Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ceny Węgla W 2018 Roku.


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

To akurat jest słuszna idea, by kupic surówkę prosto z kopalni i przerabiać na miejscu. Węgiel i tak się w transporcie kruszy.

A klient nie widzi różnicy między wydobyto a wyprodukowano. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dla świętego spokoju powinni napisać kraj pochodzenia Rosja.... albo przymusowo kraj pochodzenia....

Albo i nie, bo nagle sprzedaż krajowych mix-ów i innych "MARKOWYCH" by gwałtownie spadła, gdyby ludzie nagle olśnieni powiedzieli.....TO PO CO PRZEPŁACAĆ.... :))))

Gdzieś ktoś .... napisał sobie..... że sprzedaż krajowego węgla jest większa niż jego wydobycie..... he he he ...

YARO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat na Dolnym  Śląsku ruski węgiel nadal ma zła opinię, przez handlarzy oszustów pchających gówniany towar za relatywnie wysoką cenę (wciąż po 900 - 950 PLN/tonę). A potem płacz, co zrobić popiołem i kamieniami, których jest kilkanaście %, a węgiel znika jak papier. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@YaroXylen

Zakładam, że ten ruski pali się tak dobrze jak piszesz, ale piszesz również że to ze składu znajomego. Z chęcią bym kupował co sezon ten sam opał od jednego dostawcy, więc jak możesz potwierdź swoje wypowiedzi filmikiem (ewentualnie fotkami) jak to się pali, jaki popiół i jak wewnątrz kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Proszę w tym wątku dyskutować o cenach węgla. Wątek na temat konkretnego kotła wydzieliłem tutaj: 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.11.2018 o 19:14, HarryH napisał:

Akurat na Dolnym  Śląsku ruski węgiel nadal ma zła opinię, przez handlarzy oszustów pchających gówniany towar za relatywnie wysoką cenę (wciąż po 900 - 950 PLN/tonę). A potem płacz, co zrobić popiołem i kamieniami, których jest kilkanaście %, a węgiel znika jak papier. 

Nie chcę nikogo obrażać, ale każdy szanujący się użytkownik węgla powinien na pierwszy rzut oka rozpoznać jakość węgla, wystarczy trochę doświadczenia- kształt bryłek

połysk, nawet ciężar właściwy kawałków wziętych na dłoń. Dobry węgiel powinien być: stosunkowo lekki, połyskliwy, bez ostrych krawędzi wtrętów kamienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ceny węgla nie wariują,przynajmniej w porównaniu do poprzedniego roku- nie może to jednak dziwić,sprowadziliśmy podobno w 2018 r 17 mln zagranicznego węgla!  Na miejscowym składzie Wesoła O II 820 pln, Marcel 830,Bobrek kostka 930, Ruski Orzech  I - 760 pln. O tej porze rok temu nie było możliwości zakupu polskiego węgla na okolicznych składach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.