Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sas Bio Efekt 23 Kw Tech St 550 Z Pid Pellet


Pawel24ng

Rekomendowane odpowiedzi

może komin trzeba wyczyścić, o kotle nie wspomnę bo ponad 200 st. to zbyt dużo

chociaż z tego co zauważyłem u siebie: temp. spalin zależy od ustawionej mocy kotła (pid), temperatury zadanej (im wyższa tym spaliny idą też wyżej)

ja obecnie mam 100% mocy i temp. na kotle zadana 55 - spaliny w pracy max 150 - 160, w nadzorze 80-100

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gniochu to zwiekszone spalanie masz od poczatku tego sezonu? Paliles wczesniej czy teraz dopiero odpaliles i masz zwiekszone spalanie? Moze jakies nowe straty ciepla? lub pellet polezal i stracil na kalorycznosci(wilgoc) itp? Ja mam w tym roku wieksze spalanie ale wiem ze to wina pelletu,lokalnego i nic z tym nie zrobie. Natomiast jezeli nie zmieniales ustawien, nie zmienio sie nic to ogolnie powinienes palic podobnie no chyba ze jak mowie pellet zle lezakowal i stracil wartosc opalowa. Zadnych aktualizacji nie robiles itp? Plomien wiesz jaki ma byc, nie rwacy, lekko zakrecony, jak w kominku -+ a temp wg mnie powinna oscylowac miedzy 120-140.

ja osobiscie mam dosc pelletu ale to tak na marginesie. chyba zmienie na gazowe, mimo wyzszych kosztow bo jak licze moj czas (wiele wiele godzin poswieconych na analizy, siedzenie w kotlowni, ustawiania, sprawdzania, magazynowanie, szukanie dobrego pelletu) to chyba wole wydac troche wiecej i miec spokoj, czysto a z kotlowni zrobic spizarnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, spalanie mi zaczęło swirowac jeszcze w okresie letnim jak palone było tylko na cwu.  Cały czas byli tak że zasobnik starczal na około miesiąc później ojca znajomy przyszedł coś przestawić że niby lepiej i zaczęły się cyrki że 100kg szło w 7 dni. Więc ja postanowiłem zrobić upgrade softu na nowszy i teraz tak się dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gniochu a jest opcja zapisać ustawienia sterownika w plik? koledzy na pewno znajdą co można poprawić kiedy będzie widać jak to chodzi teraz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gniochu nie podoba mi sie wykres CWU, jakbys mial ustawiona histereze 10stopni, ja mam 2stopnie. sam piec jest akumulatorem, ma 100-+ l wody wiec jak trzeba to odda troche z podtrzymania do CWU.  a skoro cos kolega robil to masz z zeszlego sezonu dane, mozesz pokazac jaka byla zadana CO bo tu widze ze raz 65 stopni a raz 60 stopni wiec cos tam kombinujesz z ustawieniami jednak. Co do upgrade softu, ja sam robilem downgrade (pare postow wstecz mozesz poczytac o tym), mi moj piec zaczal gorzej palic na nowym sofcie. No i kwestia podtrzymania, wygaszasz czy podtrzymujesz ? bo samo podtrzymanie to moze byc z 10% pelletu na dzien. 7 dni= 70%. Tego sie nie oszuka. Samo przestawienie paru parametrow moze to mocno zmienic. Tak wiec wrzuc wykres z zeszlej zimy i teraz. najlepiej z tygodnia?

 

co ciekawe, wykres CWU odpowiada CO tak jakbys nie grzal w domu tylko CWU.

Edytowane przez grzegorzkrol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, grzegorzkrol napisał:

Zadnych aktualizacji nie robiles

 

12 minut temu, grzegorzkrol napisał:

jaka byla zadana CO bo tu widze ze raz 65 stopni a raz 60 stopni

z tego co ja widzę, to przez pewien okres temp. CO zadana była na poziomie 55. Dziś zmieniłeś na 60?

Edytowane przez Andy1111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@miwanow wątpię, bynamiej dla nas może serwisant ma jakiś program żeby to wyciągnąć.

@grzegorzkrol kombinuje cały czas, wcześniej chodził w manualu z histereza 5 stopni, pozniej zmieniłem na 10 stopni a od wczoraj chodzi W PID żądaną cały czas 60 jest tyle że PID przebija Dlatego tak to wygląda. 

Dlaczego uważasz że nie grzeje w domu? Cały czas pompy równoległe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pare stron wczesniej masz moje ustawienia, mozesz je przemyslec, przetestowac. PID u mnie spala duzo wiecej niz manual. Nie wiadomo czy znajomy ci nie zmienil nadmuchow w menu instalatora badz mocy kotla? ja bym przeszedl kazde ustawienie krok po kroku. Co do gaszenia i rozpalania zalezy od domu, rozpalanie to min 1% zasobnika, oplaca sie jak masz dobrze docieplony dom, jak nie masz to lepiej podtrzymywac.

Edytowane przez grzegorzkrol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, gniochu napisał:

Podtrzymanie a uważasz że przy rozpalaniu i wygaszaniu będzie palił mniej? 

ja Ci proponuję zakup regulatora pokojowego. od momentu zakupu mam z głowy problem z piecem. wchodzi w czuwanie po osiągnięciu zadanej temperatury pomieszczenia i rozpala się jak spadnie o zadaną histerezę. u mnie 2-3 razy na dzień.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam regulator pokojowy ale on nie rozwiaze wszystkich problemow bo trzeba miec termostaty i ustawic regulator w najchlodniejszym pokoju, inne termostaty odopwiednio do tego ustawic zeby to gralo razem. Sam regulator niewiele da bo bedzie osiagal np 21 stopni w tym najchlodniejszym ale w innych pokojach bedzie po 22-23 ze wzgledu na zroznicowanie zapotrzebowania na cieplo. a chodzi o to zeby byl taki sam komfort wszedzie.

 

do tego zalezy ile masz wody w instalacji. Jesli malo to regulator ci polece i przechodzenie w podtrzymanie, jesli duzo to lepiej zeby piec lecial caly czas i tyle.

Edytowane przez grzegorzkrol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, grzegorzkrol napisał:

 

ja osobiscie mam dosc pelletu ale to tak na marginesie. chyba zmienie na gazowe, mimo wyzszych kosztow bo jak licze moj czas (wiele wiele godzin poswieconych na analizy, siedzenie w kotlowni, ustawiania, sprawdzania, magazynowanie, szukanie dobrego pelletu) to chyba wole wydac troche wiecej i miec spokoj, czysto a z kotlowni zrobic spizarnie.

Bo gdybyś wydał trochę więcej i kupił byś porządny kocioł który dostosowuje się do peletu i nie wymaga problemowych instalacji 4D to byś był bardziej zadowolony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@eliksno ja malo za kociol nie zaplacilem, mam teraz ustawienia odpowiednie natomiast czas, ktory poswiecilem by je uzyskac to czas stracony, tak samo magazynowanie i rozna jakosc pelletu to cos czego nie przeskoczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, no to właśnie ceniew swoim kotle,  że nic ustawiać nie muszę,  nie mówiąc o czyszczeniu bo to raz w roku. 

SASa też ustawiłem optymalnie ale trwało to 3 dni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czemu się nie da z SASem? Myślę że jest ten pierwszy sezon po to aby dojść do wprawy i poznać ten kocioł od podszewki, wybrać dostawcę pelletu a dalej co może być nie tak? jak zakupie na cały sezon jeden sprawdzony pellet do którego już ten piec nauczę, czy nie będę już miał z głowy?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.