Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ranking palników - palnik optymalny


Jasa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Koledzy czy ktos moze mi wytlumaczyc na co te gorne dziurki a te pionowe tak nisko ???

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Robot16 napisał:

Stachu80 doradz moja retorta jest okrągła z nacięciami od dołu bez górnych dziurek taka jak na obrazku coś podobnego,i będę ją przerabiał tylko czy tych otworków zrobić w jednej linii do koła czy dwa żądki....

pobrane.jpeg

jeden zrób . do powietrza wtórnego nie trzeba wiele. jak zrobisz za dużo to znowu w palenisko będzie za mało dmuchać. Lepiej dowiercić niż zaklejać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, mkaczko napisał:

Witam

Koledzy czy ktos moze mi wytlumaczyc na co te gorne dziurki a te pionowe tak nisko ???

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka
 

dół do podsycania ognia. góra do dopalania gazów wtórnych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.12.2018 o 12:10, YaroXylen napisał:

Witam.

Wady? ....spali wszystko ile wsypiecie, nic nie zostawi na później :)))

PPS DUO25kW ..otwory w kolanie zaspawane całkowicie, dorobione napowietrzanie zbiornika, koronka dowiercona, zmniejszona szczelina pomiędzy wiankiem a talerzem do ok. 0,5mm (w oryginale było ok.3mm), talerz wycentrowany i uszczelniony przyklejony silikonem. Spala praktycznie wszystko co wsypie, jeśli jest węgiel spiekający, zakładany jest pierścionek poszerzający talerz o 12mm z boku, czyli 24mm średnicę. Fotki poniżej.

Yaro

20181227_102356-1.jpg.133d7a36917edec1f6b5782dfafd722f.jpg20181227_102409-1.jpg.ab5a3bbfa2a6f5ae5a5daed7d1c93c1a.jpg20181227_102230-1.jpg.087d960e4afef685f1e20e70857c84a2.jpg20181227_102223-1.jpg.125eb901069148a451fa6bb28ef448df.jpg

 

Bardzo ciekawa modyfikacja , warto skorzystać - myślę ,że kolega Yaro pomoże Ci w ewentualnych przeróbkach choć to są naprawdę całkiem przyzwoicie spalające palniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma za co. Nie znam idealnego palnika są bliskie ideału. Drugą sprawą jest zgranie palnika z sterem. gdyby było wszystko ok to by nie było tego forum. Producenci powinni zaglądać na te fora i wyciągać wnioski. Można powiedzieć że odwalamy za nich czarną robotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Robot16 napisał:

żądek.

No nie miej mi tego kolega za złe, ale Twój "żądek" jest w wątku kolejny raz cytowany w oryginale, sam zresztą odmieniasz go przez przypadki, razi mnie to jak diabli, więc proszę popraw to, bo z "żądkiem" jaka by ta dyskusja nie była poważna, wygląda trochę śmiesznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, stachu80 napisał:

Producenci powinni zaglądać na te fora i wyciągać wnioski. Można powiedzieć że odwalamy za nich czarną robotę.

Gdzie Wy te kotły kupujecie - w outletach, albo na sezonowych wyprzedażach? Nowe i już w nich grzebiecie? Rozumiem w miesięcznym kotle zrobić poprawki malarskie na rysie z popielnika, ale dziury wiercić, spawać i szlifować? Ile dałeś za ten kocioł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Cemol napisał:

No nie miej mi tego kolega za złe, ale Twój "żądek" jest w wątku kolejny raz cytowany w oryginale, sam zresztą odmieniasz go przez przypadki, razi mnie to jak diabli, więc proszę popraw to, bo z "żądkiem" jaka by ta dyskusja nie była poważna, wygląda trochę śmiesznie.

Nie obrażaj się Kolego bo nie ma o co. Przecież Cemol Ci napisał , abyś nie miał Mu tego za złe. A to że niektórych razi ortografia to chyba nic złego .

Pomagać sobie wzajemnie to chyba dewiza tego forum i medycyna tu nie ma nic do rzeczy.

Wrzuć zdjęcie Twojego palnika , gdyż to poglądowe , które zamieściłeś ( obrotówka ) powoduje , iż dorady będą błędne  - ja również potraktowałem je jako Twój palnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używa ktoś, albo używał AZPP firmy Gregor?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Dziś na yutubie oglądałem palnik nie przypominającego nasze palniki to był rodzaj woka ot taki bardzo duży talerz płytki nie głęboki i milionem dziurek i ognia z tego palnika nie było wcale tylko taki delikatny żar bez takiego dmuchania jakie my mamy , fajna prosta regulacja a slimak napędzany poprzez wentylator , kurde nie mogę tego znaleźć , było to dziś rano ale rewelka , szkoda tylko że Anglikańskiego nie znam .

 

 

d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@berthold61Wentylator napędzal slimaczka (Winniczka)? 

Gdzie mu dmuchal? W pupke? 

Daj linka do filmu lubię ślimaki. 

Pozdrawiam Krzysztof 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pewnie był film gdzie palono antracytem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.