Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ceny Węgla Na 2017R


domelo27

Rekomendowane odpowiedzi

Gość berthold61

Polecą na pewno na dół byle nie tak jak z benzyną , arab utnie rureczkę 1 calową i cały świat podnosi ceny o 50% ale potem 4 miesiące spadaję po 0,000000 % czekając tylko aż znów jakiś arab utnie kawałek rureczki , może do wiosny spadną o 3 zł/tona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

W Myślenicach orzech Piast 900zł, a Mysłowice Wesoła - 960zł więc ceny z kosmosu.

We wrześniu brałem 2 tony Piasta po 790zł bo czekałem miesiąc na Wesołą i się nie doczekałem, a palę od góry więc teraz się pali bo się pali, bez szału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A to nasz węgiel? Taniej niż na Śląsku ;)

 

Ceny na składzie centralnym większej firmy, niedaleko Piekar Śląskich. Druga cena towar workowany.

 

ORZECH 820

ORZECH gruby 860    

ORZECH 800 860  

EKOGROSZEK 820 880  

EKOGROSZEK 780 840  

MIAŁ EKO 620 680  

MIAŁ 23 kal 560 620

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę po cenniku na stronie tauron wydobycie, że węgiel który kupowałem podrożał o 26 zł

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

W porównaniu do grudnia 2016 r. osoby zatrudnione w firmach zajmujących się wydobywaniem węgla kamiennego i brunatnego zarobiły w tym roku 37,3 proc. więcej.

Z najnowszych danych GUS wynika, że wynagrodzenia w ciągu roku w średnich i dużych firmach wzrosły aż o 7,3 proc. W grudniu przeciętne miesięczne wynagrodzenie bez wypłat nagród z zysku wyniosło 4972,92 zł brutto, zbliżając się do psychologicznej bariery 5000 zł. Dlaczego podkreślone zostało "bez wypłat nagród z zysku"? Bo kiedy do głosu dochodzą dodatkowe pieniądze, w niektórych branżach robi się hojnie. A nawet bardzo, bardzo hojnie. Niekwestionowanymi rekordzistami są zatrudnieni w sektorze związanym z wydobywaniem węgla kamiennego i brunatnego. W grudniu 2016 roku na ich konta wpłynęło średnio 11,3 tys. zł brutto. W 2017 roku też w grudniu było to 15,5 tys. zł bez wypłat nagród z zysku.. To wzrost na poziomie ponad 37 proc. Żadna inna branża nawet nie zbliżyła się do tak spektakularnych wyników.

 

 

Jak pisał klasyk - wszystko dobre, co się dobrze kończy ;) Bez wypłat nagród z zysku :) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ... ? :) A ja w firmie budowlanej musiałem pracownikom dać podwyżki ponad 50% . Gdybym nie dał ludzie poszliby do konkurencji. W Polsce mamy teraz taki klimat i nic  z tym się nie zrobi. :)  Podejrzewam że na kopalniach jest to samo, brak ludzi i sprzętu zamówienia eksportowe są po sufit. Więc robią takie a nie inne ruchy, żeby ktoś do roboty tylko chciał przyjść. :) . Za dwa lata pewnie popyt na węgiel spadnie to i ceny również. A wtedy górnicy znów będą przez 4 lata podstawy pensji dostawać. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory najniższe ceny na kopalniach były zazwyczaj w okresie między marcem, a ostatnim dzwonkiem w pierwszej dekadzie czerwca. Ja lubię kupować w maju, ale w ubiegłym roku kupiłem przed podwyżkami 4 tony na 2 lata, więc w tym roku węgla raczej nie kupię, chyba że ceny ostro polecą w dół na łeb na szyję. Przy obecnych cenach kupować węgla się kompletnie nie opłaca, więc wstrzymam się z zakupem do sezonu 2019/2020 i innym też to polecam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.