Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Retopal I Ekoret Prosto Z Kopalni - Brał Ktoś?


robertokot25

Rekomendowane odpowiedzi

ha ha dobre. Katowicki Holding WĘGLOWY sprowadza węgiel od ruskich :) Jak maja Juliusza z Sosnowca pod nosem  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kecajbi Juliusz w Sosnowcu to jest zakład przeróbczy i nie ma tam wydobycia. Zwożą tam węgiel właśnie ruski, z Wesołej. Nie wożą już z Kazimierza - Juliusza bo zamknięty. Z tych trzech węgli powstawał Ekoret. Nie wiem czym teraz zastąpili Kazimierza.

Załadunek wygląda tak że ładowarka sypie na przesiewacz łyżkę tego, łyżkę tego(mają określoną proporcję na ekoret, bo jest na przykład tez w sprzedaży e-groszek- granulacja ta sama tylko inna proporcja). Nie jest to w żaden sposób mieszane wcześniej.

Co do retopalu to workują prosto z produkcji(z płuczki) więc zawsze będzie mokry. Retopal w big-bagi lądują nawet pod chmurką tak że jeszcze lepiej.

Foto sprzed chwili, jestem właśnie na PiastII. Aktualnie leje deszcz...

post-2974-0-36670800-1487840218_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mówię że w Juliuszu jest produkcja. :) Tak w Sosnowcu jest zakład przeróbczy. Ja się tylko nie zgadzam z informacją że dodają "ruskiego" dodatku .. , bo to akurat nieprawda :( . Jak nie wierzysz możesz zadzwonić do nich i ich zapytać. Jeśli chodzi o mieszanie to... Tak to prawda z kilku swoich  kopalń to mieszają . Jak zadzwonisz na infolinie to kobieta Ci powie że nie mogą podać tego. :) co dla mnie jest lekko dziwne. Na szczęście mam kolegi w KHW więc wiem z jakich polskich kopalń jest to mieszane. Ale na bank nie jest to ruski ani białoruski :)   Swoją drogą jak wiem z jakich kopalń to biorą to raczej bym się nie decydował na zakup :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ale jeśli ktoś mi mówi że informacja poufna to tego nie paplam na lewo i prawo :) Ale fakt zdziwiłem się :)  Swoją droga jak na dostawcę powinni napisać kto jest producentem. To że , Oni to przepakowywują w swoje worki nie znaczy że nie są zobowiązani podać składu, czy tez miejsca pochodzenia. :( Ale być może mają dobre układy z Inspekcją Handlową i się ich nie czepiają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty masz kolegów a ja jestem kierowcą i jeżdżę głównie po kopalniach i coś tam chyba wiem...

Nie wiem jak na przeróbczym w tej chwili ale 2 lata temu na pewno ruski węgiel tam dorzucali. Wiem bo wielokrotnie widziałem jak były dostawy na plac a wagowa miała na kartce schemat w jakie miejsce na placu jaki węgiel mają wysypywać. Na tej kartce było napisane: Wesoła -zwał A, Staszic - zwał B, Suek- zwał C. A co to Suek? Ruski węgiel. Trochę też dziwne że nie chcą podać z jakich węgli jest robiony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tak Retopal z PGG :

 

- jeśli chodzi o wilgotność to jest bardzo dobrze... tylko trochę wilgotny... w porównaniu do zamówień z Bartexu i Superopał z początków jesieni zeszłego roku jest wręcz suchy... Bartex I superopał był bardzo mokry

 

- granulacja ładna - bez miału.. wysypałem kilka worków

 

- worki dosyć mocne - białe z napisami, wyrywkowo zważyłem i jest te deklarowane 25kg

 

- paleta nieuszkodzona. bardzo dobrze że pakują to po 750kg, bo jak kiedyś zmawiałem z innych firm gdzie było pakowanie po tonie, to te palety często były uszkodzone

 

- firma kurierska jakaś inna - nie poczta polska

 

Zobaczymy jak będzie się palił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Niestety, dziwnym trafem węgiel wg analizy jest wyjątkowo kaloryczny. Palę nadal tym węglem i trudno uwierzyć w to.... Skoro Ekoret ma prawie 28MJ, to ile ma węgiel Retopal? 32? Niemożliwe! Zatem trzeba było by sprawdzic oba w niezależnym laboratorium. Tylko pewnie nie mało to kosztuje. Wypada zrobić zbiórkę na forum i obalić wszystkie mity o tych markach węgla....

post-63334-1490162134,0607_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To było do przewidzenia....

 

jak jest czas na zabawe i srodki finansowe to zostaje tylko niezalezne laboratorium i sprawa w sadzie, z tym ze dla 1-3 palet chyba gra nie warta swieczki

rozumiem jak by zakupic tego badziestwa 20 ton :)

 

dlatego ja bralem w tamtym roku  ze skladu obok siebie orginalnie pakowany ekoret-4 worki i spalanie bylo srednie jak za te pieniazki.

 

sam sie zastanawiam w tym roku gdzie kupic dobry eko bo z tym opalem z roku na rok coraz gorzej albo drozej :)

 

pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz palę tylko Retopalem z PGG. Piec mi coraz to bardziej wchodził na podtrzymanie, przy tych dodatnich temperaturach. Na Chwałowicach tworzyły mi się przez to duże spieki koksowe. Teraz nie mam z tym problemu. A propo. Worki nie do "zdarcia" przy przerzucaniu . Eko na palecie dostałem bardzo suche. W zasadzie nic tylko do podajnika wrzucać. Popiołu bardzo mało. Trochę spieków zużlowych. Podajnik zdecydowanie ciszej chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Również dzisiaj przyjechała do mnie paleta retopalu (750kg w poniedziałek rano zamówione a dzisiaj już o 9 rano kurier podjechał wiec sprężają się ładnie od zamówienia 24h i w domciu opał ) . Węgiel suchy ładnie zapakowany i jak poprzednicy piszą worki nie do zdarcia. Musiałem rozcinać nożyczkami obok zgrzewu :).

Co do spalania dam znać za jakiś czas jak to się pali, dzisiaj wieczorkiem wrzucę 5 worków do zasobnika. U mnie cały czas chodzi podłogówka i jeden grzejnik w łazience na minimum. Teraz ma być troszkę chłodniej przez kilka dni wiec jakieś porównanie będzie do tego groszku co obecnie mam.

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fajnie by było jak by chociaż spadło do 760 pln za tone :).

ale chyba wszędzie węgiel poszedł w gore bo firmy kurierskie podwyższyły cenę transportu :(

tak czy siak jak się spisze ten retopal to i tak warto wydać te 800 pln niż w ciemno brać na składzie .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy Retopal da np. radę w ostre mrozy czy trzeba mieć mocniejszy węgiel? Pytam bo chcę zakupić węgla na całą zimę wcześniej by o dosuszyć i oczywiście taniej kupić. (jak zejdą z ceny)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.