Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem Z Ustawieniami Palnika Kipi I Regulatora Plum


Janusz1977

Rekomendowane odpowiedzi

Moje nastawy napisałem 8 strona drugi post

18 wrzesnia napisałes mi takie cos ? Gdzie to wyłaczyć? Sterownik sam dobiera ilość paliwa.Wyłącz tą opcję. Serwisanci nawet takie zalecenia podają. Straty w pellecie tylko generuje ta opcja

 

Moje nastawy teraz kaloryczność 5,3, cykl pracy 20 s. temp. kotła zadana 70 s histereza kotła 15, kocioł chodzi teraz na 17,9kw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ustawienia.pdf

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez Janusz1977
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.mam termostaty na grzejnikach ustawione od 3,5 do 4. Piec wygaszam ok 23-24 do 7 zależy jaki mróz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczyszczony masz wymiennik? Nie zasyfiony niczym? W popiele znajdujesz niedopalony pellet, albo jakieś grudy? U mnie gdybym na noc wyłączył kocioł to miałbym rano max. 17C, w mrozy z 15 jak w tamtym roku. Pale w tym sezonie całą dobę i przy tej pogodzie ok. 30-40kg na dobę, a to też wcale nie mało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam tylko spieki gdybym miał włączone na 24 h to ok 70 kg. Jutro przedmucham palnik sprężarką 

 

Widzę że szybko wychładza się piec z 70 s do 55 s to max 20 min

Edytowane przez Janusz1977
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam panel pokojowy  może zrobić tak jak osiągnie temperaturę 70 stopni to niech panel pokojowy wyłączy pompę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się prawidłowo zakłada siłownik na zawór 3d firmy Goshe oraz podłączenie do regulatora Plum. Coś trzeba ustawiać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak z 3D jak zakładałem 4D według tego poradnika https://youtu.be/DTPjEi3HICE

 

w opcjach mieszacza ustawiłem procentowe otwieranie zaworu z tabliczki znamionowej i odpowiednie podłączenie do zasilania sterownik robi swoje dalej .24bc10e097ccf74c936f05a26b397ee4.jpgb0bdfcd536e179091c0b46243783a9f6.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ostatnio robię małe testy, tak naprawdę nie wiem, jakie powinno być optymalne spalanie Pelletu na dobę  :rolleyes:

 

- dom 12 lat, koperta, 12cm styropianu

- parter 90m, poddasze 70m, ( w tych 160m, jest 30m podłogówki reszta grzejniki )

- piec Heitz 20kw, palnik KIPI

- termostat na parterze

- piec rozpala się 5x w ciągu doby (chodzi 24h )

- temperatura stała w ciągu doby, zadana 22 stopnie, pokoje 20-23 stopni, histereza załączania 0,8 ( 21.2 )

- temperatura mieszacza 53 stopnie

 

Spalanie dobowe wychodzi 24 kg, nie mam pojęcia ile powinno wynosić, Czy liczyć że powinno być 40 kg i się cieszyć, czy powinno wynosić mimo wszystko worek na dobę.

Może ktoś ma podobne warunki, usytuowanie, może coś podpowie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ostatnio robię małe testy, tak naprawdę nie wiem, jakie powinno być optymalne spalanie Pelletu na dobę  :rolleyes:

 

- dom 12 lat, koperta, 12cm styropianu

- parter 90m, poddasze 70m, ( w tych 160m, jest 30m podłogówki reszta grzejniki )

- piec Heitz 20kw, palnik KIPI

- termostat na parterze

- piec rozpala się 5x w ciągu doby (chodzi 24h )

- temperatura stała w ciągu doby, zadana 22 stopnie, pokoje 20-23 stopni, histereza załączania 0,8 ( 21.2 )

- temperatura mieszacza 53 stopnie

 

Spalanie dobowe wychodzi 24 kg, nie mam pojęcia ile powinno wynosić, Czy liczyć że powinno być 40 kg i się cieszyć, czy powinno wynosić mimo wszystko worek na dobę.

Może ktoś ma podobne warunki, usytuowanie, może coś podpowie ?

 

Witam,

 

Kolego ja mam dom z lat 70-tych, pustak, 8cm styropianu, okna wszystkie nowe,

-ogrzewane 140 metrów

-kocioł 20kw, palnik kipi

-temp w dzień 22,4, w nocy 21,4

-nowe grzejniki panelowe-stal, termostaty na każdym grzejniku plus w najzimniejszym pokoju termostat sterujący kotłem

-temp mieszacza 48 stopni, w zimniejsze tj poniżej zera zmieniam na 50 stopni

-spalanie dobowe przy temp 0 stopni i niżej to ok. 28--30 kg przy dużych wiatrach również ten wynik się utrzymuje bez względu na temp zewnętrzną, natomiast przy dodatnich temperaturach to około 22-23kg/doba

- w nowym sezonie planuję zamontować RCK

 

Pozdrawiam i wszystkiego dobrego w Nowym Roku.

Edytowane przez magic109
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

magik jaki metraż -coś więcej rozwiń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Kolego ja mam dom z lat 70-tych, pustak, 8cm styropianu, okna wszystkie nowe,

-ogrzewane 140 metrów

-kocioł 20kw, palnik kipi

-temp w dzień 22,4, w nocy 21,4

-nowe grzejniki panelowe-stal, termostaty na każdym grzejniku plus w najzimniejszym pokoju termostat sterujący kotłem

-temp mieszacza 48 stopni, w zimniejsze tj poniżej zera zmieniam na 50 stopni

-spalanie dobowe przy temp 0 stopni i niżej to ok. 28--30 kg przy dużych wiatrach również ten wynik się utrzymuje bez względu na temp zewnętrzną, natomiast przy dodatnich temperaturach to około 22-23kg/doba

- w nowym sezonie planuję zamontować RCK

 

Pozdrawiam i wszystkiego dobrego w Nowym Roku.

 

A to lipa...czyli powinienem zejść do 15-20 kg - doba... w okolicach 0 stopni,. 

 

Już nie wiem jak to ustrojstwo ustawić, aby zminimalizować ekonomie...chyba wszystkie możliwe sposoby już miałem...

No nic... trzeba dalej próbować ustawiać...

 

- zacznę od niższych parametrów kotła przy 100% z 20kw na 18kw, tak aby kocioł pracował z 15 min dłużej, następnie schodząc na 50% - 11kw, i ostatecznie 30% 8 kw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kol. Mixiorek nie fantazjuj  ;) jest zima.

 

Biorę do pod uwagę warunki zimowe  :rolleyes:

 

Ale chciałbym się zmieścić w 20 kg...chociaż dla samej podświadomości...

 

Obecnie 24 kg ( pellet po 900zł dobrej jakości ) = wychodzi 25 zł / Doba...niby dobrze niby źle :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym miał zużycie pelletu na poziomie 20 kg na dobę to bym trafił na cmentarz bo umarłbym ze szczęścia  :lol:. O takim mogę tylko myśleć przy temperaturze powyżej zera i to tak około 7. W przypadku kiedy spada do zera to dwa wory przy 225 m2 jak nic zabiera a przy -30 jak w ubiegłym roku to nawet i 4 brał. Jakby temperatury tak nie skakały to może i zużycie byłby bardziej precyzyjne i stabilniejsze. Ale po 4 sezonach grzania pelletem przestałem zwracać uwagę na to ile i komu pali. Za dużo różnych czynników wpływa na zużycie paliwa więc próba dopasowywania zużycia do innych nie ma najmniejszego sensu. 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kupiłem teraz czujniki temperatur powrotu, mieszacza, spalin oraz pogody. Czujnik pogody założę jutro, reszta założone. Temp. spalin mam przy rozpalaniu ok 115 stopni jak się rozpali to spada i mam ok 95 stopni zawirowacze założone. Na powrocie mam 36 stopni czujnik przy piecu na powrocie. Czujnik mieszacza założony przed zaworem mam ustawione 40 stopni (ustawić więcej np 50 ?) Jest tam w menu obsługa mieszacza jak to ustawić ( wyłączone, włączone co, włączona podłoga, tylko pompa) Jak to wszystko poustawiać ? Jak na razie mam spalanie ok 30-35 kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.