Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Retopal I Ekoret Prosto Z Kopalni - Brał Ktoś?


robertokot25

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanownych Forumowiczów.

 

 W październiku kupiłem w sklepie internetowym KHW Ekoret. Przyjechał suchy, bez miału w mocnych workach.

Spalał się dobrze bez spieków i żużlu. Popiołu po wyczyszczeniu kotła i zważeniu wyszło 6,5%. Czasem w popielniku jakiś mały kamyk. Zwiększone spalanie w porównaniu do mocniejszego Golda zauważyłem tylko w najzimniejsze dni zimy.

Gdyby był tańszy to kupiłbym go na przyszły sezon. Paliłem też groszkomiałem ale korzyści finansowe niewielkie a dużo suszenia i czyszczenia koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli resumując Retopal jest lepszym eko-grochem?. Zbieram informacje gdyż w tym roku będzie to mój pierwszy zakup ekogroszku i nie chciałbym "wtopić" kasy w nie efektywny opał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem 2-05-2017 i już dzisiaj mam na podwórku także błyskawicznie. Znaczy przed bramą bo oni przyjeżdżają 10 metrowym samochodem więc nie było jak wyrobić się w bramę. Także dla osób które mają wąsko na ulicy taka informacja. Nie wiem czy suchy bo odbierał teść. (Nie chcieli żadnego upoważnienia mimo, że zadzwoniono do mnie, że trzeba jak nie będę odbierał osobiście). Jak się pali, czy suchy i w ogóle dam znać jak skończę obecny węgiel, tj. około 15 dni jeszcze zostało chyba, że będzie można wyłączyć CO to pewnie dużej. Kupiłem 1 paletę testowo na lato.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem w stanie teraz przeczytać całego tematu, szczególnie na telefonie, 

 

może mi ktoś powiedzieć czy można zamówić 3 lub 4 tony ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo się cieszę że wreszcie taka sprzedaż ruszyła,  im mniej pośredników tym lepiej.

Ja mam ostatnie 200kg w piwnicy węgla luzem,  i bede chciał zamówić ze 3 tony tego Retopala.

Tylko zastanawiam się czy warto jeszcze poczekać,  do czerwca?  Ale pewnie nie stanieje, jak znam życie... A przynajmniej teraz jest sprawdzony - czytając komentarze pozytywne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ino nie spodziewaj się popiołu jak z papierosa - ma sporą zawartość części niepalnych (wg mnie te deklarowane 10%). I nie lubi nadmiernego wiatru.

Najlepiej wziąć na próbę mniejszą ilość, i samemu ocenić co to warte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem 1 palete - 750kg.

Do tej pory paliłem węglem z Kazimierza Juliusza,  a później Piastem 1 sezon jak tamtego brakło. Liczę na to że będzie jakościowo porównywany - mam nadzieje...

Nadmuchu raczej nie ruszam bo pale na PID. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie Pisat-Ziemowit. Retopal od początku był produkowany w Piast II (była KWK Czeczott), była to i jest również mieszanka węgli pochodzących z kopalń KWSA.

Niedawno PGG przejęło kopalnie KHW - możliwe, że Retopal będzie wzbogacany węglami z Wesołej, czy Staszic, bo od kiedy KWK Brzeszcze przeniesiono z KWSA do Taurona, nie mają czym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak to chodzi ? Nie zakopci po podaniu ?

Też tym testowo paliłem - spalić się da, ale jednak kocioł się brudził trochę. Jak ustawiałem by nie smrodził, to się spiekał trochę. Ale moc ma ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy warto zamówić Retopala do ogrzewania domu w trakcie zimy tak aby tylko woda nie zamarzała? Wprowadzam się za około 2-3 lata a piec niedawno zamontowany. Jakie może wyjść jego spalanie ustawiając minimum na mieszaczu (posiadam siłownik), zaś na piecu myślę około 55-60st, podobno taka jest zalecana. Piec Kawah Eko Duo 20kW sterownik ecoMAX 910R1 simtouch. Kupiłem na próbę na pobliskim składzie, poszło 40kg na dobę a cenowo 1000zł/t

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Retopal nadaje się do grzania cały rok. Niewątpliwa zaleta, to bardzo długie podtrzymanie, a kocioł prawdopodobnie będzie pracował z przerwami.

Ile spalisz, to kwestia poprawnych ustawień oraz zapotrzebowania. Nowe budynki, pomijając te budowane "na sucho", zużywają bardzo dużo energii - częste, intensywne wietrzenie przyspiesza proces osuszania.

Kolega postawił dom z kermazytu, sezon grzewczy rozpoczął we wrześniu 2016, w listopadzie już było OK.

Inny ma dom z pustaków, spore zużycie miał praktycznie przez cały pierwszy sezon.

Tak, że 40kg niech Cię nie przeraża, będzie coraz lepiej. Grzej słabo, wietrz krótko ale intensywnie, aby wymieniać całe powietrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. Retopal to w tej chwili najlepszy węgiel dostępny na rynku do podajników. / wiele węgli testowałem/ Bardzo dobrze sprawdza się. Jedynie w temperaturach poniżej -10C lepszym rozwiązaniem by były Chwałowice. Ale to szczegół. Co do zużycia to niestety przy noworemontowanych i nowych budynkach tak jest :) . Musisz "wygrzać" dom żeby spalanie się ustabilizowało do poziomu przyzwoitego.  Zobaczymy co dalej będzie z jakością Retopala.Ponoć po połączeniu z KHW są naciski żeby do tych worków dodawać inne węgle z innych kopalń. Bo retopal się bardzo dobrze sprzedaje a inne kopalnie w tej chwili maja zastój w sprzedaży ekogroszku. Boję się że ktoś wpadnie na pomysł mieszania :( i wtedy znów trzeba będzie szukać innego rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.