Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kotły i palniki pelletowe - Wasze wrażenia i opinie


Benton661

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, Dracogo napisał:

A co kolego, temat nie na rączkę?

Czyżbyś był powiązany z dystrybutoren, że prawda w oczy kole?

Daj spokój Dracogo, nie przeginaj pały !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już wiem dlaczego fachowcy z branży pelletowej kręcą nosem na bufor. Choć muszę Wam powiedzieć , że mój kocioł pracuje w większości na mocy minimalnej z czego ja byłem i jestem bardzo zadowolony i moduluje sobie tę moc i kiszenia pelletu nie widzę . Czyli coś w tym jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie interesuje mnie ile kto zarabia, tylko ile mam na koncu zaplacic za to lub owo.

A wracajac do kotla: To sa jakies wady /minusy tego kotla? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najfajniejsze jest to, że mimo jednego wyjątku, to kawał fajnego, merytorycznego tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zasobnik na cwu to zglosiles?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było, jak Sambor pisał o wysokosci kotłowni - nie masz kwitu z UDT i po gwarancji. 

A zasobnik wyciąłem, żeby miec alibi (a na serio podłaczyłem sie do sieci).

Teraz często kotłownie są na parterze, wylanie sie tony gorącej wody w razie rozszczelnienia jest jednak jakims ryzykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Dracogo napisał:

Może i mogę, ale nie jestem zainteresowany.

Ale Ci mogę dać do zrozumienia, że wiem jak to działa i jest możliwe, że cena u dystrybutora lokalnego, jest niższa od ceny fabrycznej, która jest zawyżana celowo, żeby było z czego obniżać.

Więc tak to jest, że naogół każdy dystrybutor, negocjuje ceny indywidualnie. Ale cena produktu, zawsze będzie u niego niższa od fabrycznej, która figuruje tylko w takich cennikach, pokazywanych potencjalnym klientom. Czyli jest to praktycznie ściema.

W przypadku montażu kotła przez tegoż dystrybutora, podatek dla klienta zostaje obniżony z 23 do 8% co jest dopuszczalne z racji tego, że kocioł sprzedawany jest wraz z instalacją, czyli usługą, a ta jest niżej opodatkowana. I to najbardziej obniża cenę zestawu, bo aż o 15%

Wszystko zgodnie z prawem.

Dystrybutor odzyska różnicę w podatku i stratny nie będzie, a zarobi jeszcze na instalacji.

 

 

 

 

Darcogo=Darecki  zna to z autopsji, bo kupując zestaw z Igneo z bajerami  nigdy nie pochwalił się ile zapłacił  do swojego śmieciucha na forum Kostrzewy

Nigdy na forum Kostrzewy nie pokazał również fotek ze ze swojej instalacji i kotla ( tu też tego nie oczekujcie) 

Ten Dracogo, to w 100% gość wywalony z forum Kostrzewy. 

Glupa klei, że nie mógł ogarnąć swojej instalacji połączonej z Igneo, a Darecki ( czyli on sam sobie) sam sobie pomógł. Prostak jakich mało... 

Tam nadepnąłeś mi na odcisk, więc będziesz czuł mój oddech na swoich plecach - urlopowiczu. 

Niby głupi bo nie ogarniał własnej instalacji i Igneo, a tu na każdy temat ma coś dopowiedzenia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@robin60 Ale TY nie masz takiego kotla...

Ja tez lubie dyskusje na argumenty.

Chcialbym aby uzytkownicy tego kotla potwierdzili w przyszlosci np. cieplomierzem jego sprawnosc w domu, nie w laboratorium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Puławiak napisał:

Tu macie jeszcze inną ciekawostkę papier duńczyka BS+ co ciekawe w 10 sprawność na mocy minimalnej rośnie niewiele ale jednak ale już w mocach 16 i 25 spada niewiele ale jednak.

Ciekawsze jest to:

https://docs.wixstatic.com/ugd/7718f7_cb047fe142044e46ab5689c3bee09098.pdf

Te same wymiary, ta samo pojemność wodna dla wszystkich mocy. Wychodzi na to, że cały typoszereg ma chyba ten sam wymiennik. Zresztą o wybitnie interesujacej konstrukcji.

Edytowane przez HarryH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem tak , wystarczy mi jak bym zobaczył jak ten kocioł pracuje na mocy minimalnej jak moduluje z jaką mocą przy odbiorze KW przez układ CO i w tedy bym wiedział , czy mój zrobiony za 3 tyś jest gorszy od tego za 12,5 tyś Panowie.

I w tedy wszystko by dla mnie stało się jasne jak słońce w sprawie bufora no i kotła rzecz jasna.

A może ktoś odważny się zgłosi na ochotnika bym mógł to zobaczyć.

Edytowane przez robin60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawa dyskusja dającą do myślenia ;) 

Ale zastanawiam się z czego biorą się różnice w sezonowych sprawnościach dla kotłów pelletowych i na ekogroszek dla Ekoprojektu. 

Dla "eko" sprawności sezonowe przekraczające 80% są na porządku dziennym. Tutaj z załączonych linków do "peleciaków" dobrej klasy są poniżej 80% (zastrzegam że innych kotłów nie sprawdzałem). Jak to można wytłumaczyć od strony technicznej czy eksploatacyjnej? Wiem że ten procent/dwa może wielkiej różnicy nie robi ale tak czy siak jest to zastanawiające.

Przecież kotły palletowe są z natury nowocześniejsze w samej budowie i sterowaniu. Więc o co może chodzić??? Czy to kwestia samej matematyki badań czy coś jeszcze? 

Żeby nie być gołosłownym, badania mojego kotła (sorry że w temacie dot kotłów na pellet):

https://powietrze.malopolska.pl/wp-content/uploads/2018/03/SAS_SOLID_badania.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, eliks napisał:

Zależy od domu i założonego komfortu. Ja nie siedzę w zimę w domu w swetrze. Gdybym trzymał 21 stopni to pewnie 3 dni kocioł by się nie odpalał, ale że trzymam minimum 23 stopnie, to się odpala, a ja wszystkie zasypy skrupulatnie zapisuję żeby potem móc się z tą wiedzą z forumowiczami podzielić.

Ja nie muszę zapisywać, skoro sterownik zlicza wszystkie spalone kg. paliwa i mam to zapisane na serwerach. Temperatury jakie utrzymujesz, do zdrowych nie należą, więc poza większymi wydatkami na paliwo, może to skutkować, także większymi wydatkami na leki. Ale o tym, to poczytaj sobie na forach medycznych.

 

Tu także warto poczytać.

https://www.mieszkajbezpiecznie.pl/artykuly/103,jaka-jest-idealna-temperatura-w-domu/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia skąd się biorą te wartości przy ekogrochu. W Lagunie nawet w DTRce masz zapisaną sprawność sezonową na poziomie 81%. 

 

Cytat

Temperatury jakie utrzymujesz, do zdrowych nie należą, więc poza większymi wydatkami na paliwo, może to skutkować, także większymi wydatkami na leki.

Tak tak, pewnie raka od tego dostanę. Prędzej dostanie Puławiak od tych Chesterfieldów :)

Edytowane przez eliks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, eliks napisał:

Nie mam pojęcia skąd się biorą te wartości przy ekogrochu. W Lagunie nawet w DTRce masz zapisaną sprawność sezonową na poziomie 81%. 

 

Tak tak, pewnie raka od tego dostanę. Prędzej dostanie Puławiak od tych Chesterfieldów :)

Albo od siedzenia na forach - chestery w trakcie rzucania - sprawdzałem analizatorem emisję z chesterów i niestety nie mieszczą się w ekoprojekcie

Edytowane przez Puławiak
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, eliks napisał:

@DracogoAle przecież ktoś tu podawał ceny we Włoszech i na eBayu, które pokazywały że kotły nie podrożały TYLKO w Polsce. Rozumiem, że wraz z udowodnieniem Ci braku racji, wsiadłeś na zarobki.

Mnie nie interesuje, ile kolega handlarz na tym zarabia. Celem mojego wywodu było pokazanie, jak to jest możliwe, że cena końcowa jest niższa od fabrycznej, która jest zawsze celowo zawyżana.
I tyle w temacie. Ale widać, że nie zrozumiałeś.

A kolega handlarz nie zaprzeczył, że tak właśnie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.