Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ceny Węgla Na 2017R


domelo27

Rekomendowane odpowiedzi

Węgiel wrzucony, pięć ton. Suchy jak pieprz, bardzo ładny, prawie bez miału. Granulacja orzech II 25-50mm 30Mj/kg, do 6% popiołu. Odważyłem węglarkę 10kg i po spaleniu w piecokuchni napiszę ile mniej więcej ma popiołu. Po rozpaleniu oczywiście lekka nuta koksowni, trochę się spieka. Jest duża moc. Za tydzień przyjeżdżają trzy tony flotu, również z Marcela:

 

                                                                                post-61311-0-00170000-1495277083_thumb.jpg     post-61311-0-68918800-1495277125_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przerzuceniu 5000kg węgla i skoszeniu hektara trawy zasłużony odpoczynek i mały relax. W tle mój ostatni post na forum  ;).

                                                                                                          

                                                                                        post-61311-0-19917500-1495291487_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patriotyzm nic nie ma tu na znaczeniu - poszukuję węgla słabszego na orkresy przejściowe w rozsądnej dla mnie cenie (świętokrzyskie). Cena 620 zł za (eko)groch lub orzech z kostką 24-25 kj z kg jest dla mnie akceptowalną stawką.

Przepaliłem dziś ruskiem w kozie i standardowym pieco CO. Węgiel się wypalił do czystego rusztu. W popielniku biały popiół czyli oznaka słabszego węgla do 24/25 kj. Brak spieków, płytek wapiennych glinki czy kamienia.

Pod koniec tygodnia biorę 3 tony ruska. A o polskim patriotyzmie pomyslę jesienią lub późnym latem gdy będę polował na typową 33 taką jak Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Workowany flot z Marcela udało mi się załatwić na miejscu po 435zł/tonę. Uważam to za bardzo dobrą cenę i zamówiłem 3 tony. Co do węgla z Marcela, to spala się rewelacyjnie, zostaje trochę koksików, popiół niewielki, ale będzie wagowo ok. 7-8% (wizualnie i objętościowo jest go bardzo mało) - PGG  trochę go zaniża, podając do 6%, ewentualnie inaczej bada się to w laboratorium.

Z flotem jest to samo - podawane jest do 7%, u mnie wychodzi do dwóch punktów więcej.  Odnoszę wrażenie, że obecnie węglowi z Marcela bliżej do 32.2 niż 33 i 34. Coś jak dawny węgiel jankowicki (obydwie kopalnie biorą z pod Marklowic). Nie kopci tak strasznie i spiekalność jest do zaakceptowania, nie wiem czy jest to spowodowane tym, że większość węgla idzie teraz ze złoża tzw. marklowickiego, gdzie są płytkie pokłady (zamknięta lata temu kopalnia 1 Maja) przez upadową taśmociągiem, a nie ze złoża macierzystego, głównego, skąd pochodzi niewielka część wydobycia - chyba tylko jedna ściana, a na Marklowicach trzy. Różnice między złożem marklowickim a głównym będą na pewno i będą też różnice w parametrach węgla, niby pochodzącego z tej samej kopalni. Generalnie jestem bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa.. no tak, myślałem że o grochu gadamy :P

Z Brzeszcz by Ci pasował orzech 530/t, do tego miał 285/t. Tylko czy do kupienia w Twojej okolicy...

Orzech i (eko)groch po tej samej cenie 620 zł.

Brzeszcze nie ma szans - albo rusek, albo no name (czyli ruskie) albo w dedykowanych składach Kampanii Węglowej typu Ziemowity lub Chwałowice od dzwonu wielkiego Bogdanka. w zeszłym roku flot z Marcelka i Jankowickiego orzecha ściągałem z drugiego województwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ta sytuacja nienormalna, górniki nie mają ponoć zbytu, a kilkadziesiąt km od kopalń kupić nie idzie

Musiałbyś zebrać kilku sąsiadów, wynająć wannę i przyciągnąć 24t. Tak robi znajomy z Dzierżoniowa. Opłaca się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten orzech II z Marcela, którego wziąłem limitują bez awizacji do 6 ton na samochód jednego odbiorcy, dobowa sprzedaż sprzedaż to 150 ton, czyli 25-30 samochodów. Flot -  limit na samochód 8 ton, brak limitu dobowego. Myślę, że nie ma już na co czekać, nawet z Retopalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek tą wiadomością mnie osłabiłeś - aż takie limitowanie czarnego złota ???

Przecież to chore by nie krzyknąć bardziej dosadnie.

Jak w tym kraju kopalnie mają przynosić zyski lub się bilansować skoro sami sobie w kolano strzelają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. W sobotę byłem na składzie parę kilometrów od mojej miejscowości dealer dawnej khw , potężny skład węgla świeżo co przywiezionego ogromne hałdy można liczyć chyba w tysiącach ( a może nawet w milionach)ton przypomina niczym kopalnie. Węgle wszystkiego sortu, ale ceny już inne niż miesiąc temu średnio drożej 50 zł na tonie. Retopal był po 650 a teraz 730 miał piast 25 450 na 480, ekogroszek skarbek 900. Jakiegoś braku węgla nie widziałem na tym składzie. Kupiłem miał z piast 25 (niby) bardzo ładny pół na pół z groszkiem zobaczy jak będzie się spalał jak coś to kupię na przyszły sezon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wracając do tematu cen, miesiąc temu byłem zdania że obniżek już nie będzie, ale dziś kumpel podesłał mi link do eko z Kolumbii

https://swiatopalu.pl/products/ekogroszek-kolumbijski-26-gj-trojka

 

i wniosek jaki mi się nasuwa to jak już opłaca się transportować wyngiel z Kolumbii to podwyżek też już nie będzie :)

 

jakby ktoś miał namiar na dobry workowany miał, w dobrej cenie (nie odsiewka, nie karena i nie rastar :) ) to proszę o info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wracając do tematu cen, miesiąc temu byłem zdania że obniżek już nie będzie, ale dziś kumpel podesłał mi link do eko z Kolumbii

 

https://swiatopalu.pl/products/ekogroszek-kolumbijski-26-gj-trojka

 

i wniosek jaki mi się nasuwa to jak już opłaca się transportować wyngiel z Kolumbii to podwyżek też już nie będzie :)

 

jakby ktoś miał namiar na dobry workowany miał, w dobrej cenie (nie odsiewka, nie karena i nie rastar :) ) to proszę o info

Myślałem kiedyś o miale z bobrka od Gwożdzia był w dość dobrej cenie ale nie wiedziałem jak się spala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.