Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem Z Ustawieniami Palnika Kipi I Regulatora Plum


Janusz1977

Rekomendowane odpowiedzi

"fotopasjajelcz"

Czego dotyczy parametr w prawym dolnym rogu, w zrzucie z econet24? :D

temp spalin kocioł wyłączony

 

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulacja i podgląd podstawowych funkcji kotła... To chyba można wyłączyć... 10f1365e7a9b57ed43216d088554abfd.jpg

 

www.kochowka.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ecoSter Touch można a w ecoSter 200 już nie ?

Masz instrukcję do tego urządzenia? Bo chwila w google i proszę:

post-73049-0-39221000-1512997844_thumb.jpg

Skoro można wejść w menu regulatora kotła to i można go wyłączyć.

Edytowane przez laptop
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tam nie mowy o wyłączeniu regulatora

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to tak rozumiem, że masz zdublowane wszystko oprócz tych funkcji, które wymagają obecności przy kotle. Czyli start / stop musi być dostępne.

 

https://youtu.be/GKwWk2uhxWs

 

5ab1536081593c94df171d0b02b37922.jpg

 

www.kochowka.blogspot.com

Edytowane przez papen76
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ło kurde! Muszę obejrzeć jeszcze raz ten film. Z drugiej strony to komentarz sprzed roku, to może coś zaktualizowali? Jest tu ktoś z ecosterem 200?

 

Minuta 7:00 "Aby wyłączyć regulator ecoster200..."

 

www.kochowka.blogspot.com

Edytowane przez papen76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się Obejrzałem do końca i faktycznie nie ma wzmianki o włączeniu / wyłączeniu kotła. Dziwne

 

www.kochowka.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam ecoster200 (wersja starsza, z niebieskim wyświetlaczem) i potwierdzam, że nie ma opcji wyłączenia/włączenia kotła bezpośrednio z ecosetra. Ogólnie to trochę się rozczarowałem funkcjonalnością tego urządzenia bo przy próbie zmiany jakichkolwiek ustawień kotła są straszne opóźnienia. W przypadku gdy ktoś nie mierzy temperatur w domu, a posiada moduł econet zdecydowanie lepszą opcją jest zakup jakiegoś budżetowego tableta i odpalenie na nim apki econet. 

Edytowane przez baku06
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to trochę się rozczarowałem funkcjonalnością tego urządzenia bo przy próbie zmiany jakichkolwiek ustawień kotła są straszne opóźnienia.

Ja mam wersję Touch i jest dokładnie tak samo. Połączenie z kotłem mam za pomocą przewodu, przekrój zachowany, długość znacznie krótsza niż ta max podana przez producenta, a i tak zamula. Obecnie korzystam już tylko z ecoNeta jeśli chcę dokonać korekty ustawień. ecoSter służy do podglądu temp w domu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że tutaj problemem nie jest przewód tylko sposób komunikacji.

Sytuacja znacznie się pogorszyła po aktualizacji oprogramowania sterownika EcoMax do wersji 6.10.31.Przedtem jeszcze jakoś to działało a w tej chwili Ecoster służy tylko do podglądu parametrów.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W rozmowie z Serwisantem z Pluma stwierdziłem, że Econet działa "ospale", stwierdził że to pojęcie względne... Niby pytał o przekrój i długość kabla, ale jak wiemy nie ma to większego znaczenia - ktoś po prostu albo źle zaprojektował ten przepływ danych, albo gdzieś indziej tkwi problem.

Może zrobimy zbiorową akcję nękania Pluma telefonami o zamulaniu i coś poprawią :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam ecoster200 (wersja starsza, z niebieskim wyświetlaczem) i potwierdzam, że nie ma opcji wyłączenia/włączenia kotła bezpośrednio z ecosetra. Ogólnie to trochę się rozczarowałem funkcjonalnością tego urządzenia bo przy próbie zmiany jakichkolwiek ustawień kotła są straszne opóźnienia. W przypadku gdy ktoś nie mierzy temperatur w domu, a posiada moduł econet zdecydowanie lepszą opcją jest zakup jakiegoś budżetowego tableta i odpalenie na nim apki econet. 

 

Mam tego samego eco stera nie tylko nie da się wyłączyć włączyć kotła ale nawet gdy wyskoczy jakiś komunikat np. alarm brak paliwa to zasłoni wyświetlane dane i bez zejścia do piwnicy nie skasujesz błędu.

U mnie dodatkowo nie działają alarmy dźwiękowe tzn na dole piszczy ecoster200 już nie - błąd serwisu może coś po aktualizacji naprawią. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dodatkowo nie działają alarmy dźwiękowe tzn na dole piszczy ecoster200 już nie - błąd serwisu może coś po aktualizacji naprawią. 

 

Pytanie banalne, ale może pomóc: włączyłeś powiadomienia dzwiękowe w opcjach Ecostera? Teraz nie pamiętam w którym miejscu, ale jest opcja włączająca/wyłączająca powiadomienia dźwiękowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

dokupiłem econet 300 i teraz jest ok można na spokojnie ustawiać regulator. Ustawiłem tak że płomień mam od 20 do 55 a miałem z tym problem bo był do 25 max. Z tego co zauważyłem to teraz mam spalanie ok 40 kg na ok 12-14 godzin jak na całą dobę to ok 60-70 kg.

Moje ustawienia może ktoś pomoże.

 

Moc nadmuchu przy 100 % - 35

Histereza H2 - 7 stopni

Moc nadmuchu przy 50 % - 29

Histereza H1 - 3 stopnie

Moc nadmuchu przy 30 % - 25

Histereza - 5

Maksymalna moc w trybie FL - 85 %

 

Czas cyklu pracy podajnika (podawanie + przerwa) - 40 s

Szybkość podawania paliwa (wynik z testu) - 14 kg/h

Kaloryczność pelletu (no name) - 5,7 kWh/kg

Czas nadzoru - 10 min

Kocioł ustawiony na 65 stopni a zasobnik CWU 55 stopni.

Mam założony zawór 3D ustawiony na 5 bez automatu.

Temperatura powrotu ok 40 stopni.

Zawór 3D założony jest za pompą.

 

Jak jeszcze jakieś dane są potrzebne to podam

Edytowane przez Janusz1977
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

70 kg na dobę????? Powybijali Ci szyby w oknach czy jak??? Patrząc wstępnie na Twoje ustawienia, to przeczą one jakimkolwiek zasadom i zdrowemu rozsądkowi. Napisz jakiej mocy masz kocioł i czy palisz w trybie standard czy FL

Edytowane przez Benton661
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypełniając przelicznik mocy kolegi Patrola, zakładając że test podajnika wykonany poprawnie, wychodzi coś takiego:

OBLICZENIE MOCY GENEROWANEJ PRZEZ PALNIK v2                   kaloryczność pelletu [kWh/kg]: 5,1                         wydajność podajnika [kg/h]: 14                                   strumień [kg/h] moc [kW]   czas podawania dla 100% : 6   3,0 15,3   czas podawania dla 50% : 4   2,0 10,2   czas podawania dla 30% : 2   1,0 5,1                   cykl pracy :   28                         max FL [%] 90 -> czas pod: 5,6   2,8 14,3 max FL min FL [%] 10 -> czas pod: 2,4   1,2 6,1 min FL                

Wpisujesz kaloryczność 5,1 , cykl pracy 28sek oraz czas podawania dla 100%, 50%, 30% tak jak w tabelce. Po przeliczeniu wychodzi jak widać  moc max 15,3kW, moc pośrednia 10,2kW, moc min 5,1 kW. Wyłącz tryb FL i nadzór

Operuj w trybie standard, ustaw moc max 15kw, pośrednią 10kW, minimalną 5kW

Temp zadana kotła=75 stopni

Histereza kotła=15 stopni

Chodzi o to żeby pracował na wyższych wartościach temperatur, bo temp powrotu 40 stopni u Ciebie jest za niska. Druga sprawa, jeśli kocioł się wygasi, żeby stał jak najdłużej w postoju. Jeśli masz słabo ocieplony budynek, niech pompa CO pracuje non-stop, podawaj mniejszą temp na grzejniki, ale nie dopuszczaj do wyłączania pompy w postoju, unikniesz wychładzania pomieszczeń i całej instalacji. Wyłącz sterowanie kotłem i pompą od termostatu pokojowego. Każde rozpalenie zimnego kotła i zimnej instalacji powoduje zwiększone zużycie paliwa, gdyż kocioł musi to wszystko od nowa rozgrzewać. Nie wspomnę już o postępującej dewastacji wymiennika kotła, z racji niskiej temperatury powrotu. Kocioł na pellet to nie kocioł gazowy!

Jeśli masz wysoką temp spalin, warto zainstalować w środku kotła zawirowacze spalin, które znacznie podniosą jego sprawność

Ustaw histerezy odpowiednio H1=5, H2=10

Obserwuj płomień na każdym progu mocy i doreguluj nadmuchem. Plomień powinien mieć barwę żółto-pomarańczową, być długi, spokojny nie porozrywany. Jeśli płomień ma barwę jasnożółtą, jest krótki, postrzępiony- wtedy jest za dużo powietrza. Płomień czerwony, dymiący na końcach- za mało powietrza.

Mam nadzieję, że to Ci pomoże. Mam trochę inny palnik i nie muszę dobierać wartości podawania, cykli pracy i wiatru, bo sterownik robi to za mnie, ale mam nadzieję, że bardziej doświadczeni userzy palnika Kipi coś dopowiedzą, ewentualnie skorygują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam coś tabelka się posypała, spróbuję jeszcze raz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam coś tabelka się posypała, spróbuję jeszcze raz

Dziękuję bardzo za pomoc jutro wpiszę te dane w regulator bo teraz nie moge jestem w pracy. Proszę o tą tabelkę której nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak pokazać tę tabelkę. Zapiszę więc podstawowe sprawy:

Kaloryczność: 5,1

Wydajnośc podajnika: 14kg/h

Cykl pracy 28 sek

Ewentualnie jeszcze: 

Czas podawania dla 100%= 6sek

Czas podawania dla 50%= 4sek

Czas podawania dla 30%= 2sek

To są nastawy dla mocy odpowiednio 15, 10, 5 kW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Na priv mogę podać login i hasło do econet24 może mi to poustawiasz?

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.