Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ceny Węgla W 2018 Roku.


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Tydzień temu załapałem się na cenę przed obniżką, ale i tak wiadomość jest pocieszająca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzi nastraszyli zimą stulecia i kupowali opał na potęgę w dużych ilościach na zapas.. a zimy jak nie było tak nie ma.... i teraz pewnie zastój w handlu...

 

w USA/Kanadzie mają taką zimą - wcześniej czy później i do nas zawita :P

 

pytanie czy PGG otworzyło zapowiadane nowe fronty w piaście /zimowicie i jak to się przyłoży na ilość wydobycia?

 

dodatkowo planują otworzyć (reaktywować ) po jednej kopalni węgla energetycznego i koksowego 

 

a z drugiej strony, u germańców z początkiem tego roku zamknęli ostatnie kopalnie węgla kamiennego i powstaje luka na 6 mln ton węgla. Ciekawe czy całą tą lukę przejmą "strategiczni partnerzy germanców" czy jednak uda się Polskim producentom trochę tą lukę wypełnić.

 

do 2022 OKD planuje zamknąć wszystkie swoje kopalnie węgla kamiennego  - ale osobiście w to nie wierzę :P bo tam mają niezły bałagan delikatnie mówiąc.

 

Także ciekawe czasy się szykują 

 

Mnie najbardziej interesuje reaktywacja kopalni w zagłębiu sosnowieckim. Czy ktoś ma jakieś wieści np. z tego projektu:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na temat stosunkowo wysokich cen miałów do ekogroszków już pisałem w innym wątku. 

Dodam tylko że jak ten niekorzystny stosunek się nie zmieni to na przyszły sezon kupuję ekogroszek i basta. Dla mnie, dany miał o podobnej kaloryczności jak dany ekogroszek powinien być co najmniej 40% tańszy od danego ekogroszku abym się skusił na  partię próbną nawet. Próg 40% jest nie negocjowalny :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Już się ucieszyłem że kolejna obniżka w Bartexie ale ta cena już utrzymuje sie od Black Friday czyli juz grubo ponad miesiąc. Ale bądźmy dobrej myśli : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Silver z Obi spala się średnio - jest chyba duża domieszka Piasta bo od dołu jest niebieskawy płomień - brak spieków koksowych - za to popioł się zlepia... może na markety dają jakiś gorszy sort.. i mokry jakby go kapali 2 lata w basenie, co najmniej miesiąc suszenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 tygodnie temu 8.01.2018 groszek 28MJ/kg z Sośnicy (prosto z kopalni) 603 zł/t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartex Silver z Obi był wilgotny i posiadał sporo miału pozostawiał również spore ilości kalafiorów ( jak za 800 zł z promocji to ok :) ). Ogólnie cieszę się, że już go wypaliłem i teraz zaczynem Skrabka z Bobrek po 1050 z lokalnego składu woj. mazowieckie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartex Silver z Obi był wilgotny i posiadał sporo miału pozostawiał również spore ilości kalafiorów ( jak za 800 zł z promocji to ok :) ). Ogólnie cieszę się, że już go wypaliłem i teraz zaczynem Skrabka z Bobrek po 1050 z lokalnego składu woj. mazowieckie.

 

Jeśli kupisz oryginalnego Skarbka, to już innego opału do pieca nie kupisz i będziesz się cieszył z palenia. Bo widziałem na Allegro podróbki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.