Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sas Bio Efekt 23 Kw Tech St 550 Z Pid Pellet


Pawel24ng

Rekomendowane odpowiedzi

[mention=85681]TommyLee[/mention] twój kocioł katalogowo moc minimalną ma 6,9kW więc do 6 nie zejdziesz na ustawieniach serwisowych. Więc procenty wyliczasz z zakresu 6,9 -23 kW
@Darekgra przy ustawieniach fabrycznych w menu serwis min. praca ustawiona jest na 1s, a max przerwa na 15s. Co według tabeli, która wysłał Kazio321 daje moc 4,3 kw. Jak to się ma do minimalnej mocy kotła 6,9 Kw ?
To samo z maksymalnymi parametrami w pracy, podawanie maks 4s, min przerwa 12s co daje moc 17,1Kw, piec ma 23Kw.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam widzisz co ma wspólnego ta tabela z nastawami pracy w pid :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta tabelkę,  ktora wysłałem jest tylko przybliżeniem mocy a nie precyzyjnym wyliczeniem mocy :)

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to sa oryginały, ja mam 10kw sas bio Compact. 

A aktualny serwi mam tak :

Mini podawanie 1sek

Max podawanie 2sek

Mini przerwa 12sek

Max przerwa 22sek

A co do wiatru to mam duże korekty, ale to raczej każdy ustawia po swojemu . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualne spalanie przy temperaturze -3 do 5 stopni w okolicach 30kg przy temperaturze wody na grzejniki 33 stopnie.
Jak myślicie, da się mniej spalić na PID ?

Dom z lat 70, ściana ok 40 cm (pustak, przerwa, pół supreksu). Ocieplony miesiąc temu styropianem 10cm o współczynniku 0,38.
Powierzchnia około 150 M2.
3 kondygnacje z czego jedna w połowie w ziemi (poziom sutereny).
Same grzejniki, 14 szt., jedno piętro nie zamieszkane, termostaty ustawione na 2.
Temperatura w domu ok. 21-22 stopnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma i niestety na razie nie będzie, instalator chce 1500 zł, w instalacji jest płyn zapobiegający zamarzaniu, trzeba by spuścić.
Nie miałem wpływu na tworzoną instalacje, ani to że piec jest 23kw.
Piec jest w domu dziadków, gdzie przyjeżdżam raz na jakiś czas. Do tej pory piec chodził na ustawieniach fabrycznych, zarządzałem nim przez internet na zasadzie patrzenia ile spala.
Teraz przez pewien czas mieszkam tym domu, więc uznałem, że jak jestem na miejscu to postaram się go lepiej poznać i może lepiej ustawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.11.2020 o 08:37, Kazio321 napisał:

Sprawdź styki, następnie zrob kalibracje czujnika 

czujnik wymieniony, wszystko gra. dzięki 

W dniu 20.11.2020 o 21:48, TommyLee napisał:

Po moim telefonie do Sas'a powiedzieli, że jeżeli mnie nie ma przy piecu to, żeby żona zadzwoniła i takie ustawienia polecił zrobić serwisant. Czyli w odpowiedzi na błąd czujnika, został on wyłączony. Nie wiem co ma na celu zwiększenie podsypu, skoro piec się rozpalał.

ja też mam obecnie procedurę rozpalania bez czujnika ognia, kocioł rozpala się do momentu wzrostu temp. spalin o 5 st.C, czyli jak u ciebie. miałem problem, że kocioł przy rozpalaniu przy włączonym czujniku ognia rozpalał sie i po 2-3 minutach rozpoczynał wygaszanie. wiem, że mozna zmienić jasność płomienia przy rozpalaniu ale jakoś od ponad roku tak działa, rozpala sie w podobnym czasie jak wcześniej więc odpuściłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dużo piszecie na temat błędu czujnika ognia. U mnie też taki występuje. Po wymianie na nowy przez miesiąc było ok ale teraz znów pojawia się komunikat o tym błędzie. Jak się usuwa ten komunikat? Jak dokonać kalibracji? Proszę o instrukcję krok po kroku. Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszisz wyczyścić kociol oraz palnik a najważniejsze to tunel w którym jest fotokomórka . Następnie mozesz wejść w menu serwis i zmienić jasność w rozpalaniu i opoznieniu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.