Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sas Bio Efekt 23 Kw Tech St 550 Z Pid Pellet


Pawel24ng

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was ponownie.

W dniu 8.01.2020 o 11:39, Andy1111 napisał:

może u Ciebie nastąpiło jakieś zwarcie na podajniku

Zadzwoniłem do SASa ponownie, licząc ze trafi się ktoś inny niż poprzednim razem.

Zapytałem prosto z mostu, czy podawanie pelletu non stop po tym jak podajnik włączy alarm przegrzania jest prawidłowym objawem czy to usterka urządzenia.

Pan z którym rozmawiałem, powiedział że to prawidłowe zachowanie argumentując to tym, że podajnik wypycha pellet, aby zapobiec cofnięciu się żaru do wnętrza kosza zasypowego.

W sumie to brzmi to całkiem sensownie.

Co Wy o tym myślicie?

Niestety nie uspokoiło mnie to, bo zostawiając dom na noc bez opieki, nie mam jak zdalnie zareagować, w razie jakby sytuacja sie powtórzyła.

Na szczęścicie ta noc przebiegłą spokojnie, a podajnik dobił do 48 stopni.

W dniu 8.01.2020 o 11:39, Andy1111 napisał:

pewnie farba na podajniku się przysmażyła, popatrz czy przy okazji nie skleiło jakiegoś przewodu

Na szczęście nie znalazłem, żadnego uszkodzonego przewodu, ogólnie wszystko wygląda ok, oprócz jednej rzeczy którą zaznaczyłem na jednym ze zdjęć (zaznaczyłem czerwonym kółkiem).

Mówiąc kolokwialnie, obwąchałem z bliska tam gdzie się dostałem głową pod koszem i ten zapach o którym pisałem wcześniej, był lekko wyczuwalny jedynie w okolicach łańcucha od podajnika.

W dniu 8.01.2020 o 11:39, Andy1111 napisał:

wyczyściłeś podajnik? pod spodem są 2 śrubki, które trzymają płytkę. odkręć i wyjmij płytkę, potem wyczyść środek

Tak, wyczyściłem, faktycznie zalegało tam sporo syfu, dziękuję za poradę.

Tylko z początku miałem zagadkę o których śrubkach mowa bo nie mogłem ich zlokalizować.

Okazało się, że u mnie jest tylko jedna i jest lekko z boku, pod siłownikiem.

 

W dniu 8.01.2020 o 11:27, gmaj22 napisał:

Co do instalacji, to zbyt mało zdjęć

Dodaje kilka zdjęć podczas pracy pieca, ale może byłoby lepiej abym podesłał pozostałe na priv aby nie spamować forum i nie wkurzać innych :)

20200108_114816.jpg

20200108_152606.jpg

20200108_153159.jpg

20200108_160355.jpg

20200108_195939.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jurek72, dzieki za wyjasnienie.

To by wyjasnialo dlaczego nie przybylo wiele popiolu pomimo ciaglej pracy podajnika.

Po wyczyszczeniu palnika poprzez zdjecie plytki oraz po zdemontowaniu tylnej obudowy podajnik przez te kilka dni pracowal bardzo spokokojnie, max dobijajac w okolice 45 stopni.

Dodatkowo 2 dni temu cos mnie podkusilo i niepotrzebnie wgralem jeszcze raz ostatnia wersje softu jaka jest dostepna dla sterownika ST-555P, bo dotychczasowe ustawienia zostaly podmienione.

Teraz piec jest caly czarny i nie moze dobic nawet do 50 stopni na CO.

Co prawda mozna osiagnac temperature zadana w pokoju, ale strasznie powoli.

Zmienilem ustawienia nadmuchu na obroty min 2300 w ustawieniach serwisowych, ale to niewiele daje bo sterownik wydaje sie zyc wlasnym zyciem.

Na animacji wartosc nadmuchu wynosi 100%.

Zapewne jest ustawione cos czego nie wiem a ma wplyw na prace nadmuchu.

Przechodzac na tryb reczny i ustawiajac nadmuch na 35% po kilku minutach piec zaczyna sie oczyszczac.

Dodam tylko, ze przy pracy w PID z nadmuchem 100% jest duzo ciszej niz na pracy recznej przy nadmuchu 35%.

Tak jakby faktyczna praca nadmuchu byla mniej wydajna w PID, niz w trybie recznym.

Pan z SASa powiedzial, aby zwiekszyc temp spalin na przynajmniej 220 stopni, ale po zmianie jest bez zmian.

Przed niepotrzebnym updatem, wartosc jasnosci plomienia miala 2000, 3000 a czasem dobijala do 4000, a teraz nie moze przebic 200.

Otwierajac drzwiczki, na moje laickie oko plomien wyglada tak jak na rysunku z 4 strony tego watku, czyli prawidlowo.

Sprawdzilem tez czopuch oraz ciag na kominie, ale wydaje sie byc ok.

Czy ktos moze mi podpowiedziec, co moglem spierdzielic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłącz w ustawieniach serwisowych hallotron dmuchawy i zobacz co wtedy będzie się działo.

Poproszę o kod do ekrany producenta/serwisowego :) tam też jest sporo ciekawych info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdanie to trzeba PID ustawić wyślij aktualne ustawienia zobaczymy co da się zrobić. Ustawienia maja być wszystkie nawet z zadaną CWU i jej histereza. 2 pytanie to czy masz otwarte Dolne drzwiczki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te procenty w nadmuchu to tylko procenty.

Ja zwracam uwagę na obroty.

Jeden będzie miał 750obr przy 35% ,a drugi 600obr.

Wystarczy wyczyścić palnik i już trzeba przestawiać owe procenty bo już są inne obroty nadmuchu.

Haiden mój kocioł też pracuje na st555p możesz na priv podać więcej swoich ustawień ,a ja porównam ze swoimi może coś to pomoże.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ZUG jest trochę odwrotnie ponieważ obroty dmuchawy w żadnym wypadku nie świadczą o ilości wtłaczanego powietrza, do określenia ilości jednostek wtłoczonego powietrza do palnika właśnie jest hallotron aby mierzyć faktyczną ilość przetłoczonego powietrza.

Procenty więcej mówią o ilości dostarczonego powietrza do palnika niż obroty wentylatora. Ponieważ przy zabrudzonym palniku aby wtłoczyć tą samą ilość powietrza potrzeba dużo więcej obrotów dmuchawy niż przy czystym i odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po stosunku względem siebie procentów i obrotow to można np. zaobserwować za duży ciąg kominowy, lub niedrożny palnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Darekgra napisał:

Po stosunku względem siebie procentów i obrotow to można np. zaobserwować za duży ciąg kominowy, lub niedrożny palnik.

ostatnio przy zabrudzonym palniku miałem 26% i obroty były 750obr.

po wyczyszczonym palniku nic nie zmieniałem a obroty już byly 1000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i o czym to świadczy... Przy włączonym hallotronie.

Że aby dostarczyć takie samo napowietrzenie trzeba było kręcić dmuchawą 250 obrotow więcej. Np. w twoim wypadku wystudzony komin i brak ciągu grawitacyjnego, lub zmienił się kierunek wiatru na zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien... Zrób test na działanie hallotronu tj. przysloń połowę wlotu powietrza do wentylatora a obroty jeszcze wzrosną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno masz włączony hallotron wentylatora i Pid?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, ZUG napisał:

zmieniłem na 18% są teraz 750obr. płomień jasny długi i pracuje drugi dzień po oczyszczeniu

Co zmieniłeś na 18%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wcześniej pytałem czy pracujesz w pid :)

skoro zmieniłeś nadmuch więc pidu nie masz to i hallotronu również.

i teraz by sie zgadzało zabrudzony palnik więc obroty przy 26% spadały z 1000 do 750 bo utrudniony przepływ i dmuchaw była blokowana a po wyczyszczeniu wszystko wróciło do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pracuje w PID i u mnie ustawienia wyglądają tak, 

Max podawanie 2sek 

Mini przerwa pod 14sek

Max przerwa pod 26sek

Mini wiatrak 14%/295obr

Max wiatrak 29%/800obr 

Palienisko wygląda tak :IMG_20191211_224052.thumb.jpg.c5561be96ab94361d778359a451aa28a.jpg

Fakt jest taki że mam 10kw, ale pracuję z kumplem nad jego 17kw i dam znać jak ustawienia na PID będę bardzo dobre. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Kazio321 napisał:

Ja pracuje w PID i u mnie ustawienia wyglądają tak, 

Max podawanie 2sek 

Mini przerwa pod 14sek

Max przerwa pod 26sek

Mini wiatrak 14%/295obr

Max wiatrak 29%/800obr 

Palienisko wygląda tak :IMG_20191211_224052.thumb.jpg.c5561be96ab94361d778359a451aa28a.jpg

Fakt jest taki że mam 10kw, ale pracuję z kumplem nad jego 17kw i dam znać jak ustawienia na PID będę bardzo dobre. 

pięknie pracuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.