Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sas Bio Efekt 23 Kw Tech St 550 Z Pid Pellet


Pawel24ng

Rekomendowane odpowiedzi

41 minut temu, gniochu napisał:

A kotła?

Pogodówka nie ma nic wspólnego z kotłem.

Wstaw zdjęcia instalacji o które prosiłem ja oraz @Kazio321 , bo tak to będziemy pisać bez końca.

Edytowane przez Darekgra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama przesłona w zaworze wygląda że jest ustawiona poprawnie. Jeśli zdjęcia były wykonane w tym samym czasie to siłownik jest źle ustawiony.

Które rury masz ciepłe a które zimne. Wokół zaworu.

Na trzpieniu zaworu masz płaskie nacięcie zaznaczone na niebiesko. Ustaw je tak żeby było równolegle do czerwonej linii.

Następnie na siłowniku wyłącz automat taki przycisk na dole siłownika pod pokrętłem i  ustaw ręcznie na 5 i załóż na zawór włącz ponownie automat.

Twój siłownik musi kręcić w prawo(zgodnie ze wskazówkami zegara) aby się otwierać a w lewo aby zamykać.

Czy przypadkiem nie masz gdzieś zakręconego zaworu lub termostatów na grzejnikach, pompa jest ustawiona na małą wysokość podnoszenia a ma 14W?

20201026_212710.jpg

Edytowane przez Darekgra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy jakim jest ustawieniu idzie w górę temperatura?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tym ustawieniu lustra zaworu 4d jak na zdjeciu to ma instalacje powinno iść 90 % gorącej wody z kotła.

Musisz mieć coś zakręcone, źle spiętą instalacje lub mega zapowietrzoną.

Potrzebne albo więcej zdjęć albo narysowany schematy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawiłem tak jak napisałeś i znów mam jak na zdjęciu 

IMG_20201026_221453.jpg

Mam na grzejnikach termostaty ale to ma jakiś wpływ na zawór? W łazience np grzejnik odkręcony na maxa i chłodny 

Zdjęć instalacji w kotłowni? 

W ciągu dnia jak zadaną kotła ustawiłem na 65 stopni to szło na 71 ale wtedy zawór osiągał swoją temperaturę. A nie mogę Trzebinia ustawić jak na zdjęciu? Przecież i tak będzie przymykał po osiahnieciu temperatury zadanej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdejmij ten siłownik i kręcąc ręcznie trzpień powiedz w jakim ustawieniu idzie gorąca woda na grzejniki.

Owszem zamknięte termostaty mają wpływ bo jeśli niema obiegu to jak zawór ma uzyskać żądaną temperaturę.

Zdjęcia instalacji tak aby było widać wszystkie rurki, grzejniki jak są podłączone do instalacji... Przez rozdzielacz?

 

22 minuty temu, gniochu napisał:

. A nie mogę Trzebinia ustawić jak na zdjęciu? Przecież i tak będzie przymykał po osiahnieciu temperatury zadanej?

Tego to nie rozumiem ....

z załączonych zdjęć wynika że jeśli na sterowniku masz 100% to twój siłownik jest w pozycji zamkniętej, czyli odwrotnie niż powinno być tak jak pisałem kręcąc sie w prawo powinien otwierać do 100% a kręcąc w lewo powinien się zamykać na 0%

Edytowane przez Darekgra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze tak, gdzie masz umieszczony czujnik temperatury zaworu ? 

Edytowane przez Kazio321
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, gniochu napisał:

A teraz mam w ten sposób i temperatura idzie do góry 

IMG_20201026_222950.jpg

IMG_20201026_222953.jpg

Tak jak sugerowałem wcześniej masz ustawiony zły kierunek otwierania zaworu.

W tej pozycji masz zawór otwarty na 100% i temp idzie do góry.

Więc zawór zostaw tak jak jest na zacytowanym zdjęciu.

Następnie odwróć skalę na pokrętle siłownika aby od lewej było 10 a od prawej 0 (odwróć ten plastik ze skalą na drugą stronę)

Następnie przełącz siłownik przyciskiem pod pokrętłem na pracę ręczną i ustaw na 10 (przekręć max w prawo)

Następnie musisz zmienić kierunek otwierania w sterowniku lub zamienić miejscami przewody (czarny z brązowym) zasilające siłownik musi być tak otwieranie - siłownik kręci w prawo,  zamykanie - siłownik kręci w lewo.

następnie wcisnąć jeszcze raz przycisk na siłowniku aby pracował w automacie.

 

Edytowane przez Darekgra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kazio321czujnik jakiś jest przypięty za pompą zaworu więc prawdopodobnie jest ok.

Rozwiązanie problemu kolegi opisałem wyżej, po prostu zawór kręci odwrotnie niż powinien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz juz mu o tym chyba w 3 postach, ale dalej nie zmienił kierunku otwierania .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jak już rozmawiacie o zaworze, to mam zagwozdkę. zawór jak u kolegi z siłownikiem. po resecie i samokalibracji, zawór podłogowy trzyma idealnie temperaturę, ale po 2-3 cyklu (na przykład po okresie czuwania) przestaje szybko reagować na sterownik albo odwrotnie. nie wiem, czy to wina sterownika czy zaworu. w rezultacie po okresie, gdzie (u mnie) temp. zadana zaworu 34 st.C praktycznie stoi zaczyna sie zabawa, tzn. temp. zaworu idzie w górę i nie reaguje bezpośrednio na przymykanie zaworu przez siłownik a jak już siłownik zacznie sie otwierać to znowu temperatura spada - nawet poniżej 30 st.C. w instalacji nic nie było zmieniane od początku, na tych samych ustawieniach. może ktoś miał podobnie? bo nie wiem na czym oko zawiesić, czy zawór coś zaczyna szwankować czy sterownik. dzięki za wszystkie sugestie.

Edytowane przez Andy1111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Kazio321 napisał:

Pierwsze co to trzeba sprawdzić czas otwarcia i czas kontroli temperatury. 

 

20 godzin temu, Snurq napisał:

zacznij od sprawdzenia czy czas otwarcia w ustawieniach sterownika jest taki sam jak na siłowniku 

czas otwarcia 120 s zgodny z parametrem zaworu 

kontrola temp. 20 sek. nic nie zmieniałem od 3 lat. więc to samo środowisko

problem w tym, że przez kilka cykli pracy kotła wszystko jest OK, później sterownik (lub siłownik) nie reaguje na zmiany temp. na zaworze, np. temp. na zaworze jest 34 st.C (zadana tyle samo) siłownik na zaworze nie reaguje (OK). temp. rośnie na 35 st.C, siłownik zbija 1%, nic sie nie dzieje z temp. na zaworze, zbija znowu o 1%, i znowu nic sie nie dzieje, albo temperatura na zaworze rośnie do 36st.C. siłownik znowu zbija o 1% a w tym czasie stopniowo temp. na zaworze rośnie do powiedzmy około 40 st.C. i wtedy siłownik zamyka zawór (proces kilkuetapowy, nie od razu) o tyle %%, że temp. na zaworze zamiast ustabilizowac sie na 34 st. C, to spada do 28-30 st.C. i tak w kółko. nie ma w tym dla mnie logiki, bo temp. powinna być na zaworze w miarę stabilna.

Edytowane przez Andy1111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwe, u mnie caly czas trzyma zadana, a jak przebija to normalnie zdąży ja wyrównać. Ale jak tak mocno przebija to spróbuj zmniejszyć czas kontroli temperatury np na 10sek .

Edytowane przez Kazio321
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sęk w tym, że w pidzie mam ten czas nieaktywny.

jeszcze dziś rozbiorę siłownik i sprawdzę, jak jest zamontowany, bo może hydraulik coś z deka go źle ustawił i tu może tkwić problem., zdam jutro relację

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu , cytat usunięto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby jak nie aktywny ? Co masz za kociol ?

Edytowane przez Kazio321
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak w opisie, bioslim 

wydaje mi sie, że jak wczoraj sprawdzałem, to 20 sek. było szare, nieaktywne

a Ty jaki masz ustawiony czas kontroli? 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu , cytat usunięto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.