Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pomocy z Pallnikiem kipi i sterownikiem plum ecomax 850


Krzycho912

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie jestem nowym nabywca pieca na pellet z palnikiem kipi i sterownikiem plum ecomax850 posiadam poec 15 kw powierzchnia do ogrzania 120 m dom nie ocieplony mam problem przez pierwszych pare dni urzytkowania piec chcodzil bez zarzutu a ostatnio cos powaliłem w ustawieniach w sterowniku i jak mam zadana tem. 60 stopni dochodzi do 36 i dalej nie idzie . A jak ustawie załaczenie pompki co  na 60 stopni to piec osiąga tem. 50 stopni ale pompka nie pompuje a kotlownie mam w piwnicy moze mi ktos pomoc z ustawieniami jakie maja byc fabryczne bo to tez troche powaliłem dzieki za Pomoc Pozdrawiam  Krzycho 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz wrócić do ustawień fabrycznych ale  wtedy będziesz musiał zrobić test podajnika a następnie  zważyć pellet z testu i wpisać tę liczbę do sterownika.

Ścieżka do ustawień fabrycznych jest następująca:

Menu główne

Ustawienia serwisowe.Tu trzeba będzie wbić odpowiedni kod.Nie wiem jaki jest dla 850.

Przywróć ustawienia serwisowe

Po tych czynnościach robisz test podajnika i  wpisujesz odpowiednią kaloryczność pelletu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Krzycho912 masz cały wielki temat o Kipi. Nie ma potrzeby tworzenia kolejnego wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@eliks teoretycznie jest wątek ale w nim jest już za duży bałagan i zwykły śmiertelnik chyba już nic się nie dowie a raczej nie będzie nikomu się chciało wertować ponad 400 stron, chyba zgodzisz się ze mna? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, g69 napisał:

Możesz wrócić do ustawień fabrycznych ale  wtedy będziesz musiał zrobić test podajnika a następnie  zważyć pellet z testu i wpisać tę liczbę do sterownika.

Ścieżka do ustawień fabrycznych jest następująca:

Menu główne

Ustawienia serwisowe.Tu trzeba będzie wbić odpowiedni kod.Nie wiem jaki jest dla 850.

Przywróć ustawienia serwisowe

Po tych czynnościach robisz test podajnika i  wpisujesz odpowiednią kaloryczność pelletu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Krzycho912  z sterownika podaj informację jak także coś więcej o kotle i Twojej instalacji:

Ustawienia kotła
Temp. zadana kotła
Modulacja mocy
 100% Moc nadmuchu
 100% Praca podajnika
 50% Histereza H2
 50% Moc nadmuchu
 50% Praca podajnika
 30% Histereza H1
 30% Moc nadmuchu
 30% Praca podajnika
 Histereza kotła
 Min moc kotła FL
 Max moc kotła FL
Tryb pracy*
 Pellet
 Ruszt
Tryb regulacji
 Standardowy
 FuzzyLogic
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, g69 napisał:

 

 

Moje Parametry

Ustawienia kotła
Temp. zadana kotła-60
Modulacja mocy
 100% Moc nadmuchu-40
 100% Praca podajnika-16kw
 50% Histereza H2-3
 50% Moc nadmuchu-26
 50% Praca podajnika-10kw
 30% Histereza H1-1
 30% Moc nadmuchu-18
 30% Praca podajnika-8kw
 Histereza kotła-12
 Min moc kotła FL-0
 Max moc kotła FL-100
Tryb pracy*
 Pellet-pellet
 Ruszt
Tryb regulacji
 Standardowy
 FuzzyLogic-fuzzylogic

Pale pellletem z barlinka mam kociol 3 tygodnie przez 2 tyg chodzil normalnie teraz osiaga temperature pare stopni nizsza niz temperatura załaczenia sie pompki co i spada o 3 stopnie i znow wraca i tak ciagle 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli do 57 stopni palnik ma pracować z mocą 16KW. Co masz za instalację,że kocioł na tej mocy nie może się bujnąć na wyższą temperaturę? W jakim kotle masz zamontowany ten palnik?

Zrób jeszcze raz test podajnika i na wadze kuchennej zważ a następnie wpisz wartość do sterownika.

Jaką kaloryczność pelletu wpisałeś do sterownika?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.