Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem Z Ustawieniami Palnika Kipi I Regulatora Plum


Janusz1977

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam Heitz Bio 20KW Ecomax 850 Touch, W opcjach możliwość ustawień Histerez sa trzy możliwości :

- histereza kotła

- H1

- H2

 

Użytkownik @piotr16 piszę o "histerezie nadzoru" ( jeśli chodzi o takie ustawienie to tego w menu nie posiadam )

 

W przypadku Trybu FL, będzie on szybciej wyhamowywał opcją histerezy kotła ? ( czy w opcji FL służy tylko do wzbudzaniu kotła, po nadzorze ? )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego mixiorek mamy podobne kotły mocy zastosuj te ustawienia co podałem toczka w toczkę puść na grzejniki 46 st. i obserwuj , przejdź na tryb FL jeżeli dalej będzie przeciągał i się czyścił i wygaszał to ja bym poszedł w dwie strony albo obniżył mu moc max albo podniósł bym temp. odbioru na zaworze tak by szybciej KW odbierały grzejniki tak by nie nadążył produkcji KW. Musisz trochę poeksperymentować , ale małymi kroczkami dojdziesz do Tego co zamierzałeś.

Wiesz teraz doczytałem , że Twoja pojemność wodna 20 KW ma 100 litrów to dużo teraz rozumiem dlaczego Ci przeciąga bo bardzo duży zapas mocy a palnik dalej go grzeje, jest za mały odbiór  KW na grzejniki.. Tak jak pisałem w Tym poście albo to i to. Spróbuj a jak nici z tego jak masz w miarę dość dużo miejsca to pokusił bym się o bufor i spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Heitz Bio 20KW Ecomax 850 Touch, W opcjach możliwość ustawień Histerez sa trzy możliwości :

- histereza kotła

- H1

- H2

 

Użytkownik @piotr16 piszę o "histerezie nadzoru" ( jeśli chodzi o takie ustawienie to tego w menu nie posiadam )

 

W przypadku Trybu FL, będzie on szybciej wyhamowywał opcją histerezy kotła ? ( czy w opcji FL służy tylko do wzbudzaniu kotła, po nadzorze ? )

No niestety jednak widzę , że sterownik na pelet różni się od tego na groszek. Ale z tego co piszesz spróbuj  zwiększyć  histerezę H-1 czyli mocy minimalnej a zmniejszyć  H-2 czyli mocy pośredniej( lub zostaw ją na razie w spokoju) . Zmiany rób po 10 i tylko jeden czynnik + obserwacje. W końcu zobaczysz co od czego zależy i której histerezy zmiany idą w lepszym kierunku . Jeżeli coś namieszałem to z góry przepraszam i niech mnie poprawią jednak użytkownicy kotłów pelletowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kolego Piotr16 zasada działania Twego ecomaxa 800 R 2 i innych jest podobna i praktycznie są różnice ale niewielkie ja tez miałem 800 R3 i też na grochu działało mi tak samo tak to zgrałem , że byłem zadowolony. Ogólnie sterowniki PLUMA  dla mnie są cool, i nie chce żadnych innych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robin ja próbowałem u siebie fuzzy logic i niestety przy mocy na podtrzymaniu  ( mam ustawione 1kw firmowo) palnik wygasa i oczywiście zaraz ponownie rozpala. Dawka paliwa jest wtedy tak mała że czasem w cyklu podajnik nic nie wsypuje i to jest pewnie przyczyna.. W trybie standardowym rozpala się ok 8-9 razy na dobę. I w sumie nie wiem czy drążyć FL?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a skoro piec rozpala się 8-9 razy na dobę i pewnie średnio chodzi po 3-4 godziny, macie jego prace ustawione na 100% ?

Jest to ustawienie ekonomiczne ? zawsze startuje z pełnych obrotów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kolego Piotr16 zasada działania Twego ecomaxa 800 R 2 i innych jest podobna i praktycznie są różnice ale niewielkie ja tez miałem 800 R3 i też na grochu działało mi tak samo tak to zgrałem , że byłem zadowolony. Ogólnie sterowniki PLUMA  dla mnie są cool, i nie chce żadnych innych

Dla mnie ten sterownik jest też bardzo dobry  mam go w kotle SEKO MAXX LE i nie mam z nim problemów . Różnice w ustawieniach FL widzę gdyż u mnie nie ustawia się HISTEREZ H! i H2 , ustawiam w tym trybie tylko moc minimalną , maksymalną kaloryczność opału, a  histerezę tylko przejścia w nadzór i kotła no i oczywiście temp. jakie chcę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mixirek u mnie uruchamia się 8-9 razy na dobę startuje od mocy maksymalnej zwalnia histerezę H2 mam 5 stopni H1 1 stopień. Obecnie pracuje krótko kilkadziesiąt minut a potem stoi 2-3 godziny i dłużej w zależności od tego jak szybko spadnie temperatura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że ten nadzór w moim przypadku nie byłby najlepszym rozwiązaniem dlatego że palnik by pracował w podtrzymaniu albo mocą minimalną. Palnik wtedy ma najmniejszą sprawność. Ale spróbuję tylko rzeczywiście muszę ustawić większą moc w nadzorze bo przy 1KW to czasem podajnik nic nie wsypuje i palnik gaśnie i ponownie rozpala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po długim czasie.

Nie miałem czasu opisać co się dzieje z moim palnikiem. Od jutra muszę testować ustawienia. Dokupiłem panel pokojowy ale mogę tylko ustawiać a nie mogę np wyłączyć lub włączyć palnik. Teraz co zauważyłem jest duże spalanie pelletu. jutro napiszę jakie mam ustawienia. Jeżeli chodzi o płomień palnika to nadal mam od 10 do 30 nawet był instalator i nie poradził ale płomień jest duży. Może ktoś podeśle mi ustawienia do przetestowania w standardzie i FL. U mnie chodzi w FL nadzór 10 min. Temperatura 65 stopni, czas cyklu pracy 15 sekund. kaloryczność na 6. Piec dobija do 65-67 stopni potem idzie w nadzór 10 min (3KW) dobija do 72 stopni i wchodzi w postój. Po schłodzeniu ponownie rozpala. Zauważyłem że pelletu wychodzi ok 35 kg na dobę na noc palnik wyłączony. Palnik chodzi od 7-23. Pewnie jakby chodził 24h to spalanie pewnie ponad 40 kg. Może ma ktoś jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestawiałem już chyba wszystko. Zmiana kaloryczności, nadmuchu czasu pracy nie pomaga. Płomień 10-30%


Przetestowałem 4 rodzaje pelletu. Czasem wskoczy mi na 50% a potem spada do 10-30% Dobija temperature bardzo długo, Na Ecoster temp ustawiona na 15 stopni. Żre ok 40kg na 24h.


Przez weekend kocioł wyłączył się tylko dwa razy (dobiła temp do 15stopni Ecoster rozłączył pompę), tak to cały czas żre.


Jak już temp w domu dobije do 15 to 5 godzin potrzeba, żeby spadła o 1 stopień, potem kocioł się rozpala i ten jeden stopień dobija pół dnia :/


 


Ja się zaczynam zastanawiać, czy problemem nie jest za duży ciąg kominowy albo za mała ilość powietrza świeżego w kotłowni. Nie mam żadnej zetki.


Będę w tygodniu robił dziurę w ścianie, żeby dostarczyć więcej powietrza. Na regulator ciągu nie mam miejsca.


3 weekendy w kotłowni i zmiana ustawień, oraz pelletu. Już mi ręce opadają. Chciał bym na kotle zobaczyć płomień 70-100% :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz miejsca na RCK to masz takie rozwiązanie drogie ale bardzo skuteczne bo mam u siebie od 2 lat http://www.polmar.net.pl

Co do ustawień to nie będę kopiował postów które już są na tym forum w drugim wątku ale i w tym. -trzeba trochę poszukać.

Nie mam pojęcia co tam się dzieje u Was , że sprasowana trocina się nie chce palić.Cuda <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kopiowałem już twoje ustawienia, potem wprowadzałem do nich modyfikacje i niestety nic lepiej :/

Kupowałem pellet gorszy i lepszy, brak różnicy (z wyjątkiem łuski słonecznika. NIE nadaje się)

Zmieniałem kaloryczność od 4,6 do 7 tak samo pali na 30% w obu ustawieniach.

Robiłem test podajnika wyszło 1460 i tak wpisałem.

Nadmuch max od 36 do 50 próbowałem.

Są momenty, że czujnik płomienia wykrywa ok 60% a potem spada do 30% lub niżej, nawet do 6% potem podnosi się do 17% i skacze do 30% :/

Chyba czas zadzwonić do producenta :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czterech różnych.

Smile z bricomana 17,4 KJ   760tona

magma z obi 17,5KJ             860tona

PSP 19,6KJ                           760tona

I noname tańszy od lokalnego dostawcy.  640tona

Dodatkowo łuska słonecznika totalnie do D  610tona

Jutro jadę do kolejnego dostawcy. 

Czy to twoim zdaniem możliwe, żeby każdy z powyższych był tak tragiczny, że się nie pali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łuska słonecznika za 610 zeta???

 

www.kochowka.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parametry fabryczne (nastawy) są robione dla pelletu DIN EN A1/DIN plus więc inny może ale wcale nie musi wymagać lekkiej korekty, trzeba też pamiętać że różne gatunki drewna dają inny płomień z pelletu sosnowego a tym bardziej świerkowego będzie procentowo płomień wg,sterownika mocniejszy niż np z dębowo bukowego co nie świadczy że jest zły ,ma zostawiać sam pył po spaleniu reszta się nie liczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parametry fabryczne (nastawy) są robione dla pelletu DIN EN A1/DIN plus więc inny może ale wcale nie musi wymagać lekkiej korekty, trzeba też pamiętać że różne gatunki drewna dają inny płomień z pelletu sosnowego a tym bardziej świerkowego będzie procentowo płomień wg,sterownika mocniejszy niż np z dębowo bukowego co nie świadczy że jest zły ,ma zostawiać sam pył po spaleniu reszta się nie liczy

Sam pył nie zostaje po tych wymienionych. PSP to niby Din Plus a różnicy brak. Gdybym wiedział, ze tyle problemów z tym będzie to bym za 1/3 ceny zamontował sobie promienniki na suficie tak jak teść :/ Zamiast dom wykańczać to ja jeżdżę po całym mazowieckim w poszukiwaniu w miarę przyzwoitego pelletu :/ Nie mówiąc o szukaniu odpowiedniego pieca co także zajęło kilka miesięcy. JAK WY TO PRZETRWALIŚCIE :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JAK WY TO PRZETRWALIŚCIE :/ - podskoczyłem do najbiższego składu opału (ok 1km od domu) kupijem na rozruch kilka worków najtańszego pelletu ,zrobiłem ważenie i wszystko śmigało na fabrycznych ustawieniach jak ta lala ,płomien od 50 do 90 procent(konkretnie to był imex pellet)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami po prostu można przekombinować... Nieraz lepiej nie mieć możliwości ustawiania i mieć święty spokój :)

 

Ja aktualnie dokonuję drobnych poprawek w ustawieniach i jedyne co będę robił to doglądał w Eonecie jak pracuje. Doszedłem do poziomu ~85%-97% i pewnie za wiele już nie będę cudował przy tym opale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.