Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kotły i palniki pelletowe - Wasze wrażenia i opinie


Benton661

Rekomendowane odpowiedzi

20 minut temu, Dracogo napisał:

Tylko po co, palnik miałby pracować na mocy minimalnej po załadowaniu bufora? W instalacjach z buforami, palnik też pracuje w trybie start/stop.Dogrzewa bufor, pracując na dużej mocy, a potem się wygasza.

Nie wiem :). Ale moglby skoro w tym kotle sprawnosc jest wyzsza niz na nominalnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Dlatego, że temperatura w budynku, nie spadła od ostatniego dogrzewania niżej, niż do 20,3 a w ciągu dnia osiągała 21-22,5 stopnia. Słońca, nie da się powstrzymać, ale nikt nie narzeka, na taki wzrost temperatury, powyżej zadanej.
Więc przez 3 ostatnie dni, palnik spalił około 9 kg. pelletu.

Zależy od domu i założonego komfortu. Ja nie siedzę w zimę w domu w swetrze. Gdybym trzymał 21 stopni to pewnie 3 dni kocioł by się nie odpalał, ale że trzymam minimum 23 stopnie, to się odpala, a ja wszystkie zasypy skrupulatnie zapisuję żeby potem móc się z tą wiedzą z forumowiczami podzielić. Największy komfort to mają gaziarze, w domu 19-21 stopni i twierdzą że komfortowo ciepło a kiedy mogą, dogrzewają się kozami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Dracogo napisał:

No i już wiadomo teraz, kto ma największy wpływ na wzrost cen owych kotłów na polskim rynku. Kolega handlarz.

 

 

chciałbym mieć takie możliwości lecz niestety ceny zostały podniesione w fabryce a moja marża pozostała na tym samym poziomie żeby nie zepsuć sobie rynku i nie zszokować ludzi ceną. Ale dzięki za docenienie szkoda niestety że to tylko przecenie. Gdzieś wcześniej wrzucałem cenniki fabryczne urządzeń edilkamina zobacz sobie tam ceny katalogowe. Kocioł Laguna P 18 + Kit R kosztuje fabrycznie netto 17 320 zł a u mnie taki zestaw możesz kupić za 13 425 zł netto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że ta sprawność, nie dotyczy zapewne kotła, tylko samego palnika.
Sprawność kotła spada wraz z jego mocą. Najwyższa jest wtedy, gdy kocioł pracuje z mocą nominalną, a nie będzie z taką pracował, gdy palnik będzie działał z mocą mininalną.

Mieszanie pojęć doprowadza do tego, że marketing robi w głowach naiwnych czytających zamęt, a oni dają się nabrać na reklamowe hasełka.

A fakty są takie, że sprawność palnika i kotła, to są 2 odrębne parametry, które nie zmieniają się jednakowo, pod wpływem spadku mocy.

I tyle w temacie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, PioBin napisał:

Jakos pozno te wiadomosci od Ciebie sie ukazaly. Nie wiem czy tylko u mnie. Nie wazne.

Racja. Zrobił się mały zamęt z kolejnością postów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Puławiak napisał:

A i wywróce teraz też trochę teorię bo zgodnie z danymi technicznymi sprawność kotła przy mocy minimalnej jest wyższa 3,1 - 92,1% niż przy mocy nominalnej 16,5 kW - 91,3%. 

@Dracogo Taka byla odpowiedz.

Edytowane przez PioBin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Dracogo napisał:

Tylko, że ta sprawność, nie dotyczy zapewne kotła, tylko samego palnika.
Sprawność kotła spada wraz z jego mocą. Najwyższa jest wtedy, gdy kocioł pracuje z mocą nominalną, a nie będzie z taką pracował, gdy palnik będzie działał z mocą mininalną.

Mieszanie pojęć doprowadza do tego, że marketing robi w głowach naiwnych czytających zamęt, a oni dają się nabrać na reklamowe hasełka.

A fakty są takie, że sprawność palnika i kotła, to są 2 odrębne parametry, które nie zmieniają się jednakowo, pod wpływem spadku mocy.

I tyle w temacie.

 

Acha czyli to badanie i certyfikat nie dotyczy kotła tylko palnika ? A to ciekawe https://powietrze.malopolska.pl/wp-content/uploads/2018/07/Badania-laguna-P.pdf

i jeszcze instrukcja: tam pewnie też podane są dane samego palnika 

https://powietrze.malopolska.pl/wp-content/uploads/2018/07/INSTRUKCJA-Laguna.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Puławiak napisał:

A i wywróce teraz też trochę teorię bo zgodnie z danymi technicznymi sprawność kotła przy mocy minimalnej jest wyższa 3,1 - 92,1% niż przy mocy nominalnej 16,5 kW - 91,3%. 

No teraz to mnie zastrzeliłeś, kolego Puławiak :). Jeśli to prawda, to nastąpi totalna rewolucja w mojej głowie :)

Edytowane przez Benton661
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Certyfikaty robione są we Włoszech. Wątpię żeby tam Pan Kazio klepnął pieczątkę w garażu :) Kiedyś @Visitor1230 ładnie opisał różnice między węglakami z palnikiem pelletowym i prawdziwymi kotłami na pellet. Jak wygląda spalanie, jak działa podciśnienie itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, HarryH napisał:

To chyba też już nie twierdzisz, że bufor jest potrzebny?

Sam już nie wiem, co o tym myśleć :) muszę to przetrawić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Puławiak napisał:

Strona zablokowana z powodu próby wyłudzenia danych, tak mi wyskakuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Puławiak napisał:

Gdzieś wcześniej wrzucałem cenniki fabryczne urządzeń edilkamina zobacz sobie tam ceny katalogowe. Kocioł Laguna P 18 + Kit R kosztuje fabrycznie netto 17 320 zł a u mnie taki zestaw możesz kupić za 13 425 zł netto

Może i mogę, ale nie jestem zainteresowany.

Ale Ci mogę dać do zrozumienia, że wiem jak to działa i jest możliwe, że cena u dystrybutora lokalnego, jest niższa od ceny fabrycznej, która jest zawyżana celowo, żeby było z czego obniżać.

Więc tak to jest, że naogół każdy dystrybutor, negocjuje ceny indywidualnie. Ale cena produktu, zawsze będzie u niego niższa od fabrycznej, która figuruje tylko w takich cennikach, pokazywanych potencjalnym klientom. Czyli jest to praktycznie ściema.

W przypadku montażu kotła przez tegoż dystrybutora, podatek dla klienta zostaje obniżony z 23 do 8% co jest dopuszczalne z racji tego, że kocioł sprzedawany jest wraz z instalacją, czyli usługą, a ta jest niżej opodatkowana. I to najbardziej obniża cenę zestawu, bo aż o 15%

Wszystko zgodnie z prawem.

Dystrybutor odzyska różnicę w podatku i stratny nie będzie, a zarobi jeszcze na instalacji.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dziala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze Lazar z nierdzewki, niby kondensacyjny, który w ogóle nie wymaga ochrony powrotu. Montuje się kocioł jak w XIX w - ile w kotle, tyle na grzejnikach. Tu bufor teoretycznie znacznie pogarsza sprawność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Dracogo napisał:

Może i mogę, ale nie jestem zainteresowany.

Ale Ci mogę dać do zrozumienia, że wiem jak to działa i jest możliwe, że cena u dystrybutora lokalnego, jest niższa od ceny fabrycznej, która jest zawyżana celowo, żeby było z czego obniżać.

Więc tak to jest, że naogół każdy dystrybutor, negocjuje ceny indywidualnie. Ale cena produktu, zawsze będzie u niego niższa od fabrycznej, która figuruje tylko w takich cennikach, pokazywanych potencjalnym klientom. Czyli jest to praktycznie ściema.

W przypadku montażu kotła przez tegoż dystrybutora, podatek dla klienta zostaje obniżony z 23 do 8% co jest dopuszczalne z racji tego, że kocioł sprzedawany jest wraz z instalacją, czyli usługą, a ta jest niżej opodatkowana. I to najbardziej obniża cenę zestawu, bo aż o 15%

Wszystko zgodnie z prawem.

Dystrybutor odzyska różnicę w podatku i stratny nie będzie, a zarobi jeszcze na instalacji.

 

 

 

 

Ale celowo podałem ceny netto

Edytowane przez Puławiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co kolego, temat nie na rączkę?

Czyżbyś był powiązany z dystrybutoren, że prawda w oczy kole?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DracogoAle przecież ktoś tu podawał ceny we Włoszech i na eBayu, które pokazywały że kotły nie podrożały TYLKO w Polsce. Rozumiem, że wraz z udowodnieniem Ci braku racji, wsiadłeś na zarobki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, robin60 napisał:

No właśnie kolego @Benton661 i co Ty na to. BBBBBOOOOOOLLLLLL Głowy jak u mnie.

Jak mawiał Sokrates czy inny mądrala : WIEM, ŻE NIC NIE WIEM heheh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.