Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ranking palników - palnik optymalny


Jasa

Rekomendowane odpowiedzi

@stachu80 właśnie o tym chciałem powiedzieć koledze - Perpetum Mobile można tanio kupić na alledrogo. Walka z prawami fizyki jest Super.

Pozdrawiam Krzysiek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61
21 godzin temu, Khojdys napisał:

@berthold61Wentylator napędzal slimaczka (Winniczka)? 

Gdzie mu dmuchal? W pupke? 

Daj linka do filmu lubię ślimaki. 

Pozdrawiam Krzysztof 

Masz swojego winniczka ,

https://www.youtube.com/watch?v=k1YkLzzg4Ic

piękny ogień , marzonko dla naszych acetylenowców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

@berthold61, ale ogólnie zacząłeś bazę? Kumasz jak to działa - nie?

Każdy z palników dostępnych na rynku jest 100 razy lepszy (nawet ostatnie dno). Spalanie byle jak a kontrola procesu to dwie różne sprawy. Ale kup ten palnik i porozmawiamy dwa dni później. Pozdrawiam Krzysiek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich, mam pytanie do całej dyskusji na temat palników. Posiadam od kilku lat kocioł żeliwny od Kielara, wymiennik ma ok 23kW. Został parę lat temu przerobiony na ekogroszek, retorta chyba Buderus żeliwne kolano, ślimak i rura stalowe. Zrobiłem małe modyfikacje napowietrzenia i jest bardzo OK. Dorobiłem wyrównanie ciśnienia i dosuszanie przez zasobnik, dzięki czemu ślimak nie leci co 2 lata. Węgiel dosuszam w kotłowni otwierając worki. Dla zobrazowania całej iostalacji - kocioł podłączony przez wymiennik płytowy 24kW, 2 osobne obiegi na grzejniki aluminiowe dół i góra domu na osobnych pompach - biorą po 4W, jak jest zimniej to po 6-7W, przed każdą pompą zawody trójdrożne do obniżenia temp na grzejnikach. Grzejniki przewymiarowane - pełna moc żeberka 110W na 1m2 domu, puszczam na grzejniki ok 35-40stopni, zawory termostatyczne na grzejnikach. Boiler 160l z wężownicą  spięty z kotłem z możliwością odcięcia, na razie ręcznie przełączam do podgrzania wody ale mam tak zrobione, że na instalację mogę trójdrożnym puścić cześć wody jak grzeję boiler. Istotne jest to, że kocioł u mnie bardzo często się odstawia a nawet czasami muszę go wyłączyć jak jest powyżej 0st. na zewnątrz, bo nie ma odbioru. Dom 125m2 przebudowany, dość dobrze ocieplony (12-15cm styropian grafit plus piana pod dachem, przyziemie gorzej, słabsze izolacje od gruntu).

Moja  retorta z tego co wiem ma może 15kW max. Teraz pytanie, czy SV-200 byłby do opanowania skoro są małe odbiory? Ja czasami 4 godziny nie grzeję, a fajne jest to przy retorcie, że po tych 4 godzinach podciągam węgiel i włączam kocioł i sam wstaje bez rozpalania. Spaliłem tej zimy do dzisiaj niecałe 2 tony ekogroszku 26-27MJ a temperatury w domu ok 23-24st plus c.w.u. na 3 osoby. Będę przenosił ten kocioł do domu rodziców i próbuję wybrać nowy kocioł już z eco-design. Czy przy takich warunkach jest sens iść w SV-200?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Moim zdaniem nie ma sensu bo co zyskasz ? stracisz dwa koła i tyle , skoro spalasz mało ja spalam podobnie jak ty i też kombinuję z palnikiem ale raczej hobbystycznie bo wiem że za bardzo nie będzie na czym oszczędzić bo z czego tych dwóch ton? spawam sobie sam taki bsv-200 ot tak z ciekawości ale nówki bym nie kupił raczej bo to wywalanie kasy , mam jeszcze zapasy w obecnym palniku do modów image.png.2af2530350019e62de0eeb1b12f9f11b.png

ja te dziury napowietrzające mam od góry i zrobię tak jak na tym zdjęciu i to powinno też dać zdecydowaną poprawę za 9 zł bo tyle kosztuje koronka do pps15kw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też bym nie zmieniał ale muszę rodzicom zamontować na jakieś 2-3 lata automatyczny kocioł bo na zasypowym się męczą, zanim się nie przeprowadzą i zanim się dom nie sprzeda. Chcę już u siebie mieć 5 klase w razie czego, bo walka ze smogiem będzie się rozpowszechniać, wiadomo, też wolałbym wiedzieć, że mniej tego syfu w komin wypuszczam. Kocioł kupić muszę a nie chciałbym aby spalał więcej jak ten co mam i żeby stalopalność utrzymać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam


Posiadam takowy palnik 25kw marki hef

Czy ktos uzyway takowego do spalania miału odsiewki samodzielnie albo do spolki z ekogroszkiem


Pozdrawiam036ac7a7c55cd64097b82ff8d660bbb6.jpg

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61
1 godzinę temu, mkaczko napisał:

Witam


Posiadam takowy palnik 25kw marki hef

Czy ktos uzyway takowego do spalania miału odsiewki samodzielnie albo do spolki z ekogroszkiem


Pozdrawiam036ac7a7c55cd64097b82ff8d660bbb6.jpg

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka
 

Jeśli to pancerpol 7-ka a na to wygląda to spokojnie spalisz , ja miał spalałem z sukcesem na całkiem podobnym ale 15-ka , jedynie co to popiół bardziej piach przypominał niż popiół z węgla ale nie miało to większego znaczenia , ten palnik da się też super podrasować , albo kątówką z dołu powycinać kilka rowków lub blisko doło wywiercić tak z osiem otworków fi 8-9mm wtedy idzie jak rakieta i zero spieków czy czegoś takiego , tylko w sterze ciut powietrza mniej i spokojnie spalisz każde paskudztwo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wyglada palnik w akcji

Jesli pani z hefa nie wprowadzila mnie w blad to odlew wykonuje firma almet odlewy z okolic czestochowy

Pancerpola mamu na zbyciu u rodzicow 25 kw z calym odsprzetem z starego kotla (3 zdjecie)

W zasadzie oba palniki sa takie same mozna powiedziec

Zastanawiam sie nad paliwem na kolejny sezon aby jeszcze obnizyc srednia cene tony i podniesc sprawnosc

Pozdrawian950a25b6fa895701d8f8d239796bdd85.jpg421f395b391bbee4e28b31fcf205dee4.jpgae37801e8c19f7df50af0eb9dad07261.jpg

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W swoim palniki w hefie nic nie zmienialem

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61
6 godzin temu, Robot16 napisał:

berthold61 czy zrobiłeś ta przeróbkę z tymi otworami napowietrzającymi.......

Oczywiście , wywierciłem osiem sztuk mniej więcej połowie wysokości tej koronki żeliwnej i poprawa radykalna ale zamówię sobie jeszcze dwie i z dwóch zrobię jedną ale odwrócone tak aby powietrze waliło od dołu i od góry czyli pierwotne i wtórne . gdzieś są nawet tu zdjęcia i chyba nawet w tym temacie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście , wywierciłem osiem sztuk mniej więcej połowie wysokości tej koronki żeliwnej i poprawa radykalna ale zamówię sobie jeszcze dwie i z dwóch zrobię jedną ale odwrócone tak aby powietrze waliło od dołu i od góry czyli pierwotne i wtórne . gdzieś są nawet tu zdjęcia i chyba nawet w tym temacie .
Witam

berthold61

Jakbys mogl cos mi wyjasnic

W koronce o ktorej mowisz otwory poziome sa na dole czyli powietrze dmucha pod palenisko
wywiercone dziury sa w gornej czesci koronki ale nizej niz krag

W palniku ktory jest u mnie koronka ma otwory napowietrzajace u gory czyli wprost w palenisko

Fotka ponizej przedstawia jak wyglada palenisko jest kopiec

Z tego co napisales dowiercone otwory maja wtlaczac powietrze wtorne ale ono jest wdmuchiwane wprost w palenisko

I sedno mojego pytania

Zarowno powietrze pierwotne jak i wtorne wtlaczane ma byc w palenisko bezposrednio ???


Pozdrawiamd29f6b0894138b4bfc48def9ed462b61.jpg

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlatego napisalem ta mysl

Doszedlem do konkluzji ze koronka taka jaj u mnie czyli otwory napowietrzajace u gory a nie na dole jest chyba praktyczniejsza w stosowaniu jesli mozna tak powiedziec

Zaczekajmy co powie berthold na pewno ma wieksze doswiadczenie ode mnie

Pozdrawiam

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Jak by popatrzeć na palniki podciągane pod 5 klasę to one mają podawanie powietrza od góry i od dołu , podawanie tylko np od góry powoduje że tam jest sporo za dużo powietrza i raczej nie ma szans na porządne spalenie i dopalenie ale już podawanie z góry i dołu naturalnie zmniejsza ciśnienie powietrza co skutkuje spokojniejszym dokładniejszym spalaniem , huczenie to wbrew pozorom nie jest dobrze a w dodatku w co niektórych palnika przez to tworzą się spieki , ja żadnego spieku na oczy jeszcze nie widziałem a spalałem nawet ekogroszek z węgla silnie spiekającego o indeksie rogi Ri 80 co nie powinno się teoretycznie palić a paliło na popiół jak z papierosa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.