Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem Z Ustawieniami Palnika Kipi I Regulatora Plum


Janusz1977

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego @Janusz1977 temp  na powrocie za niska minimalna to 45 st.

Temp spalin może być.

Czujnik temp mieszacza powinien być za zaworem 4Di za pompą, czyli zawór 4D pompa i czujnik.

 

Parametry serwisowe:

 

Minimalna temperatura zadana obiegu grzewczego
20°C

   

Maksymalna temperatura zadana obiegu grzewczego
50°C

   

Obsługa mieszacza
Włączona CO

   

Nieczułość obiegu mieszacza
2.0°C

   

Wybór termostatu obiegu
ecoSTER T1
 
Zaś w parametrach użytkownika ma być tak
 
Temperatura zadana obiegu grzewczego
47°C

   

Obniżenie temperatury zadanej obiegu przy rozwartym styku termostatu
0°C

   

Sterowanie pogodowe temperaturą obiegu
Wyłączony

   

Krzywa grzewcza obiegu
1.0

   

Przesunięcie równoległe krzywej grzewczej obiegu
0°C

   

Współczynnik temperatury pokojowej
3
Temperatura zadana obiegu grzewczego
47°C

   

Obniżenie temperatury zadanej obiegu przy rozwartym styku termostatu
0°C

   

Sterowanie pogodowe temperaturą obiegu
Wyłączony

   

Krzywa grzewcza obiegu
1.0

   

Przesunięcie równoległe krzywej grzewczej obiegu
0°C

   

Współczynnik temperatury pokojowej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawór ma 3D. Pompa, czujnik, zawór 3D. Zauważyłem że pokrętło cały czas jest ustawione na ok 8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mam źle podłączone przewody w regulatorze od siłownika? Na przewodach są cyfry 1, 2, 3. 1  jest pod 17, 2 jest pod 18 a 3 jest pod 19. Może zmienić 1 z 3 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam kolegów chciałbym podzielić się z wami jak wygląda palenie u mnie dom 200 m dobrze ocieplony piec biovert z palnikiem kipi 20 witkowski temperatura zadana 65 temperatura powrotu około 7 do 10 st mniejsza  temperatura spalin od 43 do 50 st temperatura cwu 45 st pellet po 440 zł w bigbaku zużycie pelletu  za 60 dni 1100 kilo czyli średnio 18 kilo na dobę  palnikiem steruje mi zwykły programator czasowy który włącza i wyłącza napięcie o pożądanej godzinie w sezonie zimowym kocioł pracuje od 5 do 9 rano i od 15 do 23 przez noc kiedy nie pracuje temperatura w domu spada z 22 st do 20.5 st . zamiast zaworu 4 d  za pomocą trójników zaworów kulowych zrobiłem obejścia   i temperaturę powrotu precyzyjnie można ustawić temperatura pomieszczeń sterują głowice termostatyczne pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się tu nie zgadza, że spalasz 18kg/24h przy pracy palnika ok 12h w ciągu doby? Na jakiej mocy palnik pracuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczmy, że kg pelletu to 4,8 kWh. 18x4,8=86,4 kWh. 86/24=3,6 kW/h. Przy tej temperaturze może to być...

Ja zazdroszczę, bo mi spalił 150 kg/6 dni, czyli 25 kg/ 24 h. Ale w moim mialowcu jest biedny wymiennik i połowa poooooszla w komin. Z drugiej strony 25 kilo trocin na dobę... Przeżyję

 

www.kochowka.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 12 godzinnej pracy palnika jest to raczej ciężko osiągnąć no ale tylko się cieszyć jednym słowem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

palę w trybie standart  moc maksymalna 19 kw  średnia 10 kw minimalna 6 kw nadzór 3 kw . robiłem próbę paląc bez nadzoru z15 stopniową hizterzą kotła  temperatura zadana 75 st wyszło około 30 kg na dobę , kocioł wygasił się 15 razy ,nie mam bufora zbiornik cwu 300 l sterowany zaworem elektromagnetycznym .                                            

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

palę w trybie standart  moc maksymalna 19 kw  średnia 10 kw minimalna 6 kw nadzór 3 kw . robiłem próbę paląc bez nadzoru z15 stopniową hizterzą kotła  temperatura zadana 75 st wyszło około 30 kg na dobę , kocioł wygasił się 15 razy ,nie mam bufora zbiornik cwu 300 l sterowany zaworem elektromagnetycznym .                                            

 

8 -9 grzejników i 30m podłogówki. Ustawienia podobne

- 18kw

- 10kw

- 8kw

 

z tym że :

przy tych odbiornikach ciepła mieszacz 50 stopni, grzejniki termostat 4 na 5. Piec praktycznie 90% po rozkręceniu kotła chodzi mocą średnią 10kw, praktycznie 65-68 stopni. Rzadko kiedy przejdzie mi w trzeci tryb 8 kw.

Jak wskoczy na 8kw i tak po czasie przechodzi na 10kw. Wydaje mi się że pracuje i tak z dużą mocą... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie może wiecie z doświadczenia jak lepiej ustawić parametry kotła z termostatem domowym :

 

Co będzie bardziej wydajne i opłacalne względem paliwa np. :

 

Ustawić kocioł z parametrami :

100 % / 20 kw

50% h2 - 13 kw 

30% h1 - 9 kw

 

Żeby kocioł chodził np. 2 godz. się wyłączył, czy chodził 4 godziny na niższych parametrach takich jak :

 

100 % / 17 kw

50% h2 - 10 kw 

30% h1 - 8 kw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź sobie ile ewentualnie będzie w postoju po wyłączeniu, bo jak ma się odpalać co 20 minut to chyba znasz odpowiedź.:-)

Termostat pokojowy, odpala się średnio co 2-3 godziny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie, może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego kocioł po osiągnięciu zadanej temperatury na termostacie pokojowym Ecoster z czujką pogody wchodzi w stan Nadzoru ? 

 

Prędzej bez czujki pogody, osiągał temperaturę i wchodził w postój, teraz za każdym razem osiąga daną temperaturę termostatyczną  i załącza Nadzór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas pracuje w trybie standard, temperaturę zadaną osiąga i wchodzi w postój...tak do tej pory było.

 

Podłączyłem po 6 miesiącach czujnik pogodowy, ustawiłem automatyczną pracę mieszacza...itp. Teraz jak osiąga zadaną temperaturę pokojową, zamiast zmienić się w postój, jak dotychczas

 

przechodzi w stan nadzoru...

 

Ogółem nie chciałbym wyłączać nadzoru, myślę że jest to opcja mi na rękę...przy cieplejszych dniach jak dziś kolo 0 stopni, kocioł osiąga szybko temperaturę,

 

przy ustawieniu 19 kw / 12 kw / 8 kw potrafi szybko dojść do zadanej temperatury kotła, niepotrzebnie się wygasi, a potem następnie rozpali, dlatego na chwilę wejdzie w nadzór

 

i dalej zaczyna pracować bez rozpalania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro pasuje Ci nadzór, to chyba nie rozumiem wcześniejszego pytania. Nadal twierdzę, że pogodówka nic do tego nie ma. Musiałeś przy okazji go włączyć, albo ten kto Ci podłączał pogodówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy ktoś się orientuje jak wyzerowac liczniki serwisowe ecomax 850P2-C. Dokladnie chodzi o zerowanie liczby rozpalen po wymianie zapalarki. Zapalarka jeszcze dziala ale juz 1200 rozpaleń i z ciekawości jak to sie resetuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
W dniu 10.09.2017 o 14:29, Janusz1977 napisał:

Palnik kipi rozpala się za pierwszym razem płomień waha się od 10 do 40 ale są momenty że spada do 5 %. Nadmuch jest do 38 % max, chodzi na Fuzzy Logic 

Nie wiem czy kolega w końcu ten problem rozwiązał ale coś podobnego zauważyłem u siebie.Wizualnie płomień duży a na wyświetlaczu kicha.Zdemontowałem więc optyczny czujnik płomienia:

czujnik-optyczny-plomienia-ocp-2-plum.jp

Przetarłem szmatką,przedmuchałem gniazdo sprężonym powietrzem.Sprawdziłem połączenia elektryczne.Niestety jestem  rozczarowany połączeniami,gdyż pociągnięcie jednego przewodu spowodowało,że wyszedł z tulejki(kiepsko z prasowane)Poza tym w sterowniku podwójna linka wchodząca w jedno gniazdo nie jest z tulejowana co uważam za błąd w sztuce.Czujnik można wsuwać głębiej lub płycej po poluzowaniu wkręta na tej czarnej obudowie.W pierwszej próbie  poszedł głęboko,ale  ale  był moment,że płomień doszedł do 1%.Wygasiłem i zrobiłem tak jak na zdjęciu.Poprawa  jest zauważalna.Nawet na minimalnej mocy były momenty,że ciągnął na 100% płomienia.

Może  przesunięcie tego czujnika ma wpływ na te odczyty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
W dniu 28.09.2017 o 12:27, harii napisał:

Udało się ustawić ten palnik? Jeżeli nie to napisz do mnie myślę że uda mi się pomóc , miałem ten sam problem , już go pokonałem .

Nie wiem jak było w starszych komputerach ale w obecnie kupowanych wpisuje się autentyczny wynik testu podajnika , czyli jak wyszło w ciągu 6 min 1300 , to wpisujemy w podmenu " masa paliwa w teście " 1300 i nic więcej , komputer sam oblicza wynik w " wydajność podajnika " .

Resztę szczegółów z chęcią podam , jeżeli jeszcze potrzebujesz takie wiadomości .

Witam. 

Też mam problem z ustawieniami. 

Działa ok, plomien super ale mam problem ze spalaniem - 50 do 75 kg pelety na dobę. W teście podajnika wyszło mi 2700g i tak wpisałem. Nie wiem czy wydajność mam też przestawić? Masę popiołu mi wyprodukował

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Możesz sprecyzować pytanie, bo  nie rozumiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Lukaszdkl napisał:

Witam, czy z termostatem pokojowym tech 292 v2 sterownik ecomax 350 pracuje bez fuzy logic. 

W ustawieniach kotła masz tryb regulacji:

     -standardowy

      -FL

Jak wybierzesz tryb  standardowy to  sterownik będzie pracował bez fuzy logic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
W dniu 18.09.2017 o 16:55, Benton661 napisał:

Ale zasada wydaje się ta sama :). Palnik jak palnik, ale tu chodzi o sterownik R Control

Witam.

Panowie mam problem.

Palnik Kipi 20kw, ecoMAX 850 i pokojowy ecoSTER 200.
Dom 200metrów, grzejniki, czujnik pogodowy, FL, 65 zadanej, 45 CWU (rzadko osiąga 65 zadanej, a chyba nigdy CWU nie osiągnęło 45).
22 ustawione na pokojowym, w pokoju 23 i rośnie.
Na grzejniki 40 stopni.

Test 1700g. Bierze dużo pelletu.

Nie chce przejść w POSTÓJ i ciągle mam praca - czyszczenie - rozpalanie - praca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.