Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem Z Ustawieniami Palnika Kipi I Regulatora Plum


Janusz1977

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego Mureks zmniejsz czas czyszczenia w ustawieniach serwisowych z 2 min do 40 sekund. Wydłuż intensywność czyszczenia z 2 do 7 i poobserwuj. Jak masz dużą pojemność układu to można spróbować pracę w systemie standardowym , nadzór ustawić na zero i zapodać histerezę kotła na np 25 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja posiadam sterownik ecomax860p2 trochę podobny miałem podobny problem przy fuzzy logic , temp kotła ustawiona na 55 C histereze ustawiłem na 0 , temp minimalna kotła i maksymalna kotła ustawione takie same by kocioł oscylowal w granicach tych temp jeśli to coś pomoże u mnie zadziałało

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dla 15 kw-36% , 10kw-30% , 7kw-28% . A wskazań prędkości obrotowej to nie widziałem pokazuje tylko procent nadmuchu. Pali się ładnie lekki białawy nalot w komorze spalania. Dalej na wymienniku tylko trochę pyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. 

 

Z reguły jestem tylko czytającym użytkownikiem i mało się udzielam na forach, ale po tym co przeszedłem z ustawianiem tego palnika rozumiem co niektórych w tym temacie. Jako że 3 lata temu mało kto słyszał o palniku KIPI, byłem skazany na eksperymentowanie  :)

 

Koledzy ładnie sobie przepisują ustawienia, podają % nadmuchu, ale nikt nie wspomniał że palniki posiadają także mechaniczną regulacje wielkości nadmuchu. Zamontowałem już parę tych palników i pomimo identycznych ustawień płomień był całkiem różny. Nie należy się bać niskiego nadmuchu, ja z domyślnych 75% (!) przy mocy maksymalnej 16kW zszedłem do 26% i to jest najbardziej optymalna w moim przypadku wartość. 

 
Duży nadmuch powoduje zbyt szybkie "wydmuchiwanie" płomienia z komory spalania w skutek czego nowo dosypany pellet nie ma możliwości się zapalić co z kolei skutkuje właśnie niskim wskazaniem płomienia na czujniku.
Edytowane przez baku06
  • Zgadzam się 1
  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie zgadzam się z tą opinią ,wydaje się że wyznacznikiem powinna być jakość popiołu pyłu po którym widać jakość spalania, z drugiej strony siła nadmuchu troche determinuje rzeczywistą moc palnika i stąd chęć lekkiego dowalenia u użytkowników

Edytowane przez tedi90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanowiło mnie stwierdzenie o mechanicznej regulacji siły nadmuchu - jest tam w środku jakaś klapka czy coś podobnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Regulacja wielkości nadmuchu do komory paleniskowej. W zależności od potrzeb możliwa jest mechaniczna regulacja ilości powietrza doprowadzanego do spalanego złoża. Aby dokonać tej regulacji należy postępować wg poniższej instrukcji. 1. Poluźnić śruby 1 mocujące obudowę palnika - 2 szt. 2. Zdjąć obudowę palnika 2. 3. Za pomocą klucza imbusowego rozmiar 5 (4) pokręcić śrubą 3. Obrót przeciwny do ruchu wskazówek zegara powoduje zmniejszenie nadmuchu, obrót zgodny z kierunkiem ruchu wskazówek zegara jego zwiększenie. Obrót od pozycji minimalnego do maksymalnego nadmuchu wynosi 90stopni - 9.3- http://kipi.pl/wp-content/uploads/2014/10/DTR-ver.10.pdf

Edytowane przez tedi90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałeś dodać, że to nie dotyczy palników 4-16 i 5-20 kw!

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie w końcu doszedł do mnie ecoster 200 touch, elegancka opcja, mega właściwości i funkcjonalność, w końcu nie trzeba biegać co rusz do kotłowi w celach optycznych kontrolowania kotła ;)

 

Zastanawia mnie jedna rzecz, po zadanej temperaturze pokojowej kocioł przechodzi w tryb nadzoru, powinien się wyłączyć, lub przejść w tryb postój, nawet po wyłączeniu nadzoru, dalej jest nadzór.

 

Nawet zszedł do temperatury 46 stopni w nadzorze, gdzie zadana temperatura kotła jest 65 stopni, a histereza 5. Nie wiem jak ustawić, aby się wyłączał....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do tych którzy posiadają ecoNET 300. Czy za pomocą telefonu lub laptopa można włączyć i wyłączyć regulator? Zależy mi jak wracam z np pracy aby móc włączyć przez telefon. Czy to tylko będzie podgląd  regulatora i zmiana ustawień?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taka możliwość, albo przez stronę albo przez aplikację. Fajnie to działa, ja swój odpaliłem w tym roku z zagranicy a0604553c354626bf5781769bcf251e8.jpg192d9170b9a0369f156e64681aaee0c6.jpg

 

www.kochowka.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy za pomocą telefonu lub laptopa można włączyć i wyłączyć regulator?

Oczywiście, że jest taka możliwość. Trochę bardziej zobrazuję lokalizację przez econet24.com

post-73049-0-63289700-1512908559_thumb.png

Edytowane przez laptop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ustaw sobie harmonogram pracy kotła włączenie lub wyłączenie o danej godzinie lub obniżenie temperatury.f2437f4bd9b8eb52f3c8c80095155826.jpgb53c571811cf2aa9551caa63820bc9af.jpgd17415fa3f790c855ca01f9051d8ce65.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli chodzi o panel pokojowy ecoster 200 też można wyłączyć i włączyć piec?

Wystarczy kupić econet 300 i podłączyć do regulatora a pod econet 300 kabelkiem do routera? Czy jeszcze jest coś potrzebne np ecoLink ?

Edytowane przez Janusz1977
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli chodzi o panel pokojowy ecoster 200 też można wyłączyć i włączyć piec?

No co to za pytanie? Oczywiście, że można. ;)

 

Wystarczy kupić econet 300 i podłączyć do regulatora a pod econet 300 kabelkiem do routera? Czy jeszcze jest coś potrzebne np ecoLink ?

ecoNet 300 łączymy z regulatorem za pomocą ecoLink`a. Całość zgrać po wifi i ot cała filozofia.

post-73049-0-97626400-1512989281_thumb.jpg

Edytowane przez laptop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli można to proszę o podpowiedz bo ja nie wiem. Nie ma opcji wyłącz piec przynajmniej nie widzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aplikacja mobilna , panel pokojowy , oraz aplikacja internetowa przeglądarki podaje trzy rodzaje i opcję kolega wcześniej podawał te opcje 5ac3445e65c615bce2c85397931ea733.jpg6f0d93567ed4609c9369e078d63f2823.jpg31ee58011936bbf63f2be3c3b6ee484c.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panel pokojowy mam inny nie dotykowy i tam nie ma opcji wyłączenia. Chyba że się mylę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.