Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ranking palników - palnik optymalny


Jasa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość berthold61

To na to konto puszczę od razu podłogówkę chociażby miało być na placu 28 stopni , zabawa będzie dobra bo podłoga potrzebuje ciągłej mocy tak z pół dnia aż się zagrzeje , a spać można iść na strych , hehe .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie tak wyglada sytuacja z paleniem sama czarna perła jest nawet lepiej niz myslalem, fotki z wczoraj

Pozdrawiam5af372bc3c95dec5131c63da4f84db01.jpg8c3f97a08b4c2085582b28229adfe107.jpg2eba16d859ab3df50bd068f48faf8b60.jpg15a985b9f9cb72f7effccd5fca27a451.jpg

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na teraz używam greenpal, do spalania nie można się doczepić.

Zastanawiam się co tu kupić na zimę. U mnie Palnik mały, więc eko maksymalnie do 27.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Mały to znaczy jaki ? pps-15-ka czy inny ? do 27 to cisną się Chwałowice  tylko oni chyba nie wysyłają a pod nazwa jakąś komiczną pewnie kosztuje 1000 u ciebie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wielkościowo to jest coś pod 15kW. Tylko to taka hybryda :D  Większość remokomplex skośny, a palenisko pancerpol ecodesign.

Takie 27 to ma anmag gold, miałem kiedyś kilka worków na testy i sprawowało się to super, jednak było zimowo i worki wewnątrz mokre i nie kupiłem większej ilości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Dostałem dziś do testów nowy palnik do pps-15 , wygląda zacnie i widać że napowietrzanie zjechało w dół otwory poszerzone ale spłaszczone na wysokość i pewnie dysz nie powinno już zatykać więc czyszczenie z dołu zejdzie do minimum , osadzenie na rurę napowietrzającą też zdecydowanie poprawione więc odpada klejenie silikonem bo jest w rancie założony sznur i wystarczy tylko nałożyć , na pierwszy rzut oka widać że sporo poprawiono do starej 15-ki , jutro zakładam i pałer .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Berthold61

Czekam na twoja opinie w materii

U mnie wyszlo lepiej niz sie spodziewalem

Nawet ta czarna perla spokojnie sie wypala


Pozdrawiam

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

No sam jestem niezmiernie ciekaw , jutro zmiana no i pomierzę różnice między starym a nowym ale już na oko widać że otwór wylotu palnika większy i dysze niżej niż w starym ale to jutro bo dziś nie było czasu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

No i nowy typ palnika pancerpol pps-15 zamontowany , na pierwszy rzut oka widać różnice w szerokości palnika oraz pojemności oraz to że dysze są umieszczone niżej co pozwala elegancko dopalać , już kilka godzin pracuje i wydać wyraźną poprawę w pracy na dwustanie zwłaszcza po wejściu w stan podtrzymania nie ma tego kopcenia które było na starym palniku natomiast w momencie startu też spokonie się rozpala i nie widać aby smolił czy przykapcał co przedtem się zdarzało , za kilka dni dam go w pid i włączę tryb zimowy i grzeję podłogówkę aby sprawdzić wszystkie ustawienia oraz porównać na jakiej mocy ile podaje i ile robi przerwy w podtrzymaniu i już będzie wiadomo więcej czy zwiększać podawanie czy zmniejszać ,powietrze pozostało takie jakie było i wydaje się że jest dobrze a nawet bardzo dobrze , z pierwszych kilku godzin już widać że będzie lepiej , palę retopalem , za miesiąc zorganizuję sobie odsiewkę z Rydułtów bo nim też paliłem na starym palniku i zobaczymy na tym nowym .

kilka zdjęć ale aby nie wprowadzać w błąd to ta stara koronka została przezemnie ciut że tak powiem ztuningowana czyli te dziurki oraz powiększone kanały.

 

CAM00027.jpg

CAM00028.jpg

CAM00029.jpg

CAM00030.jpg

CAM00031.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palenisko jak na retorte nie jest głupie, bez obrotu, ale ten ślimak.... Ktoś tu chyba z kosztów chciał zjechać.To przy wilgotnym paliwie pół roku nie wytrzyma. "Tu" już partie nowego idą, ale bez wersji "oszczędnościowej" tylko ślimak na pręcie. Witek chyba na nowe auto chciał przyoszczędzić ... (Żart,aby nie było) 

IMG_20190524_112807907.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UU,slimaczyk bardzo osczedny-10tej klasy? Može  dla pellet,przy weglu krotkie žycie.Zloty moj zeliwny,bedzie wieczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61
5 godzin temu, Pieklorz napisał:

Palenisko jak na retorte nie jest głupie, bez obrotu, ale ten ślimak.... Ktoś tu chyba z kosztów chciał zjechać.To przy wilgotnym paliwie pół roku nie wytrzyma. "Tu" już partie nowego idą, ale bez wersji "oszczędnościowej" tylko ślimak na pręcie. Witek chyba na nowe auto chciał przyoszczędzić ... (Żart,aby nie było) 

IMG_20190524_112807907.jpg

Ja mam w swoim normalny ślimak na ośce ale o średnicy 60mm daje rady i nie ma śladów zużycia jak narazie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Ale tak po prawdzie mnie ten nowy ślimak się podoba , trzeba by dopytać czy skok tego ślimaka jest szybszy od mojego bo ze zdjęcia trochę to tak wygląda więc jak by było większe podawanie to i mniej by musiał mielić i  rzadziej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Nowy typ palnika pancerpol  pali dobrze i chyba oszczędniej od starego typu popiół jak papierosowy , musiałem nawet zwiększyć parametry kaloryczności opału z 25Mj na 26Mj aby doszczętnie wypalał i tu wszystko wydaje się ok ale wystąpił pewien problem który nie wiem czy wiązać z palnikiem czy raczej wariackimi temperaturami na placu , otóż w kominie praktycznie stanął cug i jak kocioł ruszy z postoju to wali czadem na piwnicę , dobrze że mam czujkę i ryczy pod niebiosa ale co ciekawe tego objawu nie miałem ubiegłego lata na starym palniku zasyfiony komin odpada bo ja przez niego pewnie bym przelazł 30x30cm i widać światło w wyczystce ,rury oraz czopuch czysty , muszę kupić taśmę aluminiową i uszczelnić połaczenia na kolanku oraz czopuch z rurą , 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze mam podobny problem ale tyljo jak otworze drzwiczki z komory paleniskowej

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Ja wyczystkę otwarłem i zero cugu a wiadomo jak wentylator rusza to pcha i u mnie gdzieś to wylatuje na kotłownię , trzeba będzie taśmą aluminiową uszczelnić cały ałspuf znaczy się układ wydechowy hehe , a wyczystke leciutko gipsem potraktować bo latem to prawie norma że cug się odwraca ale ciekawi mnie to że zeszłego lata nie miałem problemów , jedynie co do głowy mi przychodzi że zeszłego roku na kolanku zaślepiłem  dwa z trzech otworów , ściągnę te zaślepki i zobaczę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

Wentylator oczywiscie pcha. A ze przez dzwiczki to normalne. Tam mu latwiej. Z brakiem cugu to nie mialem nigdy wiekszego problemu w kominie. Ale z zugiem wstecznym w dwoch kanalach wentylacyjnych i owszem. Zawsze sie to dzialo gdy temp na dworze wzrastaly pow. 30 stopni. Kociol pracowal w podtrzymaniu i na CWU. W kotlowni i w domu pojawial sie czad zaciagany przez wentylacje. Pomimo, ze mam w oknach nawiewniki. Alarmy piszczaly, zona panikowala. Problem zniknal gdy zamontowalem przedluzajace rury na kanalach wentylacyjnych.

To taka nastepna konsekwencja oszczednych kotlow ktore potrafia pracowac na niskiej mocy latem. Czego dawniej nie bylo. Bo trzeba bylo isc do kotlowni i nahajcowac w dolniaku, zeby zagrzac wode w boilerze. Wszystko sie konkretnie zagrzalo, wydmuchalo itd. I nie wystepowaly takie problemy. Teraz doceniam obecnosc PV na dachu i tego, ze nie musze juz cale lato kisic kotla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230
W dniu 30.05.2019 o 16:16, Pieklorz napisał:

Palenisko jak na retorte nie jest głupie, bez obrotu, ale ten ślimak.... Ktoś tu chyba z kosztów chciał zjechać.To przy wilgotnym paliwie pół roku nie wytrzyma. "Tu" już partie nowego idą, ale bez wersji "oszczędnościowej" tylko ślimak na pręcie. Witek chyba na nowe auto chciał przyoszczędzić ... (Żart,aby nie było) 

IMG_20190524_112807907.jpg

Gratuluje dobrego samopoczucia typowi, ktory to wymyslil. A potencjalnemu uzytkownikowi tego bubla wspolczuje. Rece opadaja.

Edit: ciekawe jak to sie bedzie zachowywalo, gdy zar zejdzie za nisko i nagrzeje ten pseudoslimak. Nie zdziwilbym sie jakby to przez roznice temperatur po jednej i drugiej stronie pogielo ten wytwor w konkretny paragraf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

No nie wiem czy ten ślimak jest tak zły , wiadomo że rury tych małych palników sa o średnicy 67mm a sam ślimak to 60mm (ja mam 60mm z ośką20mm) i jeśli zasypiemy okogrochem o grubszej frakcji gdzie zamiast 25mm często jest 30 a czasem nawet 35mm bo też widziałem taki niby ekogroszek i wtedy ten normalny mały ślimak na ośce aby to przepuścić musi to kruszyć a ten nowy ślimak chyba potrafi większe kęski puścić bez kruszenia ale to tylko takie moje domysły i trzeba by to sprawdzić i chętnie bym to zanabył tylko gdzie to kupić i kto to produkuje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obserwuję "z boku" wątek i tez moim zdaniem umieszczenie, zamiast pręta/rury jako centralnego elementu, płaskownika w niczym nie osłabia mocy/sztywności/itp.

Zwój ślimaka w połączeniu z płaskownikiem tworzą całość, sztywną i mocną.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

Wkladajcie sobie to cos. Tylko nie zapomnijcie zdac relacji za rok. Slimak na walku fi=25 przy suchym weglu po trzech latach nie ma pletwy. Srednica walka spada przez wycieranie o 20-30 % w strefie rury gdzie odparowuje wilgoc. Suchy wegiel ma wody cos ok 8%. Wilgotny pewnie trzy razy tyle. I przy wilgotnym weglu ten wynalazek ukreci sie pewnie po roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy rok czy dluzej, ale korozja zjada w takim samym tempie oba slimaki. Jesli ten ma mniej materialu to sila rzeczy okres zycia bedzie krotszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.