Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem Z Ustawieniami Palnika Kipi I Regulatora Plum


Janusz1977

Rekomendowane odpowiedzi

Lepiej sam to poustawiaj, bo ja nadmuchów przez econet nie dobiorę :) . Zresztą, nikomu nie dawaj dostępu do kotła, tak samo jak hasła do bankowości internetowej :)                           

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hasło zawsze moge zmienić. Nie mam tego jak czas podawania chyba że jak przełączę na standard. Widzę że piec szybko się wychładza jak piec idzie w postój. Oprócz histerezy H1 i H2 jest sama histereza na ile ja ustawić?

Edytowane przez Janusz1977
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Benton661 jak ustawi czas cykl pracy na 28s i kaloryczności 5.1 to będzie podawał przez 13 s a przez 15s będzie stał i myślisz że będzie to dobrze???

Chyba, że ja czegoś tu nie doczytałem

Edytowane przez palacz66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

     Tabelka z ustawieniami

post-71470-0-81600800-1513616177_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypełniłem tabelkę kolegi Patrola, którą mnóstwo osób używa. Ja akurat nigdy z niej nie korzystałem, wypełniłem ją tylko , żeby pomóc Januszowi w ustawieniach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz1977 zapytam z innej beczki przy takim spalaniem co steruje temperatura w domu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy może ją pobrać i wpisać swoje wartości:

http://chomikuj.pl/Patriq80/Dokumenty/moc+palnika+ver2,4698668923.xlsx

 W moim palniku nie ma czegoś takiego jak cykl pracy oraz czasy podawania dla poszczególnych progów mocy

Edytowane przez Benton661
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz1977 wstaw zdjęcia z pracy palnika bo tak to nie dojdziemy z tym jak mamy pomóc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hasło zawsze moge zmienić. Nie mam tego jak czas podawania chyba że jak przełączę na standard. Widzę że piec szybko się wychładza jak piec idzie w postój. Oprócz histerezy H1 i H2 jest sama histereza na ile ja ustawić?

Tak jak pisałem wcześniej histereza kotła =15, temp. kotła zadana=75. Szybko Ci się wychładzał bo miałeś niską histerezę kotła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Benton661 jak ustawi czas cykl pracy na 28s i kaloryczności 5.1 to będzie podawał przez 13 s a przez 15s będzie stał i myślisz że będzie to dobrze???

 

Też uważam że taki cykl to może do retorty

A może tak koledzy odnieśli by się jakoś bardziej tematycznie, skoro macie palniki KIPI? Przecież macie dla mocy max X, mocy min Y ustawione poszczególne cykle? Pochwalcie się skoro już nawet po 8kg oszczędności można tu napotkać :D

Przy okazji jak to jest z tym Waszym cyklem pracy, tzn. jakoś procentowo macie określony rozkład: podawanie, przerwa? Skoro obecnie ma ustawione 40... czyli? Ile sypie, ile stoi?

Edytowane przez laptop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci odp. u nas jest tak czas cykl pracy = praca + postoj podajnika. Przy czasie cyklu pracy 15s i kaloryczności paliwa 5 podajnik pracuje 7,5s i 7,5s pauzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tylko skąd Ty to wiesz? Jak to przeliczasz?

 

Ogólnie ze względu na dość wysoką wydajność podajnika czasy powinny być dość krótkie aby nie przesadzić z kW na poszczególnych progach.

post-73049-0-16766500-1513625183_thumb.jpg

post-73049-0-61500100-1513625248_thumb.jpg

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka kalorycznosc?

Jak ma 5 to 20s stoi, 20s pracuje!

Edytowane przez palacz66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehh, a wystarczyło napisać, że przy kaloryczności pelletu 5 - parametr "cykl pracy" (tj. praca + postój) czasy rozkładają się 50/50 :D

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No może źle to ująłem ale jak ostatnio gościowi tłumaczyłem to za *** nie mógł skumać haha. A tak to wszyscy będą wiedzieć juz CHYBA

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie używać wulgaryzmów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to jest z zaworem 3d mam być za czy przed pompa? Ja mam pompa potem zawór 3d. Brak zaworów zwrotnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaka kaloryczność miał ale jak ustawił na 6 to masakra. Ale 70kg/24h to jakies nie porozumienie.

Edytowane przez palacz66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaka kaloryczność miał ale jak ustawił na 6 to masakra. Ale 70kg/24h to jakaś masakra

Kaloryczność miałem 5,7 ale teraz mam 5,3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To podrzuć jeszcze pozostałe nastawy dotyczące cyklu pracy palnika. Bo zmieniając samą kaloryczność, która i tak jest zawyżona, za dużo nie zyskasz. Ciekaw jestem jak wyglądał Twój popielnik przy takim spalaniu i kotle o mocy 15kW. Nie widziałeś nic niepokojącego?

Mam na myśli obecne nastawy bo wcześniejsze widziałem.

Edytowane przez laptop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To podrzuć jeszcze pozostałe nastawy dotyczące cyklu pracy palnika. Bo zmieniając samą kaloryczność, która i tak jest zawyżona, za dużo nie zyskasz. Ciekaw jestem jak wyglądał Twój popielnik przy takim spalaniu i kotle o mocy 15kW. Nie widziałeś nic niepokojącego?

Mam na myśli obecne nastawy bo wcześniejsze widziałem.

Moje nastawy napisałem 8 strona drugi post

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.