Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł na pellet Stalmark Ekosilver


Michu86

Rekomendowane odpowiedzi

Temperatura komory spalania? A co to w ogóle jest?
Domyślam się że to zadana temperatura wody w kotle ale jak to się ma jakości procesu spalania? Na jakiej zasadzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób sobie test  ,jeden dzień  ustaw  kocioł  na  65'C  a drugi na  70'C   u mnie  przy  70'C  komora spalania  jasno siwa  przy 65'C  widać ciemno szary nalot . 

Wiadomo że  wdarł się  błąd   ( temperatury komory spalania )  chodziło oczywiście  o zadaną  temperaturę kotła

czyli  dokładniej ujmując  zadaną temperaturę wody w kotle .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem - nic się nie zmieniło. Ponadto. Gdy kocioł doszedł do 70, to temp. nadal rosła na wskutek rozgrzanej ceramiki chyba do prawie 80'C więc to już mało bezpieczne było.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.10.2020 o 08:03, eliks napisał:

Nagraj to. Tak ciężko określić co się dzieje ale to raczej kwestia kotła a nie montażu.

Wyjaśniło się.

Przy bardzo dużym nadmuchu klapka przy wentylatorze się telepała.

Nadmuch był za mocny (testowałem ustawienia do spalania pelletu pod dyktando serwisu), po zmniejszeniu wszystko jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JakubS: Ustaw w menu instalatora 80st max temp kotła i będzie ok. Nie ma strachu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też czasami dochodzi do 80'C   ale wszystko jest pod kontrolą .

JakubS

Należy dążyć do utrzymania  jasno szarego nalotu w komorze spalania , ciemny nalot oznacza  słabe spalanie

( mało powietrza albo za dużo pelletu )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc nie za bardzo rozumiem skąd to wynika. Co to znaczy optymalnie? Nie dorabiacie Wy czasem jakiejś filozofii obywatelu ;) ?? Wytłumacz mi to naukowo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Żadnej filozofii nikt nie dorabia ,  aby na powrocie do kotła było bezpieczne  55'C to bezpieczniej trzymać zadaną temperaturę kotła co najmniej o 10'C wyżej .     

Co by nie było tak piknie , kociołek, który zachwalałem  okazał się delikatny jak  tancerka w balecie ,  ślimak podajnika wewnętrznego  normalnie szlag trafił  , trefny element skoro pękł  .   Dla przykładu ślimak w starym palinku Kostrzewy jaki posiadałem  wykonany jest z znacznie grubszego materiału .

W dniu 22.11.2020 o 14:46, JakubS napisał:

Ale u mnie jest szaro. Nie muszę mieć 80 stopni na kotle aby tak było.

80'C to już sporadyczny maks .   70'C  optimum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dobrze że pękł. Dziwne swoją drogą. Może w worku miałeś kamień jakiś albo coś innego. Dziwne że metalowy element pęka transportując kawałki sprasowanych trocin. Ale dobrze wiedzieć że to może się stać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A grzałki wam jeszcze działają? Macie PSXa czy tą biała z czerwonym kablem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z takich dziwnych spraw....

To zatkało mi ślimak od zasypu zabił go kawałek drewna, a pale olimpem, i zdarzają się kolorowe groszki. Jaki kraj taki OLIMP.

20210116_153915.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kocioł ma to do siebie że przy trochę dłuższym pellecie potrafi się zaklinować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to dobra Ukraina jest. Sam takim paliłem na początku przygody z peletem i też złego słowa nie powiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie, lokalni to są w sprzedaży z wysyłką gratis :-) Pomyśl jaką fabrykę musieli by mieć przy sprzedaży na tym poziomie, jak drugi Stelmet. Ale nie masz co się zrażać, grunt że to dobry pellet.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie zrażam. Widziałem po prostu dyskusję właściciela na temat tego skąd pozyskuje trociny - gdzieś na tym forum albo na fb. Nie pamiętam. Stąd był mój wniosek że są producentem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Niby jak piec w standardzie chodzi na 5 proc mocy jak kociol w trybie praca chodzi na 100 proc a w podtrzymaniu na 30 proc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Stoję przed zakupem po raz pierwszy pelletu do Stalmarka Ekosilver. Bardzo proszę kolegów użytkowników tego kotła o wskazanie z doświadczenia jaki pellet do niego zakupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ponawiam prośbę o doradzenie jaki pellet na początek? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Zobacz do jakiego masz dostęp. Wstaw tutaj i ludzie doradzą który lepiej kupić.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stoję przed zakupem po raz pierwszy pelletu do Stalmarka Ekosilver. Bardzo proszę kolegów użytkowników tego kotła o wskazanie z doświadczenia jaki pellet do niego zakupić?
Ja zasypuje pelletem kupionym w lokalnym tartaku.
Najważniejsze aby nie miał plastiku i innych dodatków.
Kocioł ustawisz pod dany pellet i potem się tego trzymaj aż nie zmienisz pelletu.
U mnie chwilę trwalo zanim ustawiłem kocioł, ale to się robię na telefon z serwisem który podaje jakie parametry i o ile zmienić.
Jak testować pellet (test wody itd) znajdziesz na forum.

Wysłane z mojego SM-N970F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.