niewyraźnie pokazane) to praktycznie przypomina pps15kw , nie widać czy są jakieś dodatkowe kanały napowietrzające od dołu . 

Nie ma żadnego napowietrzania od dołu, jest tylko jeden rząd górnych otworów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

No faktycznie dysze są nieco a nawet bardzo szerokie ale za to płaskie więc syf na dół nie poleci reszta prawie to samo , no nie wiem czy to lepsze niż to co ja wymodziłem z moim bo ciężko to porównać ale jedno mogę powiedzieć że mogę spalać każdy rodzaj ekogroszku a nawet ekogroszek z węgla koksującego i chyba tak zostawię ale najpierw muszę kiedyś sprawdzić mój plagiat sv-200 by móc to porównać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Tak oczywiście bo praktycznie cały okrąg jest napowietrzany ale przy okazji te wloty są na tyle cieniutkie że nie pozwolą się szybko zasyfić więc może być dobrze ale dziwi mnie że z dołu nie porobili otworków tzw pierwotne a góra wtórne dopalanie ale pewnie były takie badania i wyszło że tak lepiej , dobre i to bo jest na czym się wzorować , zamawiam dwie koronki i robię to samo tylko z dwóch aby zachować wymiar koszt całe 18 zł Pln .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy wlasnie rozpoczalem poszukowania palnika 15 kw

I jest duzy problem

Malo ktory pasuje do mojego kotla (prostokatny otwor montazowy)

Rozpatruje 3
Ardeo bezobrotowy
Pancerpol
Stalko rko - ma ktos juz jakies doswiadczenia z tym palnikiem ??

Na dodatek w ardeo 15 kw jest o 1 cm mniejsze od 25 kw i tu pytanie jak to ma sie do roznicy mocy 15kw / 25 kw

Pozdrawiam

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu nie chcesz obrotowego?

Pewnie go już "przymierzałeś" ale jeśli nie to podaję wymiary dla Pancerpola Duo 17kW. 

IMG_20181026_193500.thumb.jpg.f8a1c31ec5a8e23933eb332a64d62bc0.jpg

Edytowane przez krisgie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61
10 godzin temu, mkaczko napisał:

Koledzy wlasnie rozpoczalem poszukowania palnika 15 kw

I jest duzy problem

Malo ktory pasuje do mojego kotla (prostokatny otwor montazowy)

Rozpatruje 3
Ardeo bezobrotowy
Pancerpol
Stalko rko - ma ktos juz jakies doswiadczenia z tym palnikiem ??

Na dodatek w ardeo 15 kw jest o 1 cm mniejsze od 25 kw i tu pytanie jak to ma sie do roznicy mocy 15kw / 25 kw

Pozdrawiam

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka
 

A co dokładnie cię interesuje bo ja mam pancerpol 15kw .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie to interesuje mnie kazde rozwiazanie ktore podniesie mi sprawnosc spalania

Dostalem odpowiedz z ardeo - delikatnie mowiac nie powazni jesli chodzi o cene

Stalkot - najbardziej jak dotad profesjonalna odpowiedz tn. Komplet informacji cena pominieta bo panom wyszlo ze palnik nie wejdzie, niestety popelnilem 1 blad pomiarowy, panowie tez go nie zauwazyli, musze to poprawic i ponowic zapytanie

Pancerpol - czekam na
A) montaz wianka i dysku jutro czyli w sobote
B) cene palnika znam ale plyta montazowa jest pionowa a potrzebuje pozioma nie wiem czy to dorobia

Jesli jutrzejszy montaz sie nie powiedzie to
A ) sprawdze czy da sie zalozyc sam wianek 15 kw z obrotowki pancerpola
B) jesli sie to nie powiedzie mily pan od wypalania szamotu szkliwionego (prosze mnie poprawic jesli zle napisalen) za cene 200 zeta wypali mi rurowy wianek

Pozdrawiam



Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Taki rurowy wianek sam sobie kiedyś odlałem jak paliłem ekogroszkiem 80 Ri ot korund plus górkal 70-ka , o szerokości nakładki i wys 3 cm radykalnie poprawiało spalanie .

 a co do wianka obrotówki z pancerpola to chyba myślisz o 17-ce bo w 15-ce nie ma obrotówki bo to takie maleństwo że palnik jest wielkości denka szklanki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak o 17 kw

 

Ale najbardziej ciagnie mnie do wypalenia tego wianka

 

36 mm wysokosci

100 mm srednica wewnetrzna

120 mm srednica zewnetrzna

Otwor napowietrzajacy 5 mm po calym okregu

 

 

 

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Tego nie musisz wypalać tylko odlać , kup na alledrogo trochę korundu koszt mizerny oraz worek cementu górkal ale 5 kg bo trochę drogi jest i zrób mieszankę 1-1 jakąś formę i gotowe , ja mam dwie takie koronki na trudne ekogroszki ale nie typowo ekogroszki tylko jakaś odsiewka z węgla koksującego typ 34 bo niedaleko mam skład który sprzedaje to za niską kasę a moc nieprzeciętna z tego jest i popiół jak z cygarety .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wianek i dysk pancerpola zainstalowany dzieki uprzejmosci i zaangazowaniu Pana z serwisu

Dopiero pali sie godzine wiec duzo nie jest do opowiadania

Na pewno jest lepsze napowietrzanie bo musialem skrecic powietrze z 50 na 35

Na razie idzie mieszanka
Wegiel czeski 2, mial odsiewka 1, pellet ze slonecznika
Dopali sie kilka wiaderek i zdam relacje

Pozdrawiame9c8e04b6111a60f4a0767e63d11d79e.jpgaeebc9b0844c6966c14eb44137966bfd.jpg

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpalanie przy po wyjsciu se strefy - zagrzewanie obiegu cof2720c92731d7684ee93a3dc2fd34615.jpg

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie tego zaru nie ma na calym palniku

I nie wiem czy to wina mieszanki czy powietrza

Podkrecilem powietrze z 30 na 35


Przede wszystkim do poprawy mieszanka

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz po przejsciu w strefe czy tez wylaczenie obiegu co tylko cwu

Na razie lepiej sie dopala i jest drobny popiol bez duzych kawalkow

Wieczorem wrzuce fotki jak popracuje na pelnej mocy zeby zagrzac obieg6f51b67ccba46b8f0c612deec89b020c.jpg

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po 24 h palenia pojawily sie nastepujace wnioski
1. Zmniejszenie powietrza do 37 z 50 ( normalnie ustawiam 42 ale dodanie mialu w proporcji 1/4 wymusilo podkrecenie powietrza do 50, i dynamike startu z 2 na 3, teraz tez na 3)
2. Dodatkowo zmniejszylem moc palnika z 15,4 kw na 12,6 kw bo bylo mega szlaki

Jedno zdjecie przedstawia w podtrzymaniu
Drugie po wlaczeniu pompy co na 5 minut przerwa 25, cos ala cyrkulacja ale co, w tym czasie temp. Na kotle spada z 60 do 54 i palnik rusza do roboty i zdjecie przedstawia palenisko po zagrzaniu kotla do 60 stopni

Deflektor ma 21 cm oryginalnie byl 18 cm

Palenisko jest nizej jakies 1-2 cm do oryginalu, wynikalo to z koniecznosci obnizenia wysokosci wianka,

Jak wspomnialem wczesniej wypalam mial ktory jest w mieszance i jest stosowanie nie jest super pomyslem przy pracy na malej mocy, deflektor jest oblepiony na czarno, mam tego jakies 400 kg wiec zostawie na jesien i wypale do konca np. W listopadzie)

Pozdrawiam7080a39b3de3ccc601fb673af8626af9.jpgf42e6753dc55e5f5b40b2b7fce497905.jpg

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palenisko przy ustawieniach na 15,4 kw
Duzo szlaki11ed1303ae9462b12100a489c527c03a.jpg

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.