Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pomoc w ustawieniu pieca Eko Pal 25kw


igor090

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, igor090 napisał:

Tak to wygląda na tych ustawieniach.

Witam.

Nie jest tak źle tak, węgiel w miarę spalony, płomień jest kocioł robi się biały w środku. A czy kolega nie czyści kotła tam jest dużo syfku na ściankach, a cielawe jak wymiennik...czysty?

Propozycja moja jest taka, zwiększ podawanie na 17sek i popatrz czy się nie pojawi niespalony opał, i daj znać jak temperatura... powinna iść w górę.

Ale opał to syfowaty ... jak kiedyś miałem trochę takiego różowego Taurona trochę mocy miał ale kamienie .....

Yaro.

Edytowane przez YaroXylen
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie jeszcze zostawiłem na tych 15s, mam już 53st, mozolnie to idzie mimo że na dworze +5st. Czyszczę raz w tygodniu piecyk. Zdjęcie przed wyczyszczeniem po nocce. Tak wygląda sytuacja na chwilę obecną :

IMG_20190105_113100.jpg

IMG_20190105_113114.jpg

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwiększ podawanie bo pali się tobie w środku palnika!!!

Albo przerwę skróć....

a z resztą to nie mój palnik...  :)))

Yaro

Edytowane przez YaroXylen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz , jak palnik się "'podkręci " , to moc przyjść musi . Spieki są bo zwiększyłeś moc . Jak problemem będą  tylko spieki , to da to się opanować dalszą dystrybucją powietrza na palniku . Nie chciałem Ci mieszać wszystkiego na raz ale jest tam jeszcze parę szczegółów na palniku - ale to sprawa dalsza.

W dalszym ciągu nie ma schematu instalacji i to dokładnego . Zdjęcia tu niewiele  dają , jak dla mnie to prawie nic , chyba że koledzy są w stanie na ich podstawie coś. wywnioskować.

Narazie to wynika z tego , że masz pomieszane razem podłogówkę z grzejnikami a to bez zaworu mieszającego na podłogówce dobrze działać nie będzie . Zimna woda z podłogówki zalewa i wystudza Ci kocioł . W takim układzie będziesz prawdopodobnie " gotował" podłogę jeżeli temperatura kotła wzrośnie.

Nie wiadomo nic o zaworach zwrotnych za pompami  itd. itp. Jednym słowem , żeby instalacja nie pożerała Ci niepotrzebnie energii  , musi być właściwie zrobiona. Bez dokładnego schematu , popartego przekrojami rur , ilością i mocą , lub ostatecznie wielkością grzejników  nie da się nic podpowiedzieć.

Dorażnie sugerowałbym wyłączenie pompy na poddasze , niech tam instalacja  pracuje grawitacyjnie . Odciąży to instalację i spowoduje podniesienie temperatury powrotu.

Wstaw dokładny schemat instalacji.

To jest układ zamknięty czy otwarty?

Edytowane przez Ryszard
Połączenie postów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I obserwuj czy nie wypada niespalony ale raczej przy takim dołku powinno być ok. i zaraz złapie temperatury :))

A może niech kolega na razie zamknie podłogę, tam nie ma zaworu 3D termostatu, chociaż chyba ktoś zdolny założył koledze termostat grzejnikowy i to w innym miejscu pomieszczeniu niż miałby kontrolować temperaturę :)))     ta podłoga będzie ....troszkę za ciepła....

Yaro

Edytowane przez Ryszard
Połączenie postów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to układ otwarty, z naczyniem przelewowym. Hmm pompę mogę odłączyć jedynie poprzez wypiecie zasilania z niej, ponieważ, obie działają na jednym zasilaniu i włączają się równocześnie. 

A zamknięcie głowicy termo podlogowki coś pomoże?

Da radę grawitacja na poddasze podać wodę bez pompy? 

Szczerze to nie bardzo wiem jak ten schemat ma wyglądać. Instalacja 1/2cala jakby co. 

 

W dniu 5.01.2019 o 12:06, YaroXylen napisał:

A może niech kolega na razie zamknie podłogę, tam nie ma zaworu 3D termostatu, chociaż chyba ktoś zdolny założył koledze termostat grzejnikowy i to w innym miejscu pomieszczeniu niż miałby kontrolować temperaturę :)))     ta podłoga będzie ....troszkę za ciepła....

Yaro

Nie mam nigdzie zaworów mieszających. Na podłogowke jest głowica termo otwarta na 5. Mogę ją zamknąć. 

Edytowane przez Ryszard
Połączenie postów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakręć podłogę pompy niech chodzą i patrz i patrz i........ daj znać jak temperatura. jak już złapie swoją to powolutku możesz puszczać podłogę

YARO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yaro , masz racje ale trudno radzić , jak nie widzisz schematu . Jedno jest pewne , kolega ma chyba dość dziwną instalacje.

Jeżeli to układ otwarty  , to wieje  grozą  w przypadku zagotowania kotła. A wtedy na rady będzie za póżno!!!!

Chyba że jednak jest zabezpieczony ale narazie tego nie widać.

Edytowane przez Jasa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wnioskuje
1. Dokladna analiza ukladu i niestety jego poprawki

2. Dokladne rozpracowanie tego sterownika

Chociaz przypuszczan ze dzieki wnikliwej analizie kolegow glowna przyczyna dziwnego dzialania jest sama instalacja


Pozdrawiam

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to faktycznie niewesolo. Niestety teraz na poprawki nie czas ale po sezonie grzewczym będzie trzeba założyć jakiś zawór 3d. Na zagotowanie kotła raczej nikłe szanse. 

Tak sytuacja wygląda przy ustawieniach 17s/50s dmuchawa 35%,podlogowka zamknięta. Temp dobila do 55 st (rzadki widok) :).  Z lewej strony robi się spiek. Groszek nie wypada. 

Tylko przy takich nastawach chyba zbankrutuje... 

IMG_20190105_122343.jpg

IMG_20190105_122352.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bankructwo ... no może nie.....to może być wina opału , jeśli nie przerzuca opału i nie kopci, a widzę za to sporo żużlowych spieków zdejmij troszkę dmuchawę na 33 i zobacz co dalej. Druga rzecz ...ty miałeś chłodno w domciu a teraz musi złapać temperaturę i troszkę więcej wessie domek ciepła, a jak się ustabilizuje to na pewno spadnie zużycie opału. A propos... na żużlowe spieki bardzo pomaga zwykłe wapno budowlane dodane do groszku :)))

Yaro

Edytowane przez YaroXylen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę, o Wapnie to nie słyszałem :) temp dobila to tych 55st. Zobaczymy co dalej, czy przy zamkniętej podlogowce się w miarę utrzyma.

Parametry w nadzorze, czyli w uśpieniu mam takie :

Przerwa przedmuchu 3 min 

Krotnosc 3

Czas przedmuchu 28s

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech kolega kupi na próbę jakiegoś dobrego opału, nawet ze 2 worki, może jakiegoś  bartexa silvera albo golda i zasypie to bedzie wiadomo czy wina opału czy szukać dalej ale patrząc zawartość popielnika to wyglada jak by ktoś kamienie z drogi pozbierał i tam wrzucił. Na palniku to juz calkiem galancje się pali a on nawet do 60 dojechać nie może a temp. na plusie. Dla porownania ja ma mniejszy palniczek bo malego batora i leci mi na niecałe 4kw a grzeje pewnie ze 150m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, igor090 napisał:

No proszę, o Wapnie to nie słyszałem :) temp dobila to tych 55st. Zobaczymy co dalej, czy przy zamkniętej podlogowce się w miarę utrzyma.

Parametry w nadzorze, czyli w uśpieniu mam takie :

Przerwa przedmuchu 3 min 

Krotnosc 3

Czas przedmuchu 28s

Z tym nadzorem już mieliłem sprawę trzeba patrzeć jak się zachowuje w postoju ale teraz rzadko powinien w nadzór wchodzić, czas przedmuchu trochę długi ale to wszystko zależy od węgla, może być za długi ale sam musisz wyłapać. Dmuchawę zdjąłeś?.. jeśli tak to można jeszcze skrócić przerwę podawania...

Yaro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to fakt temp na plusie więc ma łatwiej, chociaż szczerze to nie widziałem różnicy czy - 5 czy +5. 

Dmuchawe obnizylem o 5 % Obniżyć przerwę w czasie podawania? Wtedy będzie jeszcze częściej podawał, ateraz do tych 56 st dobija. 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znowu jeden problem nie rozwiazany a juz zaczyna się o czym innym. Jaki nadzór? Przecież w dalszym ciągu do zadanej dobić nie może a jak z takim bólem ta temperatura rośnie to ile on będzie w podtrzymaniu? minute a moze 2 a wiecna chwilę obecna szkoda sobie głowę tym zawracać. Jak to dobrze szło to po 40 minutach pracy powinien się odstawić a tam na palniku pełno towaru a temperatura jak krew z nosa idzie do góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatura doszła do tych 56 st. Nie chcę narazie dawać więcej bo zaraz sauna w domu, a nie mam ani 3d ani głowic termo. Wiem, że to nie czas na zawracanie głowy nadzorem ale jakieś parametry muszę ustawić 

Przy zmniejszonej dmuchawie bryła spiekow od strony podajnika na ruszcie, mniejsza 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno. Sprawdż uszczelnienie zespołu podającego na wejściu ramki montażowej do kotła - na wszelki wypadek objedż dookoła silikonem 300C oraz uszczelnienie pomiędzy rurą podajnika a głowicą - tam również silikon 300 C .

Przy braku uszczelnienia lub jego niedostatku tamtędy będzie wiać i zaburzać palenie na palniku.

Kto montował kocioł i zespół podający.?

Możliwie szybko odpowiedz , gdyż muszę na jakiś czas dzisiaj wyjechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, igor090 napisał:

Temperatura doszła do tych 56 st. Nie chcę narazie dawać więcej bo zaraz sauna w domu, a nie mam ani 3d ani głowic termo. Wiem, że to nie czas na zawracanie głowy nadzorem ale jakieś parametry muszę ustawić 

Przy zmniejszonej dmuchawie bryła spiekow od strony podajnika na ruszcie, mniejsza 

Czyli dochodzi do temperatury zadanej, i spieki powoli znikają? To dobrze. Chwilowo nic nie ruszaj. Teraz  spróbuj powoli puścić podłogę i poczekaj co się będzie działo. Tylko powoli odkręć abyś poczuł ręką że rura za zaworem robi się dobrze ciepła.. Jak się ustabilizuje to będziemy moc zdejmować, aby ustawić zapas jakby się ochłodziło i nie wyłączaj pomp muszą chodzić cały czas tylko będziesz musiał przykręcić grzejniki i uwaga aby nie zakręcić wszystkich tylko zostawić otwarty po jednym na każdą pompę aby nie zatrzymać obiegu wody przez pompy. Tutaj właśnie zaczyna się zakres pracy zaworu 3D lub 4D i głowic na grzejnikach. Niestety nie masz więc musisz improwizować aby choć trochę podnieść temperaturę powrotu wody do kotła. Pewnym i dosyć skutecznym rozwiązaniem jest otwarty ciągły obieg przez bojler CWU.

Nie zakręcaj do końca zaworów na grzejnikach!!

Po paru godzinach zobaczysz że zużycie węgla spadnie :))  ... przynajmniej powinno.

A termostaty i zawór 4D + obwód podłogowy musisz zrobić po sezonie, dopiero wtedy bedzie kocioł pracował ekonomicznie.

Yaro

Edytowane przez YaroXylen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chlopaki szacun

Znacie sie na temacie :-)



Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki Jasa ale też musiałem wyjechać, obstawiam, że nie ma takiego uszczelnienia skoro nawet na koronie nie było. Piec montowal znajomy hudraulik... 

Na 6 grzejników na poddaszu, mam 3 zamknięte a 3 otwarte na Maxa bo inaczej nie da rady zrobić. Podłogowke puściłem 3/5 i rura delikatnie ciepła się robi. Cwu również nie posiadam. Widziałem jeszcze przed odlreceniem ogrzewania podłogowego, że temp spadła do 52, teraz pomału rośnie. Mam nadzieję, ze dobije do zadanej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, igor090 napisał:

Widziałem jeszcze przed odlreceniem ogrzewania podłogowego, że temp spadła do 52, teraz pomału rośnie. Mam nadzieję, ze dobije do zadanej. 

Pompy chodzą cały czas? mam nadzieję... A kocioł się odstawił i temperatura spadła i on znowu ruszył? czy tak?

YARO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.